Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjam neki a főzeléket?

Mikor adjam neki a főzeléket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, tápszeres, de már kap főzeléket is. Szereti, szívesen eszi. Ebédre kapja, a probléma viszont az, hogy addigra már elfárad, álmos, és sír, nem igazán eszi meg a főzeléket. A cumisüveggel megnyugszik, abból megeszi a tápszert, és utána szépen elalszik. A főzeléket viszont már nincs türelme, energiája eszegetni ilyenkor. Mikor adjak neki főzit? Vacsorára?
2011. szept. 27. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Írd le a napirendeteket, akkor könnyebben tudnék válaszolni.

Lányom délben elaludt, ő sem evett előtte, de 2-kor felkelt és akkor kapta a főzeléket.

2011. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem próbáld meg alvás után nem baj ha uzsonnára kapja majd ahogy nagyobb lesz egyre jobban be áll a napi étkezések ideje!
2011. szept. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Reggel kel 6.30 körül, 7.00ig elvan még a kiságyban. Aztán 07.30 körül reggelizik (tápszert). Utána játszunk, majd alszik kb. 09.00-10.00 között. Utána kap gyümölcsöt, és kimegyünk sétálni. Amikor sétából bejövünk nagyjából 12.00-kor, akkor szokott lenni az ebéd. Én úgy gondoltam, hogy eszik főzeléket, és utána még kap egy kis tápszert. (eddig működött is). Ebéd után alszik kb. 15.00-ig, utána még játszik egy kicsit. 16.00 felé uzsi (tápszer), majd ismét játék, séta. És 19.00 körül fürdés, utána vacsora 19.15-19.30 körül (tápszer). Aztán alvás reggelig. Nagyjából ennyi. Köszönöm a segítséget.
2011. szept. 27. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor simán adhatod neki uzsira is. Ha nem újdonság az étel, akkor szerintem bátran adhatod délután is.

Ha valami újat akarsz bevezetni, akkor azt viszont érdemes délelőtt valamikor.

2011. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták hogy uzsira és tizoraira adjak először neki.
2011. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha ismert zöldségekből csinálod, akkor jó uzsira, vacsira is.

ha újakat hozol be, akkor viszont délig kéne.

2011. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!