Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor esett le a babátok...

Mikor esett le a babátok először? Hány hónaposan? Pl:ágyról, pelenkázóról.

Figyelt kérdés
Lett valami komolyabb baj vele?Meddig figyeltétek?
2011. szept. 28. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

5 hónaposan, lekúszott a kanapéról, de előbb letolta a szétnyitott szopipárnát és azon "lecsúszott". Nem ütötte be semmijét, azonnal hasra fordult és vigyorgott.

Tegnap (már 6 hónapos) esett másodszor, ugyanez a szitu, a nagy mázli itt az volt, hogy pont a porszívó flexibilis csöve megfogta a fejét, így megint nem ütötte be. Azóta szigorúan a padlón van, a kanapéra csak akkor megy, ha folyamatosan van vele valaki.

2011. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam letenni én is a földre,de folyamatosan beverte a földbe az orrát.Ugye az ágyon megszokta hogy puha,nem fáj neki.Ráadásul végig parketta,járólap van az egész lakásban,szőnyeg minimális.Úgyhogy marad a komp esetleg?A ti babátok megszokta gyorsan hogy a padlón-szőnyegen van?Ja,a játszó szőnyegéről kb fél perc alatt lemászik...:)
2011. szept. 28. 13:21
 13/16 anonim ***** válasza:
Lassan 14hós lányom még sosem esett le sehonnan,ezt csak azért írom mert úgy kérdezted mintha ez természetes lenne.
2011. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4,5 hónapos lehetett, mikor z apja vígyázott rá. Ritkán volt akkoriban itthon, olyan munkahelye volt, de szerencsére váltott.

Lényeg h mondtam neki, mert már nagyon fáradt voltam, este a foga miatt sokat éjszakáztam, férjem meg 2. napja volt szabadnapos, hogy lefekszem, figyeljen a gyerekre. Letette após szobájában, szerencsére az alacsonyabb ágyra, s ő meg szerelte a szám.gépet.

Mondtam neki, úgy ne hagyja ott, válasz, úgy sem lesz gond. Meséltem neki, h játszószőnyegről 1-2 hete pillanatok alatt legurul, s aztán ahogy a padlóra ér, nagyon sír. S sose ott találom, ahová letettem, úgy hogy óvatosan.

A férjem amúgy olyan, hogy a leesés előtt mondtam neki, a földről a gép kábeljeit tüntesse el, mire elkezd kúszni mászni a gyerek, de szerinte nem lesz baja. Na onnantól h leesett, azt hajtogassa h nem hitte volna, hogy pillanatok alatt megvan a baj, s hogy óvatosabb lesz, rám fog hallgatni.

Azt mondja annyi volt csak, hogy elfordult, s már hallotta is a sírást, egy mp volt az egész, én is egyből felkeltem, s szaladtunk a dokihoz. Betegrendelésen volt, de fogadott minket. Szerencsére nem lett baja. Mondta ha nem fog sírni, s hányni akkor nincs gond. Akkor alig tudtuk lenyugtatni annyira ordított. Férjem fogta, s nagyon zavarta, h nme figyelt rá, ide se akarta adni a fiúnkat.

2011. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én lányom nagyon sokat van a szőnyegen. De lemászkál a járólapra is, vagy a szobában a laminált padlóra. Totál nem zavarja. Azt is megtanulta, hogy a fejét csak óvatosan lehet letenni, mert koppan. :)
2011. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Kezdek megnyugodni,főleg hogy a kislányomon semmi sem látszik...valószínűleg már nem is emlékszik rá.:)(reméljük)

Kedves 13:48-as!Gratulálok hozzá hogy ennyire figyelmes anyuka vagy!Figyelj nagyon továbbra is,mert egy másodperc alatt meg van a baj,mint ahogy ezt sokan le is írták!

További szép napot mindenkinek!:)

2011. szept. 28. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!