Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdjem a hozzátáplálást?

Mivel kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Mit adjak neki elöször? Almát? És mennyit? És utána még adjak neki tejcsit? Ti hogyan szoktátok?

Segitsetek nekem!

A baba 4 honapos mult, és anyatejes + néha potlást is kap!

Nem lecseszéseket kérek, hanem tanácsokat, akik ennyi idösen kezdték el a gyümi bevezetését!

Én csak gyümit szeretnék neki elöször adni, nem mást, és persze csak fokozatosan!

És legelöször mennyit? És mikor adjam neki? Reggel, délután?

És tejpépet lehet e neki adni?

Köszönöm a segitségeteket!!


Niky


2009. ápr. 24. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

délelőtt add, esetleg dél körül (ha fáj a poci ne estére okozzon gondot)

almával kezdheted, előbb lé, majd reszelt alma, első nap csak 4-5 kanálka, utána a duplája, aztán megint a duplája

utána jöhet őszibarack, krumpli, sárgarépa, sütőtök, banán, meggy

[link]

2009. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én így csináltam: 5,5hónaposan kezdtük,fél almát meghámoztam majd meg főztem utána turmix. Imádta még mindig imádja az almát szopi után adtam neki délelőtt, este fele nem nagyon jó a gyümit adni. A tejpépet most kezdtük 6,5 hónapos reggel kap +este szopi előtt mert cicin alszik el! De lehet almát +krumplit+banánt összeturmixolni azt is szeretik,de a banánt mi egy héten max 2* kap! NÁLUNK ez megy!
2009. ápr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást a kisfiamnál, most 6 hónapos.

Mi almával üveg reszelőn lereszeltem) kezdtük, nem igazán jött be neki, de azért 3 napig próbálkoztam vele. A következő őszibarack volt, az nagyon ízlett neki, most is az egyik favorit. (Kecskeméti)

3. Banán (ezzel óvatosan mert székredesét okozhat)

4. Krumpli (persze itt már kombináltam almával)(Botmixerrel tudod neki pépesíteni)

5. Sütőtök (ezt is almával még)

6. Sárgarépa

Mindegyik új dolgot kb. 3-4 napig kell próbálgatni, de amit már ismer, azt már az újjal kombinálhatod.

Remélem azért valamennyit tudtam segíteni.

2009. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! :-D

sokat segitenek, hogy hogyan kezdjem el!

Sajnos kaki problémáink vannak! :-((

Azt mondták a gyümitöl beindelhat neki, mert igy sajnos 1 héten 1x mindig kupozni kell, mert egyedül nem kakil, és az 5.-napon már nagyon rosszul érzi szegénykém magát! És nem szeretném már kupozni! Ugy sajnálom! Pedig probálja de nem megy! :(((

2009. ápr. 24. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy első nap 1-3 kanál, a második nap kicsit több és a harmadik-negyedik napnál amennyit kér.
2009. ápr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi ezen a héten kezdtük a hozzátáplálást, eddig reszelt almát kapott ebédtájban, ma pedig érett banánt. Elöször a gyümit adom neki, aztán szopizik rá egyet. Persze csak fokozatosan emelem a mennyiséget. Nagyon ügyes már, olyan édesen tátogat!
2009. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én az almábol pépet készitettem reszelön és elöször 1-2 kanálka ugy se igényel többet . majd másnap is ugyan így szoktatás. igen utána tejcsi . majd föztem krumplit abol is csak kostolgaott. akkor adod mikkor te ugy gondolod én délelött ia délután is kínáltam, kb . egy hét elteltével eszik többet ja és öszilét bébit adtam neki hogy puhát kakiljon mert az alma is meg a krumpli répa széklet fogo
2009. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
hu ha akkor öszibarackkal kezdeném mert az alma fogo tudod hasmenésnél hányásnál is azt kell enni
2009. ápr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a keress rublikába be írod a hozzátáplálást akkor kiadd több választ
2009. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! akkor öszivel kellene most kezdenem! De annak még nincsen szezonja sajna! :((
2009. ápr. 24. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!