Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkel a párotok éjszaka a...

Felkel a párotok éjszaka a babához?

Figyelt kérdés
Nálunk még nem fordult elő, pedig néha jól esne. Most 9 hetes a kislányom, és tervezem, hogy megkérem, hétvégente segítsen be. Én megszoptatnám a picit, ő pedig ha nem alszik vissza, akkor sétálgatna vele. Vagy ez nem várható el?
2009. ápr. 25. 05:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kel fel. 11 honapos a fiam, osszesen eddig 3-szor kelt fel, amikor a gyerek lazas volt, es vizesruhazni kellett meg beadni a lazcsillapito szirupot. Egyedul nem tudtam, ugyhogy fel kellett ebresztenem, mert amugy a gyerek sirasat sem hallja meg. Tulsagosan jo alvo az apuci...
2009. ápr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

06:43 ismét.

Azért lettem lepontozva, mert az enyém nem kel fel?!

Hm...

Tudjátok, dolgozik egész héten, hétvégén meg maszekol, vagy itthon csinálja a dolgokat.

Éjjel olyan fáradt, h mélyen alszik, nem ébred fel a gyerekre.

Őszintén szólva el se várom, bár néha jó lenne, ha nem nekem kéne. Amikor itthon van, megeteti, átpelenkázza, átöltözteti a kicsit, ha szükséges, de legtöbbször nem. Sokszor fürdetésre ér haza, ad neki egy puszit, a gyerkőcöt én fektetem le, addig ő fürdik, eszik.

És h azt mondja, h ez a dolgom? Igaza van! Ezért vagyok itthon.

És ha vki azt mondja, h nem tudta, h az anyaság az év minden napjára szól és 24 órás szolgálatot jelent, az hazudik. Ezt vállaltuk, nem?

És igen, egy család vagyunk, MI vállaltuk a babát, de amíg a párom az ő munkájáért kapja a fizetését, én azért kapom a "fizumat", h a gyerekkel legyek, neveljem, szeressem.

Az, h eleinte éjszaka is fel kell kelni, benne volt a "szerződésünkben", és mind "aláírtuk"!

És egy nő bizony mindig magának szül gyereket, az apa jelenlétére nincs garancia. Nem véletlen, h az anyai ösztön erősebb az apainál, és h a gyerek számára az ÉDESANYA a minden. Ő az, aki enni ad, sebet "gyógyít", védelmez, gondoskodik, utolsó vérig harcol és szeret.

Nna, ezek után újra le lehet pontozni!

Akinek felkel a párja, legyen rá büszke és becsülje meg, DE ne pontozza le azt, akié nem ilyen.

Nekem bőven elég, h szétdolgozza magát ÉRTÜNK!

Szép napot mkinek!

2009. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Szia! Az én kislányom, azaz a MI kislányunk 8 hetes. Nem várom/vártam el a férjemtől, hogy felkeljen éjszaka hozzá, magától megteszi. Pedig reggel 7-től este 7-8 óráig dolgozik. Fizikai munkát végez, nem irodában ül, és nem esik nehezére, hogy besegitsen, elvégre az övé is. Nem igaz az, hogy magunknak szültük. KÖZÖSEN VÁLLALTUK!!!

Minden esti altatás az apáé, az elején fél éjszakákat sétált vele le- s fel a lakásban. Éjszaka van úgy, hogy nem én ébredek meg először, mert amikor a pici még csak nyöszörög, apa máris kezelésbe veszi. Ha tényleg éhes, (mert nem mindig) akkor felébreszt. Sőt olyan is előfordult már, hogy mielőtt reggel dolgozni indult, ő etette meg. Nem erőltettem rá, nem is kértem. Nála ez természetes dolog.

2009. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22%
13.51-es (ahogy én is :) nem én pontoztalak le, de nem értek egyet veled. Az én párom is dolgozik reggeltől estig, hétfőtől-vasárnapig, ahogy irtam is. DE... attól még természetes dolog, hogy gondoskodik róla, a gyereknek nem csak az kell, hogy apa hozza a pénzt, hanem foglalkozni is kell neki vele. Különben azt sem fogja tudni ki az apja. Mikor foglalkozik akkor vele a párod? Tudja, hogy mennyi mindenről lemarad, ha nincs ideje foglalkozni vele, mert neki pénzt kell keresnie a "családnak"?
2009. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
08:10es vagyok. Csúnyán le vagyok pontozva azért, mert NEM VÁROM EL a páromtól hogy felkeljen éjszaka a babához? :))) GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK! De tényleg:)))) Nem találok szavakat.
2009. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Úgy látom változó, apuka és anyukafüggő a dolog. Sajnos nálunk sem kel fel, edig én nagyon elvárnám. Nem hétköznap, hanem hétvégén. AZ én férjem nem maszekol, hétközben pedig du. 4-kor leteszi a munkát. Így túlóra sincs.

Azt veszem észere (sajnos), hogy inkább csinál minden mást, (kertet, takarít, locsol, füvesít) csak ne a babával kelljen lennie. Nagyon szsereti, de messziről. Ideges tőle ha sír, nem tud mit kezdeni vele. Ugyanakkor bevásárol, kitakarít... stb. Nem tudom, néha azt érzem, hogy olyan jó lenne, ha engem hagyna takarítani, ő meg tenne egy kört a ház körül a babóval.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2009. ápr. 25. 15:07
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én párom, amikor a kórházból hazamentünk, 5 napot birt velünk, a közösen akart gyönyörű kislányunkkal. A mai napig nem adott magyarázatot, hogy miért lépett le. Azóta már az első születésnapját is megünnepeltük. Ezalatt az idő alatt talán 4-szer, kb. fél órára látta a lányát. Ennyit a drága kedves férfiakról.
2009. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt gondolom,hogy nem az a lényeg,hogy kinek kel fel és kinek nem a férje..hisz minden ember, család más és más, ebben a kérdésben nem lehet általánosítani..

(Az én férjem nem kel fel, de teszek érte, ugyanis külön szobában alszunk a kislányommal, bár én az éjszakai fejés miatt sokáig fent vagyok)

Szerintem nem attól lesz egy férj jó vagy rossz,hogy felkel-e vagy sem, és nem attól lesztek egy család sem..,hanem attól,hogy megbeszélitek a dolgokat, ülj le és mond el a férjednek,hogy mit szeretnék, hisz a férjed, szereted a felesége és a gyermeke anyja vagy, biztosan megérti, főleg,ha tényleg 4-kor végez, és hétvégén sincs dolga..de ne erőltesd..vannak férfiak akik nem azért nem foglalkoznak a babával,mert nem szeretik, egyszerűen lehet,h. fél tőle, fél a felelősségtől.

Sok sikert!

Egy 7 hós Tündér anyukája

2009. ápr. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!