Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Műtötték valakinek a kisfiát...

Műtötték valakinek a kisfiát lágyéksérvvel?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam most 4 hónapos, egy hónap mulva fogják műteni lágyéksérvvel. Érdekelnének tapasztalatok, hogy viseltétek ti ezt az időszakot, ill. a babátok a műtétet és az azt követő időszakot.
2011. szept. 20. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Engem műtöttek, én lány vagyok és akkor 2 éves voltam, de anya azt mondta, h nem hitte volna, h ilyen jól viselem. Azt mondta, h mikor a műtőbe vittek akkor ordítottam a műtősfiúval, mikor kihoztak, akkor rögtön az ölébe akartam menni (ő befekhetett velem). Anya akkor még azt hitte, h a sebnek nem lesz jó, de az orvos megengedte, így ott aludtam a karjaiban. Mikor felébredtem elvileg nem ehettem volna bármit, de mikor anyának hozták a kaját, akkor nem engedtem a 21-ből és beleettem. Attól sem lett bajom. Anya azonnal mondta az orvosnak is, de arra is azt mondta, h ha jól vagyok, akkor baj nem lehet belőle. 2 nap múlva vmi kisfiúval ugráltam egy ágyon :)

A gyerekek sokkal jobban átvészelik ezt. A lágyéksérv műtét pedig már rutin. Másnapra szinte baja sem lesz.

2011. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat 4 évesen műtötték és utána egy hónapig tisztasági betétet használtunk a folyás miatt, fájt még neki utána is.
2011. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a fiamat 9 hónaposan műtötték, de először úgy volt, hogy 4 hónaposan műtik, de nem volt jó a vérképe. Maga a műtét úgy történt, hogy vasárnap délben kellett bemennünk a kórházba, de akkor még nem csináltak semmit, csak vizeletet néztek, hétfőn reggel azt hiszem még megszoptathattam, aztán hoztak valami bódítót, azt be kellett adnom neki. Mivel eltökölték az időt, illetve nem találták a nevét a műtéti programban, a bódító hatása már majdnem elmúlt, de szerencsére közben elaludt az ölemben. Én vihettem el a műtőig, meg is várhattam a műtő előtt. A sebész nagyon rendes volt, mindent elmagyarázott. A műtét kb. egy óra volt az előkészítéssel és ébresztéssel együtt. Amikor felvitték a szobába, gyorsan elaludt és kb. három órát aludt a műtét után. Délután már enni is kaphatott. Egy kis ragasztóval volt leragasztva a seb, amit néha ki kellett cserélni, illetve úgy kellett fürdetni, hogy víz ne érje a sebet. Másfél hét múlva volt a varratszedés, nagyon szépen megcsinálta a sebész, csak egy vékony vonal látszott. Most 21 hónapos és már szinte a helye sem látszik. A műtét utáni délelőtt mehettünk haza. A fiam jól viselte az egészet, meg sem kottyant neki a dolog, aznap tanult meg felállni. Én viszont elég rosszul viseltem, féltem, előtte is paráztam, hogy hogyan fogom lekötni a kórházban, de szerencsére volt egy kis játszósarok is. Most ennyi jutott hirtelen eszembe, ha kérdésed van írj. Melyik városban lesz a műtét?
2011. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!