Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van igy? Van e valami...

Irén24 kérdése:

Miért van igy? Van e valami baja a lányomnak 8 hónapos?

Figyelt kérdés
a lányom 8 hónapos nem mászik még és gyengék a lábaimert ha fell állitom van mikor nem tartja magát, is ,37 hétre született ,3700 kg és 55 cm el most 10 kg és 75 cm ,a komppal sem megy még, most nem tudom van e baja amugy rendben van vele minden csak idegesit h nem csinálja azt amit ijekor kéne már mit csináljak tornáztassam? vagy mitt segitsetek köszzi
2011. szept. 20. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:

8 hónapos gyereket nem állítgatunk...

az problémát jelent, hogy még nem mászik, vidd el a gyerekorvoshoz, nézze meg, vidd gyógytornára (Dévény torna) és az ott begyakorolt fogásokat alkalmazd otthon is. Lépni kell, kéne már legalább másznia, de állítani, ültetni nem szabad, amíg ő nem képes rá önállóan, mert többet ártasz vele, mint használsz. Nem attól fog megtanulni állni, hogy állítgatod.

2011. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!8 hónaposan 10 kg....talán csak lusta nem? Az én lányom 11,5 hónapos és 9 kg. Hosszra, mit a Tied. Ha gond lenne, észrevenné a doki. De ha nagyon aggaszt, beszélj vele erről. (Egy ismerősöm gyereke is 11,5 hós, 11 kg és két hete mászik csak.)Az állást ne erőltesd, fel fog állni amikor itt lesz az ideje. Kúszik? tartja rendesen a fejét? játékokat megfog rendesen? Majd írj, hogy hogy vagytok!
2011. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kúszni sem kúszik csak forog ,a fejét tartja rendesen avval soha nem volt gond ,
2011. szept. 20. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:

28 hétre született, 1350 grammal a babám, most 8 és fél hós. Forog, a fejét nagyon régóta tartja, kúszva-gurulva változtat helyet, nagyon mozgékony. Nem mászik, csak négykézlábra áll, és úgy rugózik, néha ellöki magát, és előre ugrik, mint egy kis béka (arcra érkezik).:)) Ha az ölemben van, tolja ki magát, mindenáron rugózni akar a lábacskáin. De nem állt még fel egyedül, nem is ül, és nem is mászik. Neonatológus és fejlődésneurológus szerint nagyon gyorsan behozta a lemaradást, pont ott tart, ahol tartania kell, ahol egy időre született is tart 8 hónaposan. Gyógytornát nem javasoltak.

Szerintem a te babád is itt tart, nem gondolom, hogy baj lenne! De természetesen orvossal, védőnőddel konzultálj!

Kedves első válaszoló! Hol van az előírva, hogy egy 8 hónapos babának másznia KELL...?!

2011. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

8 hónapos babának nem kell MÁSZNI!!!!!!!!!!!!!!

10-11 hónaposan KELL!!!!!!!!!!!!!!!

2011. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

életkor és az egészséges gyerek fejlődése (zárójelben olvashatják azokat a tüneteket, amelyek kóros fejlődés jelei lehetnek)

0-2 hó

Hasonfekvő helyzetben fejét rövid ideig emeli, megtartja, oldalra fordítva leteszi

(Folyik a nyála, nem vagy csak erőtlenül szopik. Tartási és mozgási aszimmetria.)

2-3 hó

Hasonfekvő helyzetben fejét szilárdan tartja, testtartásával segít, mikor felemelik

(Hason fekve fejét nem emeli. Hangot, mozgást nem követ.)

4-5 hó

Karba véve fejét egyenesen tartja. Hátáról oldalára fordul, hason fekve szemlélődik, játszik. Játszik a kezével. A látott tárgy felé nyúl. A tárgyakat szájba veszi, lóbálja, rázza

(Oldalára nem fordul, kezét nem nyitja, nem szeret hason feküdni.)

5-6 hó

Hasonfekvő helyzetben karjára támaszkodva, mellkasát felemeli. Hátról hasra fordul. A látott tárgyat két kézzel megragadja, és 30-40 mp-ig tartja. Kis tárgyat felemel.

(Hason fekve kezére nem támaszkodik, fejét nem forgatja, tárgyakért nem nyúl.)

6-7 hó

Hasáról a hátára fordul és vissza, kúszik. Két tárgyat kézben tart. A tárgyat egyik kezéből a másikba átteszi.

(Nem fordul, hiányzik a két kéz összehangolt mozgása.)

7-8 hó

Négykézlábra áll, ebben a helyzetben hintázik. Kúszva vagy gurulva a lakásban messzire eljut. Egy tárgyat nyugvó tárgyhoz ütöget.

(Elmarad a helyváltoztatás, nem kúszik vagy gurul. Nem próbál négykézlábra állni.)

9. hó

Négykézláb mászik. Feltérdel, közben kezeit használja. Hüvelykujj és mutatóujj segítségével felemeli a tárgyat

(Nincs helyváltoztatás, mászási kísérlet vagy a popsiján ülve közlekedik.)

10-11 hó

Négykézlábból kiül (innentől lehet etetőszékbe ültetni), kapaszkodva feláll, állva rugózik, le tud ülni. Tárgyakat egymásba tesz.

(Egyedül nem próbál megülni.)

12-13 hó

Önállóan áll, oldalra lépeget, leejtett játékért lehajol és felveszi, közben kapaszkodik. Labdát gurít, cipőjét lehúzza.

14-15 hó

Széket tologat, kapaszkodás nélkül áll, esetleg leguggol, tárgyakat egymásba rak, tornyot épít.

16-18 hó

Legkésőbb ebben az időben elindul, guggolva játszik, ha elesik feláll. Széles alapú járás. Labdát dob, cipőjét kifűzi.

18-24 hó

Fel-le mászik magasabb tárgyakra, lépcsőn kézen fogva közlekedik, kialakul a biztos járás.



Tehát ami kóros: nem próbál négykézlábra állni, nem kúszik, nincs helyváltoztatás.

és az anyuka mint nem szakember miből állapította meg, hogy gyengék a lábai?

2011. szept. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, nincs baj a babáddal :-)

A fiam 8 hónaposan még csak kúszott. És ő sem állt meg a lábán, mikor próbáltam. Emlékszem, még aggódtam is rajta. Napra 9 hónapos volt, mikor felült, rá egy héttel felállt. És ezután kezdett mászni!!

Ha nagyon aggódsz, vidd el egy Dévényes gyógytornászhoz. Annó én is ezt tettem, és semmi baja nem volt :-)

2011. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy ő 8 hónaposan 9,5kg volt, és 75cm. Szóval, mint a te babád!
2011. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!