Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a napirendje a 2,5 honapos...

Mi a napirendje a 2,5 honapos babatoknak? Mikor eszik, alszik es mentek setalni vele? Este mikor fektetitek le?

Figyelt kérdés
A kisfiam az esti nagy alvas elott, ami kb 21-22 kozott van, alszik egy nagyot. Ugy kell felkelteni, hogy megyunk furdeni. Mar probaltam elorehozni a furdest vagy kesobbre tolni, mindig alszik elotte. A nagy alvason azt ertem, hogy 18-19 kozott eszik es utana szinte egybol elalszik. Viszont, ha ekkor furdetem meg es teszem le az meg korai lenne es akkor nem is alussza vegig az ejszakat, megebred hajnali 3 korul. Ha 21-22 kozott teszem le, akkor elalszik hajnali 5-6ig.
2009. ápr. 25. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez sztem babafüggő.Ha nálatok igy alakult ki akkor ez van.Nálunk úgy volt hogy az esti fürcsi este 20kor volt.Ha még előtte aludt is(ami változó)akkor is fürcsi után reggelig aludt.De volt úgy hogy ha láttam rajta hogy álmos,nagyon nyügi előre hoztam a fürcsit 19re vagy 19,30ra utána vacsi nem okozott gondot az alvásnál.Persze néha azért ő is felkelt de nem azért mert kialudta magát.Sztem próbálkozz még nagyon picike ki fog az alakulni:)
2009. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan már nagyobb a babám, de én már ismerem az alvás igényét. Éjszaka kb.11 óra kell neki több részletben, plusz még nappal 2 több részletben. Ha ez nincs meg, akkor nyűgös. Egy pici babának még ennél sokkal több alvás kell. Ha éjjel csak 8 órát alszik, az valószínűleg kevés neki. Nappal mennyit alszik? Én ennyi idősen nappal kb. 3x altattam. Egyszer délelőtt, egyszer du. 1-2 körül a babakocsiban séta alatt, és egyszer 6 körül fél órát aludt, utána 8-kor volt fürdés, vacsi, és aludt reggel 8-9-ig, csak enni kelt fel. Igazából napirendet nem tudtam akkor még kitalálni neki, mert úgy aludt el, ahogy neki kedve szottyant. A fürdés időpontja volt mindig biztos. Ezt meg az utolsó alváshoz igazítottam. Fel sose keltettem, megvártam míg felébredt, kicsit ébren volt, és utána fürdés.

Most 7,5 hónapos, most úgy alszik hogy de. egyet, du. 4 körül egyet, és az esti alvást magától elhagyta.

Próbált meg azt, hogy napközben többször megpróbálod altatni, és akkor estére talán nem ájul el, és kitolhatod a fürdés+vacsi időpontját.

2009. ápr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9 hetes a babám, szopik. Mindig változik a napirend. 7-kor fürdetek, +- félóra.

Utánna szopi, majd van hogy vállon be is alszik 10 perc alatt, de van hogy még cicizik, ringatni kell, s 9 körül alszik be.

5 körül kel, szopi, majd visszaalszik, s 8 kor kel,

de ha nem alszik vissza, akkor 8 körül alszik el, s 11 kor kel, majd szopi, 1 óra játék, ismét szopi,

1 körülmegyünk sétálni, 1 órát alszik akocsiban, felhozom, ha felébred, akkor fürdésig felvan, ha alszik, akkor 5-kor kel, szopi, játék, majd fürdetés.

2009. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!