Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkel a párotok éjszaka a...

Felkel a párotok éjszaka a babához?

Figyelt kérdés
Nálunk még nem fordult elő, pedig néha jól esne. Most 9 hetes a kislányom, és tervezem, hogy megkérem, hétvégente segítsen be. Én megszoptatnám a picit, ő pedig ha nem alszik vissza, akkor sétálgatna vele. Vagy ez nem várható el?
2009. ápr. 25. 05:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Szerintem elvárható lenne!

az én férjem az első naptól kezdve felkelt éjszaka mindegyik szoptatásnál. Mindig ő adja oda, s teszi vissza a picit az ágyába. Igaz, hogy olyan soha nem fordult elő, hogy szopizás után ne aludt volna vissza. Meg már régóta átalussza az éjszakát. De a párom soha nem várta el, hogy csak én vegyek részt a gyereknevelésben. 3 hós baba anyukája

2009. ápr. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Az én párom nem kel fel. Nem is kelt sosem.

"Ez a dolgod, ezért vagy itthon." ezt mondta.

Valahol igaza van, de néha örültem volna, ha nyugodtan alhatok.

Egy ismerősöm azt mondja, egy nő mindig magának szül gyereket.

A mamám meg ezt megtoldotta még azzal, h az anyaság 24 órás szolgálat, az év minden napján.

Na, én ezek után nem várok el semmit. Pedig néha jó volna, ha vki segítene!

Te tudod, h milyen a párod. Ha úgy érzed, h segítene, kérd meg!

Nekem fél év éjszakázás után nincsenek illúzióim. Az én párom üvöltő gyerek mellett is jól alszik! :(

2009. ápr. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Én nem értem ezeket az apákat! Az Ő gyereke is! Persze mi vagyunk otthon a picivel, de nemcsak ez a dolgunk.

Nekem második házasságom, az elsőből van 3 gyerekem, a volt férjem is mindig segített, a második is mindenben segít, itt egy gyerekünk van. Ha itthon van mindig ő teszi tisztába, ő is fürdeti mindig.

Tehát nekem van 4 gyerekem, de soha sem magamnak szültem őket!

A 3 nagyot most is igényli az apjuk, egy hónapban 2 hetet nálunk, 2 hetet az apjuknál vannak. Úgyhogy számomra érthetetlen, hogy még vannak ilyen érdektelen apák.

2009. ápr. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! mi megosztottuk. En szopiztatok ejszakankent, de ha nem alszik vissza a gyerek, akkor o probalja meg visszaaltatni. Annyira buzgon setaltagott vele a hazban, ha ilyen volt. Meg ki is vitte, hogy tudjak pihenni. En vagyok viszont a "reggeli ugyeletes". Ha hamarabb ebredne a baba, akkor en hagyom a ferjem aludni, kimegyek a kicsivel a halobol.

Nem ertek egyet az egyik hozzaszolo ferjevel, aki azt irta, hogy azert van a felesege otthon. Ha ilyet mondana a ferjem, elkuldenem 24 oraban dolgozni, mert hat a baba is allando keszuletet igenyel. Illetve nem maganak szuli az ember. Fele-fele aranyban az apae es az anyae.

2009. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem kel fel. Viszont reggel fél 7kor ébred, levezet napi 130 km-t, dolgozik 8 órát. Nem is várom el tőle, hogy felkeljen.
2009. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Most már az enyém sem kel fel,de amikor még nagyon pici volt(mint a tied)akkor ő is sétálgatott vele a lakásban.Aztán amikor megint éjszakás volt én nem kapcsoltam villanyt se meg semmit csak odavettem magam mellé és csak szoptattam és szoptattam.Azóta éjszaka csak kétszer kel fel enni,de egyből vissza is alszik.Most 7 hónapos.

Szerintem nem neki kell felkelni hozzá hanem neked,mert te akár napközben is szunyókálhatsz vele ha nagyon fáradt vagy.Persze ezt gondolom több gyereknél már nem nagyon tehetik meg az anyukák.Nálunk úgy van hogy apuci amikor már hazajött a munkából akkor mindenbe besegít,csak ő fürdet,így akkor nekem van egy kis időm magamra.Vagy amikor 2 etetés között elviszi sétálni(mondjuk akkor szívesebben megyek velük):)

2009. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a fenét csinál a nő otthon egész nap a gyerekkel?


A férj hazaér a munkából a 3 gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszesdobozok, chipses zacskók, üdítős dobozok mindenhol szanaszét.

A feleség autójának ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.

Amikor belép aházba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve.A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt, és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek.

A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött...

Egyből rohan fel a lépcsőn(átgázolva további játékokon), aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett. A hálószobába vezető úton észrevesti, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyosóra, bent csuromvíz minden,wc papír legöngyölítve, borotvahab, és fokrém a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába, a legrosszabbtól tartva.

És a eleségét ott találja az ágyban... édesen összekucorodva könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:

-Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi:

-De mi a fene történt ma itthon?

A feleség ártatlanul:

-Tudod, mikor hazajössza a munkából,meg szoktad kérdezni, hogy mi a fe.ét csinálok itthon egész nap?

HÁT MA NEM CSINÁLTAM!!!!!!!

2009. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Az én párom sem kel fel, de nem is kell szerencsére a babához, mert csak megetetem és visszaalszik.

Ha szükségét érzed, h segítsen, akkor kérd meg mindenképp, egyszer-egyszer jó ha kialhatod magad.(bár én a kislányunknál akkor sem tudtam addig aludn, amíg ő sétálgatott vele)

Ha beteg voltam, akkor átvette persze.

Szerintem egyébként, ha sokat dolgozik, akkor nem elvárható.

2009. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Anya+Apa+Gyermek= Egy család.Olyan NINCS,hogy a férj nem veszi ki a részét,nem segít a feleségének.Mivel Ti,mi akartuk ezt a babát,ezért nagy felelősségben van részünk,a mi vérünk "ez a gyerek",ezért igenis mindketten foglalkozunk a picivel,mert Ő a mi szerelmünk gyümölcse,a mi életünk.Férjem sokat dolgozik,és amikor hazaér munkából fáradt.Megebédel,és rohan a kisfiához,mert imádja!A mai világban egy pici baba elfeledtet minden rosszat!A többi várhat,első a gyerek...
2009. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát Én nem vártam soha a páromtól, hogy éjjel felkeljen, sőt, mindig úgy próbáltam átszökni a babánkhoz, hogy ne ébredjen fel, végülis Ő dolgozik, ki kell pihennie magát. Kislányunk nagyon jó gyerek volt mindig, csak enni kelt fel éjszaka, így Én sem voltam fáradt, simán visszaaludtam mindig. Hétvégén viszont a párom kérés nélkül, automatikusan szalad át hozzá reggel, mikor felébred (egy ideje már átalussza az éjszakát), mert legalább ilyenkor szeretné kihasználni az időt, hogy a picurkánkkal lehessen. Ha magától nem megy, erőltetéssel, kényszerből csak rosszabb lenne, szerintem.
2009. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!