Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet azért annyira ragaszkodó...

Lehet azért annyira ragaszkodóak, ölelkezősek és fogják az ujjam, mert nem lehettem velük az első 3 nap?

Figyelt kérdés

Ikerfiaim 2 nap miatt korababák, olyan kórházban szültem, ahol nem volt koraosztály, és a kisebbik súlya miatt (2 kg)elvitték őket másik városba, miután megszülettek épp hogy csak megfoghattam a kezüket, egy fénykép és elvitték őket. Nem volt velük gond, csak a papírforma miatt. Én csak 3. nap mehettem utánuk, mikor kiszedték a varratokat.

Annyira ragaszkodóak, bújósak, puszilnak, elalvásnál fogják a kezem, éjjel sokszor kelnek, folymatosan hol egyik, hol másik mellett alszom, még szopiznak. (13 hósak).

Lányom nem volt ennyire ragaszkodó, ölelkezős, vele együtt voltam elejétől.

Lehet hogy azért van, mert "emlékeznek" az első 3 napra?


2011. szept. 27. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár laikus vagyok, de szerintem semmi köze hozzá.


lányom 2 hónappal lett korababa és 22 nap után vihettük őt haza. egy hét múlva vehettem őt ölbe aztán 4 nap után foghattam őt meg ismét.

mondjuk ő nem az a "bújos", de esténként mindig mászik rám, puszit ad, arcát arcomhoz nyomja, vagy éppen az apja arcához. egész egyszerűen a te fiaid is ragaszkodnak hozzád. Persze napközben is mászik hozzám a lányom, de most érdekesebb az hogy fogjuk a kezét és mehessen, vagy ki a kertbe a jó időben.

s az hogy éjjel felkelnek, sok baba felkel éjjel akik nem voltak távol anyukájuktól. az én lányom már ritkán kel éjjel, ha fogzik vagy fázik. talán olyan 5 hónapos korától átalussz az éjszakát.(most 14 hónapos)

2011. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak ilyen fajták.

Mindkét lányomat ugyanúgy szültem (természetesen, és végig velem voltak első perctől kezdve), mégis a második olyan kis bújós ölelgetős puszilgatós baba. Az elsőt akkor tudom megölelni, ha álmos vagy ha olyanja van. A második meg lóg rajtam, mint egy kismakimajom :)

2011. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez az oka. Egyszerűen csak bújósak, vágynak a közelségedre.
2011. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak ilyen típusúak. Biztos, hogy jó édesanyjuk vagy, és nagyon szeretnek!

Az én kisfiam 3 hónappal született hamarabb, 5 hetes volt, amikor először a kezembe adták pólyában, aztán 1 hétre rá simogathattam meg a fejecskéjét (még akkor is inkubátorban volt).

Egyáltalán nem bújós, csak mostanában kezdte, hogy ragaszkodóbb kicsit, 8 és fél hónapos. Én meg mindig arra gondolok, hogy azért nem bújik, mert haragszik rám, hogy olyan sokáig magára hagytam. Pedig nem rajtam múlt. De ez csak buta önvád, mert igazából ő egy nagyon stramm, önálló, akaratos kis küzdő baba, másként nem is maradt volna életben. :)

2011. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!