Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat ártok a babámnak, ha...

Sokat ártok a babámnak, ha csak babateát és gyümilét iszsik?

Figyelt kérdés

Egyszerűen a vizet nem issza,pedig mindennap próbálom. Amúgy is nagyon keveset iszik, napi 3-4 dl naponta, plusza tápi reggel este, és a gyümik. Minden este mosom a fogát, és nem elhizott gyerkőc, mindig is a minimumot hizta. Viszont a multkor jól megkaptam egy ismerőstől, hogy tönkrevágom a fogait.

Mit tegyek, hogy a vizet is megigya?


2009. ápr. 27. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Keverd a gyümilébe a vizet,felesben higítva....talán később -a víz-gyümilé arányt növelve- megszokja a vizet is.
2009. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindig higitva kapja a gyümilét. Kétharmad viz, egyharmad gyümilé. Mint több viz van benn, kiköpi és inkább nem iszsik.
2009. ápr. 27. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tm a te babád mennyi idős, de az enyém 18 hónapos, dettó ugyanezt csinálja.:(( Már mindennel próbálkoztam, mert nagyon félek hogy elromlanak a fogai. De képes egésznap nem inni semmit ha csak vízzel kinálom, így nekünk is marad a nagyon gyenge gyerek tea, csipkebogyótea meg gyümilé hígitva, de pont ma vettem észre hogy kicsit elszineződtek a fogai:((

Annyira rossz, már nem tudom mit csináljak, naponta 2 szer mosom neki.

2009. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok, az az az elején "tudom" akart lenni, csak szórakozik a billentyűzetem
2009. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hós a kisfiam, és ő is csak gyümilevet, és teát iszik, higitva vizzel, és kevesebb teával, a vizet nem hajlandó meginni. Én attól féltem, hogy a tápszer illetve a más kajcsi rovására megy ez a sok lé, a dokinő megnyugtatott, hogy nyugodtam adjam csak neki. Még ő cumiból issza, megpróbálom hamar rászoktatni majd a csőrös, aztán a sima pohárra.

Anyukám mondta, hogy kiskoromban és sok teát ittam, és mégis jók a fogaim. Szerintem inkább a sok szénvasas az ami, elronthatja a fogakat, nem?

Jó babázást. (egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én gyerekem édes szájú:-))

2009. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 4 éves lányom aki dettó ugyanezt csinálta, el is romlottak a fogai nagyon, már felül csak a csonkok vannak, lejött a zománc. havonta járunk fogászatra 2 éves korától.Mostmár csak vizet iszik. A 4 hós lányom csak vizet iszik, bár eleinte ő se fogadta el, de aztán addig kináltam mig elfogadta.Nem is akarok neki se gyümilét, de teát adni.Amúgy csak anyatejes.

Hát valahogy csak kell őt próbálgatni vizzel kóstoltatni, igyatok együtt.Mennyi idős?

2009. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy éves a pici. Ténxle mindig próbálkozok de semmi. Köszi a válaszokat.Azért remélem egyszer megissza.
2009. ápr. 28. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!