Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell lennie következménynek,...

Kell lennie következménynek, ha igen mi legyen?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek, mert nem tudom hogyan taníthatnám meg a 8 és fél hónapos babámnak hogy "nem szabad". Hiába mondom nem látom rajta, hogy értené. Ha rászólok semmi hatás, ha elveszem a játékot, akkor sír kegyetlenül sőt még harap is ill. húzza a hajam. Hogyan lehet megtanítani neki, hogy nem szabad mindent a szájába venni, nem szabad piszkálni ezt azt, pl. konnektor. Kell-e valami következmény, ha rossz? Ti hogy csináljátok?


Egyszer olvastam itt egy kérdést, hogy mikor értette meg a gyerek a "nem"-et, mire az első válaszoló azt írta, hogy 19 éves korában. Sokszor eszembe jut ilyen helyzetekben. :)


2011. szept. 21. 08:38
 1/5 ava87 ***** válasza:

Kicsi még. Ez nem azt jelenti, hogy mindent szabad neki, de ilyen kis korban ne várd még, hogy pusztán szavakkal irányítani lehessen. Ha olyat csinál, amit nem szabad, akkor mondd neki mindig, hogy ezt nem szabad, ebből előbb utóbb meg fogja tanulni, de még jó ideig nem elég, hogy ez önmagában elég legyen.

Következménynek meg épp elég annyi, hogy elveszed tőle azt, amihez nem szabad nyúlnia.

Amúgy még nagyobb gyerekeknél is sokszor előfordul, hogy bár tudják, hogy valamit nem szabad, de a kezük előbb jár, mint az eszük :)

2011. szept. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A konnektorokba pedig dugjál műanyag védőt!
2011. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem érti még, kicsike. Én a figyelmét próbálom elterelni, hatásosabb, mint ha azt mondanám, hogy nem szabad.
2011. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 8 hónapos és pontosan tudja, hogy mi az, hogy NEM. Csak van, hogy nem érdekli, pl. ha valamilyen kábelt céloz be, akkor mondhatom én neki, hogy nem, rám vigyorog és folytatja. De ha belekapaszkodik a hajamba, elég egyszer mondani, hogy nem szabad és már el is engedte.
2011. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hááát

nekem is kb ennyi idős a lányom .-))

én mindig szigorú arcot vágok és nagyon határozottan azt mondok h NEM SZABAD és a még a ujjamat is felemelem hozzá


ezt kb 2 hónapja kezdtem el csinálni ha olyat akar amit nem lehet szerintem már pontosan tudja h mit jelent mert abba hagyja és kinevet :-))


mondjuk nálunk nincs olyan konnektor amibe bele tudna nyúlni mivel az össze olyan 150cm magasan van de te tegyél bele védőt


amikor a nagylányom volt ekkora akkor érdekes módon nem is érdekelte pedig akkor máshol laktunk és elérhette volna a konnektort

és azt vettem észre ha nagyon tiltok valamit nekik akkor direkt odamennek piszkálni és persze figyelik mit reagálok :-/

2011. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!