Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja a lányomnak?

Mi lehet a baja a lányomnak?

Figyelt kérdés

Alig akar enni. Teljesen mindegy, hogy anyatejet kap-e vagy tápszert. Sokszor sír evés közben. Étvágya, mintha csökkent volna. Az öklét sokszor beakarja kapni és harapdálja.

Nyála is szokott folyni, de nem sűrűn és nem "orrba-szájba".

Eléggé nyűgös, de láza egyáltalán nincs.

Aludni is alig akar, mindig túl pörgi magát és iszonyat nehéz megnyugtatni. Van, amikor nem is lehet!

Mikor jelzi, hogy álmos, akkor se hajlandó elaludni, mert emelgeti a fejét. (hason szeret aludni!)


Egyszerűen nem értem, hogy mi a gondja...

Gyerekorvos és a védőnő se mondott semmi "értelmeset". Csak annyit, hogy valószínűleg nem éhes. De ennyire ... ? Hogy szinte alig eszik?!


2011. szept. 16. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyit eszik?
2011. szept. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Régebben 100-120 ml között evett (2 hónapos)

Most van, hogy alig eszik meg 30 ml-t. De van, hogyha megkakiltatom(mivel magától nem megy), akkor megeszi a 120 ml-t simán.

De ez nem mindig függ össze!

2011. szept. 16. 15:36
 3/9 anonim ***** válasza:

amiket írtál valószínűleg a fogára utalnak. könnyen lehet, hogy még nem most fog kinőni, csak bújkál az ínyében.

ez általában időszakos, remélhetőleg 1-2 napon belül újra jól fogja magát érezni és lesz étvágya is.

2011. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha kakiltatni kell akkor inkább a hasára gyanakodnék.

mennyit van hason? tornáztatod, masszírozod eleget? mivel segíted a kakilást?

nem nagyon szabad segíteni mert hozzászokhat, állítólag a szélcső az azért jó mert ahhoz nem tud

2011. szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fogzás összes tünete stimmel nála! Fiam ezt 2 hetes korában kezdte, el is apadt a tejem, mert alig bírt enni. Cumisüveggel is elnyamnyogott vagy háromnegyed órát, pedig már a végén ömlött a tápszer, akkora lukat fúrtam. 3 hónaposan kibújt a foga.
2011. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, egy két hétig tartott, de a mai napig nem tudom, miért volt! Ahogy jött, úgy el is múlt! Nálunk úgy volt, hogy evett, és kb. amikor 30 ml-hez ért, akkor elrántotta a fejét, vagdalta, és nem volt hajlandó enni! Majdnem kikészültem, volt, hogy álmában etettem meg! De nem tudom, mitől lehetett!
2011. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak hason alszik és tornáztatjuk, már ha engedi. Sokszor befeszíti a lábát és nem engedi. Erőszakosan meg nem akarom, mert annak nem sok értelme lenne.

Hasát se nagyon szereti, ha masszírozzák. Állandóan összegörnyed tőle, de közben meg nevet teli szájjal...

Alapjába véve jó kedélyű, nincs semmi gondja. Kivéve, ha túl pörög, mert akkor nincs "kiút" ... :/

2011. szept. 16. 17:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos, a pocija fáj! Valami gyógyszert nem írt rá a doki?
2011. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmi gyógyszert nem írt. Én már annyi mindent kipróbáltam nála, de szinte semmi. Az angol víztől kicsit jobb a helyzet, de az se megoldás teljesen!

Kaptunk egy új tápot hasfájós és székrekedős babáknak van. Az enyém pont ilyen, de nem hajlandó megenni. És fogalmam sincs miért.. és ami a legrosszabb, ez által a régi (ami bevált!) tápot se hajlandó megenni ...

Ez meg így nem vicces, mert anyatejet se tudok neki már kicsikarni .. kezdek elapadni mióta nem szopik rendesen!

2011. szept. 17. 06:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!