Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom már mindent...

1 éves kislányom már mindent ehet?

Figyelt kérdés
A tanácsotokra lenne szükségem! Ti mit adtok a babáitoknak reggelire, és vacsorára? Tízóraira gondolom maradhat a gyümölcs, uzsira meg ami megmaradt ebédről főzi, vagy ehet rendes gyümölcsjoghurtot pl.Jogobella?
2009. ápr. 25. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 1 éves, de a felnőtteknek készült joghurtot még nem adok neki, se danonínót. Inkább babajoghurtot veszek neki. Egyedül a kinder tejszeletet kapja, azt szereti is uzsonnára. De abból is csak egy felet kér. Reggelire kuloricakenyeret eszik növényi pástétomal, kis vajjal, tízóraira gyümölcsöt, ebédre főzeléket, uzsira joghurtot, tejszeletet vagy ivólevet kap,de csinálntam már neki krémtúrót is banánnal, vacsira tejpépet . Ő még szopizik is 3-5x naponta, de főleg reggel és este.
2009. ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 13 hós és már lassan kóstolgatunk mindent.

Ha nincs allergia te is bátran adhatod neki azt amit ti esztek , persze csak szépen óvatosan bevezetve minden új dolgot.

Én regelire általában fehér kenyeret adok neki vajjal és jó minőségű felvágottal, imádja csipegetni, ha felkatonázom neki a tányérjára.

10 óraira danone joghurtot meggyeset, barackosat, vagy vaniliásat.

Ebédre már nagy a választék, álltalába olyat főzök amit én is ő is megeszünk. Gondolok itt rakott kelkáposztára, paradicsomos húsgombócra, paprikás krumplira tésztával, a tésztás dolgokat nagyon szereti, de van hogy csak tejfölös krumpli levest kap jó sok zöldséggel jó sűrűn.

Uzsira jön a gyümölcs néha becsúszik egy-egy túró rudi, szigorúan csak a túró. A csokiját én eszem meg. Esetleg egy szelet muffin vagy valamilyen olyan fincsom amit ő is megehet.

Vacsora: vagy ugyanaz ami ebédre, vagy tejbegríz, vagy szendvics , mostmár lehet a bundás kenyér stb.

A tojást még csak most vezettem be, de még rántottát nem kapott.

A lányom még szopizik, úgyhogy ha napközben kéri akkor kap szopit. Amúgy már csak este fürdés után szopik + éjjszaka 2x és reggel.

Nállam még tiltó listán van a csoki, a cukros üditők, (csak vizet iszik),a füstölt dolgok, az aprómagvas gyümölcsök, a cukrok, a méz,a zsíros ételek, megnézem hogy amit veszek neki, abban sok-e a tartósítószer, ha igen visszarakom.

Remélem tudtam segíteni.

2009. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 1 éves múlt 2 héttel a kisfiam. Tulajdonképpen már "mindent" adok neki.

Amit még nem: gomba, csípős ételek, olajos magvak (dió, mogyoró, stb.), néhány tejtermék (kefír, kecsketej), szalonna. Most ennyi jutott eszembe.

Reggelire: vagy joghurtot eszik gyümölccsel és kiflivel, vagy tejpépbe keverek gyümölcsöt, vagy túrót, vagy tejbegrízt csinálok neki. (Azért ilyen laktató, mert nálunk nincs tízórai.)

Vacsorára: a megmaradt főzeléket adom, vagy csinálok mást. (pl. túrós tejfölös tészta, tejbegríz (szintén))

Nálunk az uzsonna a "gyors" étkezés: babapiskóta, banán, narancs, mézes, vagy más kézzel fogható étel.

2009. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!