Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd már el beszélni?...

Mikor kezd már el beszélni? Kislányom 16 hónapos és még nem mondd semmit! Mindent megértünk amit mutogat de beszélni nem akar!

Figyelt kérdés

Most pár napja mondja,hogy baba,mama,papa de semmi többet! Ezek szerint tudna beszélni csak lusta lenne?

Ha mindent megért akkor tudná mondani is,nem?


2010. szept. 28. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Csináljatok úgy, mintha nem értenétek, hogy mit mutogat. Szakértő mondta a tévében, hogy ha a gyerek rájön, hogy mutogatással is meg tudja értetni magát, nem fogja magát beszéddel fárasztani.

Amúgy szerintem a lányod még semmiről nincs lekésve, csak 16 hónapos. Szerintem nincs okod aggódni, majd fog beszélni, ha érett lesz rá!

Amúgy az én lányom is ezt csinálja, mindent megért, de nem nagyon mond többet 5-6 szónál, 14 hónapos.

2010. szept. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sincs elkésve!Én 2 évesen beszéltem egyik napról a másikra szinte mindent.Azóta is hallok ilyen esetet.Úgy érzi még nincs mit mondania! Az én babám most 14hós de már mond sok mindent.Minden nap szinte mond új szavat!:)De rendesen beszélni lehet csak hónapokkal késöbb fog majd.
2010. szept. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 21 hónapos, kb 5 szót mond. Pedig van nagyobb testvére, akitől tanulhatna, mi is foglalkozunk vele. Mindent megértet, beszél a aga halandzsa nyelvén, de tisztán nem. Majd eljön az idő, 3 éves korában is ráér beszélni.

Néha a nagynak is örülnék, ha egy kicsit csendben lenne!

2010. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

16 hónaposan az enyém még mutogatni sem mutogatott:D


A szeme állásából értettem, h mit akar, vagy csak tippeltem:)


Két éves, összetett mondatokban beszél, ilyeneket mondd, h anyuci, most láttam, megérkezett a rendőrautó:D


Nem vagytok lekésve semmiről, másfél éves volt, mikor elkezdett szavakat mondani, akkor vettem észre, h kívülről tudja az össze mondókát, én mondtam az elejét, ő meg a rímeket:)

Próbáld ki,lehet, h neked is mondogatja majd:)

2010. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg az én fiam 20 hónapos és csak pár napja kezdett el beszélni, napról napra több szót mond. 16 hónaposan ő is csak mutogatott és hümmögött.

2010. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan fejlődnek a "babaagyak", senki sem tudja pontosan, de az biztos, hogy ezt nem azért csinálja, hogy veletek kiszúrjon. :o)


Ha három évesen tudna ennyit, akkor azt mondanám, irány a szakember, de így minden a legnagyobb rendben. Sok baba egyszerre hirtelen kezd beszélni, előtte meg semmi.


Nagy lányom két éves koráig kb. 20 szavas szókinccsel tengette magát, aztán pár hét alatt rendes összetett mondatokat mondott.

A pici meg 13 hónapos és ma mondta először hogy "mama, í! (az "í" nála innit jelent)

Hát ez van.


Egyébként a megértés és a mondás között óriási különbség van. Gondolj csak arra, Te hogyan tanulsz idegen nyelveket: sokkal többet értesz, mint amit el tudnál mondani... Ők is rengeteget a testbeszédből értenek meg, és nem a szavak jelentéséből...


Minden jót nektek!

2010. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 18 hónapos, csak 1 hete próbálkozik néhány szóval, 16 hósan ő sem mondott semmit, most sem sokat. Amiket leírtál az nagy haladás.
2010. szept. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!