Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelhetem vegetáriánusnak a...

Nevelhetem vegetáriánusnak a gyermekemet?

Figyelt kérdés

2hónapos a kisfiam,én vega vagyok már gyerekkorom óta,Anyukám és a nagypapám is az volt,ezért szívem szerint a kisfiamat is húsmentes táplálkozásra szeretném szoktatni.

tudom,hogy nem veszélytelen ötlet,de már a gondolattól is kiráz a hideg,hogy a gyermekem húst egyen.

párommal vannak is vitáink emiatt.

mit tanácsoltok?


2009. ápr. 25. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem szüksége van a húsra.Ha elkerül oviba,ott sok húsos kaját adnak,akkor a gyerek majd nem eszik?Nem fognak neki külön főzni,azt Te is tudod.De a Te döntésed,és szerintem tudod már a választ,amit le is írtál.De szerintem nem sokan fogják azt mondani,hogy vega gyermeket nevelj a kisfiadból.
2009. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne tedd!!

Egy kisgyereknek szüksége van a húsra!És tudom, hogy ilyenkor a vegetáriánusok előjönnek a szójafasírttal meg hasonlókkal, de akkor is vannak olyan alapvető elemek a húsban, ami kell egy baba egészséges fejlődéséhez. Majd később elbeszélgethetsz vele a dologról, és ha már erős szervezete van, akkor ő dönthet úgy, hogy vega lesz, de ne te kényszerítsd bele.

Amúgy félig meddig én is vega vagyok, csak csirkemellet és halat eszek, más húst nem. De sosem tenném azt a gyerekemmel, hogy nem adok neki meg alapvető tápanyagokat az én elképzelésem miatt.

2009. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Mint leendő csecsemő-és gyermekápoló én sem tanácsolnám ezt neked. Én a gyermekedre bíznám a döntést. Mivel a fejlődő szervezetnek szüksége van a létfontosságú aminosavakra és tápanyagokra, ezért célszerű lenne beiktatni a húst is. Amíg lehet addig tápláld anyatejjel, mert ez számára a legideálisabb 6 hónapos koráig (WHO szerint). Ezután már az anyatej mellett másra is szüksége van. Ha kizárólag növényi eredetű az étrended, és sem tejterméket, tojást nem fogyasztasz, akkor azt különösen nem ajánlom a gyermekednek. Mivel családban nem te vagy az egyetlen vega, akkor lehetséges, hogy nagyobb korára már a kicsi is az lesz. Ha magával azzal van gondod, hogy az állat testrészei vannak a tányérodon, és ezt a gyermekednek meg kell ennie, akkor a húst készítsd el másképpen pl.halfilé, fasírt, sonkaszeletek stb.(tehát nem egy comb vagy egy grillezett csirke fog pislogni a tányérban). Ha a párod is húsevő, akkor azzal sem kell bajlódnod, hogy állandóan külön főzz. Ennek ellenére nem kell minden nap csak húst enni! Gondolj arra, hogy az ember tökéletesen kialakított "rendszer". A fogsorunk a hús evésére is ki van alakítva, nem csak a vega ételekre.
2009. ápr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

A gyermeknek szüksége van a húsra, minimum 3 éves koráig mindenképp! Ajánlom, hogy az ovis kor végét is várd meg a vega étrenddel, hacsak nem akarod, hogy csúfolják, kiközösítsék a gyerekedet! Mert ha már valaki más étrendet eszik, bizony sok oviban ez megy. (kivéve a speciális, allergia miatti étrend)

Az ovónők sem fognak épelméjűnek tartani! Ez pedig ki fog hatni a gyerekkel való viselkedésükre, bárki bármit mondd is erről!

A párodnak igaza van! Hagyd, hogy boldog legyen a gyermeked gyerekkora és ne a különcségéről szóljon!

Ha már döntésképes lesz a gyerek, eléri a 6-7 éves iskolaérett kort, akkor megismertetheted Vele a vega életmódot és elmondhatod Neki, hogy Te miért választottad és mi ennek a lényege. Hagyd meg a döntés szabadságát Neki, hogy Ő maga dönthessen az életéről, ez a szülő feladata és nem a gyerekre erőltetni a saját nézeteit, életmódját.

2009. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha a párod eszik húst, akkor egyen a gyerek is vele! Kisebb korában felesleges. Ha nem eszik, akkor ne egyen! Van ovi, ahol választhatsz menüt. Vegát. Vagy lehet délig. Ha egész nap lesz vegyes táplálkozású oviban akkor szoktasd rá, Én csak disznóhúst nem ettem, és amiket nem ismertem, és nagyon sokat szenvedtem az oviban emiatt. Rossz volt. Ki is vettek egy évre.
2009. ápr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
De ne bízd úgy a gyerekedre, hogy te megeheted az oviban ha akarod, de anya nem szeretné. Ez túl nagy teher egy gyereknek. Nem szabad ennek kitenni. Ha nem ehet akkor tiltsd meg neki, ne kelljen neki döntenie. Egy gyerek akinek kellett volna dönteni, és inkább összeszorította a száját és bepisilt.
2009. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Arra nevelni szerintem nem szabad, és felelőtlenség is, valahol szemétség is. Neki kell eldöntenie.
2009. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Bizonyára egészségi szempontból is szüksége van a gyermeknek a húsra, de én más megközelítés miatt javaslom, hogy egyenlőre ne neveld vegának. Ez mégpedig az, hogy megadd neki a lehetőséget a majdani szabad választásra. Nem mindig sül jó ki abból, ha a szülők már idő előtt erőltetnek, mintegy belenevelnek valamit a gyerek pici buksijába. Ha elég érett lesz hozzá és elmondod az érveidet a vegaság mellett, valamint látja a te életmódodat, nagyon valószínű, hogy magától fog amellett dönteni. Gondolj bele, hogy ha nem a vegaságról lenne szó, hanem más szokásról, melyet különböző kultúrákban már csecsemő kortól "rákényszerítenek" a gyerkőcre (pl.: körülmetélés - fiúknál, lányoknál egyaránt), arról mi a véleményed? Tudom, ez egy sokkal drasztikusabb dolog, de itt is a szabad akarat befolyásolásáról van szó. A helyedben én várnék még ezzel. És igaza van a fölöttem szólóknak, hogy egy vega kissrácnak azért félnie kell a kiközösítéstől, meg a sok kényelmetlenségtől emiatt.
2009. ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
1 éves koráig mindenképpen szüksége van húsra!!!!!
2009. ápr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
jó,belátom,valameddig szüksége van a húsra,végülis nekem is adott anyukám kisgyerekként,aztán magam döntöttem úgy,hogy nem kell.
2009. ápr. 25. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!