Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy rettegek attól,...

Normális hogy rettegek attól, hogy valami baja esik?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam, sokszor megfordul a fejemben hogy mi történne ha valami baleset érné, pl. megharapná a kutya, vagy kiesne az ablakon, vagy kiderülne hogy gyógyíthatatlan beteg.stb.. Persze, még sohasem történt semmi baj! Csak mindig ilyen gondolatok jutnak eszembe. A múlt éjjel álmomban is előjött, azt álmodtam, hogy elhagytam őt az utcán, egyszerűen eltűnt, majd amikor megtaláltam egy föld alatti lyukban feküdt valamilyen vízben és ott sírt.
2011. szept. 30. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez a rettegés ellen lehet egy kicsit tenni ha elmész egy kimondottan gyermek elsösegély nyújtó tanfolyamra.
2011. szept. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is folyamatosan ilyen gondolataim vannak sajnos. 20 honapos lesz par nap mulva a kisfiam es mara mar sokkal jobb de regen iszonyatos volt. Volt olyan estem, hogy nem tudtam elaludni annyira feltettem ot. Nem mertem egyedul maradni vele otthon, mert mi van ha velem valami lesz (meghalok) es o csak ott sir es sir. Ki tudja mikor talaljak meg stb. mert a ferjem sokat utazott es napokig nem volt otthon. Feltem, hogy ejjel tuz ut ki es megeg a kisfiam. Feltem, hogy nem tudok idobe kirohanni a langolo hazbol vele. Feltem, hogy valaki betor es elrabolja ot. Szornyu gondolataim voltak amiket le sem merek ide irni. :( Nekem az elejen volt rosszab olyan 1 eves koraig, mara mar enyhult. Nekem sajnos az meg ratett egy lapattal, hogy a ferjem nem vett komolyan az elejen. :(
2011. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad, jó hogy nem vagyok ezzel egyedül, én a párommal még nem is beszéltem erről, meg igazából senkivel, mert félek hogy tök hülyének nézne.

Egyébként egészségügyi-s vagyok, tudnám mit kell csinálni, ez más megmagyarázhatatlan félelem ami bennem van!

2011. szept. 30. 13:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Három éves koráig voltam így, túl élénk a fantáziánk.
2011. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első baba? Mert amíg nekem egy volt addig én is rettegtem.Mióta itt a második azóta a rémálmaim megszűntek..Persze,mindkettőt féltem és nem tudom hogy élném túl ha valamelyiknek baja esne.

De a rettegés megszűnt.

2011. szept. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem bolond vagy. De elárulom, én is. Ugyanekkora a fiam, és olyanokat látok magam előtt, hogy magára húzza a forró lábost, meg megrázza az áram a lámpánál stb. Elég vicces, de mikor a nagyapja felveszi, folyton az a kép jelenik meg, hogy leesnek a lépcsőn. Szerintem nem vagyunk normálisak amúgy. Talán elmúlik. De épp ma jutott eszembe, hogy én még 16 évesen se fogom sehova elengedni, nehogy baleset érje :)
2011. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül, azt hittem már én vagyok teljesen bolond!!!

6 hónapos a kislányom és amióta megszületett egyszerűen rettegek attól, hogy valami baja történik, vagy kiderül, hogy beteg. Sőt, attól is rettegek, hogy velem történik valami és nem lehetek mellette, hogy óvjam és szeressem őt! Soha ennyire nem féltem még a haláltól! Esténként ahelyett, hogy végre aludnék, ilyen hülyeségeken pörgök! Viszont attól is parázom, hogy ezt a sok rosszat bevonzom, úgyhogy ez egy ördögi kör!! :)

De örömmel olvasom az előző hozzászólásokban, hogy idővel ez az érzés enyhül egy kicsit!

2011. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Egyébként igen, első baba! Örülök neki, hogy mások is vannak így, és hogy idővel enyhülni fog ez a dolog!
2011. okt. 1. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!