Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok a babának...

Mikortól adtatok a babának este és/vagy reggel kakaót?

Figyelt kérdés
Kislányunk 15 hónapos, néha unja a tápszert és nem akarja meginni. Este és reggel kap azt. (6 hós koráig szopizott) Adhatok neki kakaót este? Van aki azt mondja hogy abban koffein van s nehezebben alszanak tőle a gyerekek.
2011. szept. 29. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Jaj hát amennyi koffein abban van...meg a gyerek érzékenységétől függ, nyilván ha látod hogy nem alszik tőle vagy nyugtalan akkor nem adod tovább..

Én akkortól adtam mikor abbahagyták a szopit a gyerekeim (11 hósan és 13 hósan) először tápszert adtam nekik majd fokozatosan tejet illetve macikávéval ízesítve vagy karamellásan vagy egy kisebb kanál kakaót beleszórva.

Pont kicsit érdekesebbé tették ezek az ízek a tejet (sokszor amúgy csak sima tejet kérnek most 3.5 éves és 19 hósak).

És egyiknek sincs semmi alvásproblémája, régóta átalusszák az éjjelt, és este 8tól reggel 7 ig alszanak.

2011. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam napi 3x is iszik kakaót.mondjuk ő már 2 éves,és kéri ha inni akar.sokszor reggel is iszik,de a déli és esti alvás elött mindig kéri.anélkül nem is alszik el,még ha elötte evett.egyébbként mióta abbamaradt a szópi azóta kap kakaót(tejet nem szereti),11 hónapos volt akkor).szerintem nyugodtan adj neki kakaót.vagy azt is megpróbálhatod hogy a tápszerbe teszel kakaóport,hogy ha esetleg nem akarsz neki még adni tejet.először ne adj neki sokat csak egy kiskanállal tegyél bele,hátha nem tetszik neki a kakaópor.
2011. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne tegyél bele sokat,először úgy próbáld ki!

Az én kislányom 1 éves kora óta kakaót iszik, reggel és este. Semmi baja tőle,az meg hogy a koffeintől nehezebben alszik... Ma fél 10-kor kelt. :) (amúgy fél9 fele szokott)

Bár nem teszek a tejbe sok kakaót,csak épp hogy kakaó íze legyen.

2011. szept. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves koruk után már kaptak kakaót,nem csak tejet. Általában este tej, reggel kakaó. Semmi bajuk nem volt tőle.
2011. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor adunk neki kakaót :)

Első baba, azért nem tudtam, és olvastam pro és kontra cikkeket.

2011. szept. 29. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!