Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelhetem vegetáriánusnak a...

Nevelhetem vegetáriánusnak a gyermekemet?

Figyelt kérdés

2hónapos a kisfiam,én vega vagyok már gyerekkorom óta,Anyukám és a nagypapám is az volt,ezért szívem szerint a kisfiamat is húsmentes táplálkozásra szeretném szoktatni.

tudom,hogy nem veszélytelen ötlet,de már a gondolattól is kiráz a hideg,hogy a gyermekem húst egyen.

párommal vannak is vitáink emiatt.

mit tanácsoltok?


2009. ápr. 25. 15:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%

Szia!Én magam - "vegaként " is azt gondolom,hogy mikor már elég nagy lesz hozzá,majd eldönti a kicsi,hogy mit szeretne.Többször eszembe jutott már nekem is,hogy mi lesz majd ha a babám eléri azt a kort,amikor kaphatna húst....?!OFF.....elnézést:

Én egészen kicsi korom óta nem tudom megenni a husit,talán két éves koromig lecsúszott három falatnyi belőle,de azóta semmi.Teljesen egészséges voltam gyerekként és most felnőttként is.Üdv

2009. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
Én nem vagyok ugyan vega, de nem eszünk sok húst. Annak ellenére én csak 10-11 hónapos kor körül keztem el adni husit a lányomnak. Most 1 éves, teljesen egészséges, és heti 1x-2x kap húst max. Akkor is csak csirkét. A pulyka tele van antibiotikummal. Halat még szokott kapni. Tényleg szüksége van a húsra, de nem minden nap főleg nem kétszer (ebéd-vacsora) aztán meg sokan csodálkoznak, hogy nem alszik este a baba. Nem csoda, vacsorára húst enni? Szegény kis gyomrocska és belecske, jó elfoglalt lesz éjszaka, ami felkelti a babát. Úgyhogy adj neki húst persze, de majd meglátod mennyi kell neki. Ha nem bírod a látványt akkor add üveges bébiételből.
2009. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
0%

És mivan ha húst eszik a gyermeked, attól még nem lesz barbár állatgyilkos.

Igenis kell neki a hús.

2011. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!