Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gátolja a babák...

Mennyire gátolja a babák fejlődését a babycomp?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
helytelen járástechnikát erősít meg, nekem is jól jött volna néha, de inkább kibírtuk nélküle, a kicsinek az érdeke
2009. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

ilyen kérdést itt ne tegyél fel, csak csendben magadban olvass utána és dönts:)))

vita lesz tuti... sajnos.

véleményt nem is merek írni se pro se kontra.

2009. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem szeretnék vitát, egyszerűen csak kíváncsi vagyok.
2009. ápr. 27. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
az én kislányom életéből kimaradt a mászás emiatt, vagyis csak akkor tanulta meg, amikor már önállóan járt. nálunk nem okozott hibás járástechnikát, soha nem lábujjhegyeztünk, de hallottam már ilyenről.
2009. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon :S Persze ez sem törvényszerű.


"A babák lábán lévő izmok izomtónusát az idegrendszer szabályozza. Amikor a központi idegrendszer "úgy tartja jónak" a baba feláll, majd járni kezd vagyis a baba érett arra, hogy álljon, a boka és a többi ízület a megfelelő izomműködés mellett képes ellátni az álláshoz szükséges funkcióját, a függőleges testhelyzetet, a súly megtartását. Ezzel egyidőben elkezdődik a lábon lévő boltozatok kialakulása.

A kompba olyan babákat szoktak tenni, akik még nem tudnak állni rendesen, a járásról már nem is beszélve, hisz ha ezeket tudna, akkor nem tűrné meg a kompot maga körül.

Ha baba még nem tud állni, akkor még nem alkalmas az állásra, az idegrendszer nem képes a lábon lévő izmok izomtónusának beállítására, tehát terhelés hatására a csontok, ízületek deformálódnak. Ha a láb ízületei deformálódnak, akkor a megváltozott mechanikai viszonyok miatt következik a térd, a csípő és a gerinc deformálódása logikusan. Ez persze nem azt jelenti, hogy nyomorék gyerekek lesznek a kompot használókból, hanem "csak" annyit, hogy sokkal nagyobb esély lesz mozgásszervi betegségek összeszedésére. "


Ehhez még hozzájárul az idegrendszeri következmény, pl nem követik a normál mozgásfejlődést, mászás elmaradása és társai (figyelemzavar, 2 agyfélteke szinkoronizációja stb)


Nem érdemes kockáztatni. Ha már magamnak és egészséges, jó, kényelmes cipőt veszek, akkor már a gyerekem is megkaphatja ugyanezt a figyelmet. Csomó más játék van, ami totál veszélytelen.


(és nem fogok senkit pontozni, mert megfogadtam :) )

2009. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretem, és a babám is nagyon szeret benne lenni. Ennek köszönhetően tanult meg viszonylag hamar ülni és állni. És nálunk a mászás se maradt ki, mászott rendesen igaz csak 8 hós korától. Szerintem jó dolog.

Nyugodtan le lehet pontozni!

2009. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a lepontozás én csak azt tudom hogy a babám 9 hónapos már 5-6hós kora óta kúszik 2 hónapja állt fel először és persze mászik is. A kérdésem csak annyi: ártok vele neki ha néha beleteszem a compba?
2009. ápr. 27. 13:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csak igen és nem lehet a válasz, akkor igen.
2009. ápr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, még most ir árthat.


Egyébként ha már 2 hónapja feláll a babád, akkor lehet, hogy nem marad meg benne. Ha mégis a komp mellett döntesz, akkor érdemes esetleg kölcsönkérni egyet egy hétre és kipróbálni. Ezt csak azért írom mert elég drágák és lehet, hogy pénzkidobás így.

2009. ápr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy már megvettük és csak néha van benne és élvezi is. Persze nem hagyom benne sokáig. Köszönöm s válaszokat mindenkinek.
2009. ápr. 27. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!