Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon húzós egy 9 hós baba...

Nagyon húzós egy 9 hós baba mellé kistesóval próbálkozni?

Figyelt kérdés
Szeretnék mindkettővel 3 évet itthon lenni de Bajnai bácsi keresztülhúzza ha nem sietünk. Mennyire lenne nehéz egy 1,5 éves és egy újszülött picúrral?
2009. ápr. 27. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én környezetemben sok ilyen korú nagytesó van, nekem 2 éves volt a fiam mikor jött a kistesó.

Szerintem ez gyerekfüggő, illetve nagy különbség nincs a barátnőm 18 hónapos lánya és az én 2 éves fiam között.

Mert a barátnőm kislánya nagyon ügyesen jött-ment már másfél évesen, beszélt pár szót, babázott stb. az én kisfiam meg egy szót se szólt még 2 évesen, és elég sokáig még pelusozni kellett..

Szóval ez egyén függő:)

Ha van segítséged (nagyszülők stb.) akkor nem olyan nehzé, nekem nem volt semmi segítségem, de így is megoldható.

Én a kis korküli híve voltam amúgy is, sztem jobban el tudnak játszani később ha kicsi köztük a különbség.

2009. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, szóval én belevágnék:)

Pláne h mi is úgy voltunk mikor majdnem 1 éves volt a fiam h na akkor jöhet a tesó de csak hónapok múlva jött. Pedig a fiunk elsőre sikerült..úghogy sose tudni hogy alakul

2009. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. A babád nyugodtabb természet? Lehet, hogy kiváltódik belőle a testvérféltékenység, de az is lehet, hogy imádni fogja. Általában a második gyerekek beletörődőbbek, de vannak kivételek is. Bírni fogod az állandó éjszakázást, meg a kétfelé rohangálást? Én is gondolkozok kistesón. Az én fiam 10 hónapos, jó lenne neki, mert akkor tud kivel játszani stb. 1 hónapja még úgy voltam vele, hogy 2 hónap múlva próbálkozunk, de mostanában szinte kifordult magából, mindenért hisztizik, most kezdett el menni és csak rohan a vakvilágba, aztán meg elesik és sír. Szóval egy kicsit levagyok, és ilyenkor arra gondolok, hogy ezt hogy bírnám az állandó hányinger, majd a nagy pocak társaságában. Ha te bírod akkor hajrá:) Én még gondolkozom rajta...
2009. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 hós a fiam, és 7 hét múlva születik a kistesó... Nem így terveztük, de szerintem elég húzós lesz. már most az...
2009. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is 9 hónapos a manó, de úgy döntöttem, hogy nem várok és jöhet a kistesó. Tudom az eleje nagyon nehéz lesz, de sztem később sem lenne sokkal könnyebb és 1-2 év múlva milyen jól fognak egymással játszani...:-))

Szóval sztem ha szeretnél babót akkor hajrá!

2009. ápr. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy másfél éves azért már fejlettebb mint egy 11 hónapos, szóval annyira azért nem lesz rossz szerintem. De tényleg gyermeke válogatja...

Én kisfiam két éves körül volt mikor a kistesó született, nem volt könnyű de 3-4 évet meg már soknak tartottunk.

2009. ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 20 hónap van a két manó közt, kb neked is annyi lesz. Nem volt könnyű, mert nincsen segítségem, de megoldhatatlan se. Féltékenység nem volt, és azóta sincsen. Mindent odaad az öccsének, és imádja. Ez fordítva is így van. Szerintem jó a kicsi korkülönbség, főleg nekik. Nagyfiam már alig várja, h együtt autózhassanak, és elolvad, mikor lerakom kicsit mellé a kilenc hónapos öccsét, aki tol kettőt valamelyik autóján...

Hajrá! Szerintem nem bánod meg!


judy

2009. ápr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 8 hónapos és pár hónapon belül mi is nekiállunk a kistesónak. Ha a válság nem lenne, vártunk volna még egy évet, de így úgy döntöttünk, hogy jöjjön a második. Biztos nehéz lesz, de majd belejövünk! Azért most megnyugodtam, ahogy olvasom, hogy sokan vannak mások is így, akik így bevállalják!
2009. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk 16 hónap van a törpök között. Hát nem egyszerű de megoldható. Én nem bántam meg, hogy kicsi a korkülönbség közöttük, pedig nem így szerettem volna. Testvérféltékenység hol van hol nincs, de azért látom, hogy a lányom imádja a kistesót:) és már el is szórakoztatja néha és sokat segít (pelust hoz, cumit rak a szájába, biohóckodik neki:) stb)

szóval szerintem hajrá!

2009. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

most már csak a párommal kell a tettek mezejére lépni

2009. ápr. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!