Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehetem bibkompban a 13...

Tehetem bibkompban a 13 hónapos lányomat?

Figyelt kérdés
Védőnő szerint csak 16 hónaposan és akkor is ha nem indulna el!Épikezünk és egyszer-egyszer magára kell hagynom egy pillanatra,és csak abban étzem,hogy biztiben van.A kiságyat csak aludni viseli el,a hempergőben sir.Ezért elpakoltuk.8 hónapos korátol mászik,nemsokára feállt és lazán lépeget is.Imád mászni és szabadon lenni.A bébikomp napi 2-3 alkalom pár percre.Amig kávét vagy italt viszek ki a munkásoknak.
2009. ápr. 27. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Az én lányom 9 hónapos korától 1 éves koráig használta a kompot, akkor indult el. Semmi baja nem lett tőle. Szerintem jó dolog a komp.
2009. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ennyi időre nyugodtan.
2009. ápr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egyáltalán a komp híve, de aki akarja, használja, nincs ezzel baj, az enyémek nem tették, nem volt alkalmuk :)

De szerintem semmiképp ne hagyd magára a kompban, amíg kimész a házból, szobából! Inkább sírjon a kiságyban, járókában pár percet, amíg nem vagy ott, a biztonság többet ér szerintem.

Volt pár ismerősöm, akinek a gyereke fejreállt a komppal, esetleg magáraránt ezt azt, és te nem vagy ott. Ez az ágyban nem fordulhat elő (vezeték, konnektor, ajtó az ujjára, stb...) Én semmiképpen nem hagynám magára vele! A komp sokmindenre jó, de nem babaörző, pont azért mert olyan szabadságot ad, amivel a kicsi nem tud mit kezdeni, ha nem vagy vele. Nekem ez a véleményem.


judy

2009. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Én is csak rosszat hallottam a kompról, de persze mindenki maga dönti el, hogy használja-e.

Jó megoldás lehet, hogy lehet kapni olyan "kerítésszerű" elemeket, amikkel a szobából tudsz lekeríteni egy részt, vagy csak körberakod, mint egy járókát. Így azért neki is megmarad az az érzése, hogy a szobában, a földön marad, és te mégis biztonságban tudhatod.

Ezt szerintem még hosszabb távon is ki lehet használni, van olyan, amit lépcsőrácsként is lehet használni, vagy lekeríteni a konyhát, amikor sokáig rotyog a fazékban valami, vagy kiviheted a kertbe, stb.

Nézz körül pl. teszveszen a járóka kategóriában. Nem olcsó, de megéri. Én is gondolkozom, hogy veszek a második babának.

2009. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

mi is használtunk kompot, de ennek ellenére egyetértek az utolsó hozzászolóval, magára hagyni veszélyes a gyereket benne. én egyszer tettem ezt, csak kiszaladtam a szobából valamiért, a kislányom jött volna a komppal utánam, de beleakadt a kereke a szőnyegbe és felborult vele. isteni szerencse volt, hogy nem a küszöbbe ütötte a fejét, így egy nagy síráson kívül szerencsére nem lett baja, de a kompot végleg elraktam és hálós járókába tettem, ha valamiért magára kellett hagynom.

Üdv: 20 hós kislány anyukája

2009. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló alatt 12.16-ost értettem, csak valaki gyorsabb volt nálam. :-)

20 hós anyuka

2009. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Veszély forás nincs azt a védőnőnk is belátta.6,60*4m nappali neki van kialakitva,de mivel lépeget ezért nekieshet a szekrénynek és bébikompal nem tud.Ö második gyermek,ezért nekünk mindenhol rácsok vannak feltéve,nincs küszöb sehol,az emeleten sem tartozkodott még egyedül,de a lépcsőknél lent és fönt is rács van.Én a lábai miatt kérdeztem?Talán nem baj,mert maholnap telyesen elindul,de sajnos akkor is eleshet.Tényleg biztiben van!8 kerekes 90*90cm,Euronak megfelelő,előirásoknak is,és egy kisebb vagyonban került.
2009. ápr. 27. 13:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem került lépcsöközelben vele,de biztonsági kar kiold.Nem gurul tovább,de a bébikomp nem volt még emeleten és nem is lessz.
2009. ápr. 27. 14:01
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nyugodtan rakd bele, nem lesz tőle semmi baja. Az enyémnek se lett..
2009. ápr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Az összes védőnő és orvos kifejezetten tiltja.

Nem is értem miért használják mégis olyan sokan!

Én féltem ettől a babócit, nagyon veszélyes és ha a gyerek úgy borul vele akár maradandó gerinc-sérülést is szenvedhet!

Hogy anyukák ezt nem értik meg?!?!?!

2009. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!