Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is idegesit, hogy barátnő...

Mást is idegesit, hogy barátnők összehasonlitják gyermekeket? Na meg a drága ruhák, cipők!

Figyelt kérdés
Engem már az örületben kerget, már utálok velük találkozni mert mindig mindenben ők a tökéletesek!
2009. ápr. 23. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Hú, de még hogy. Az én gyerekemnek ennyi foga van, no meg már ezt is csinálja, meg azt is... Én is gusztustalannak tartom. Természetes, hogy mindenkinek a maga gyereke a legtökéletesebb, a legszebb... s ez jól is van így. De tényleg nem tudom miért jó ez egyeseknek.
2009. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem csak a barátnőkre igaz,hanem a családtagokra is.És engem is idegesít,de már egyre kevésbé.Mindenkinek a magáé a legszebb,legtökéletesebb még akkor is ha ez nem igy van.én igyekszem már nem a babákról beszélgetni ilyenkor.Kerülöm a tied milyen az enyém ilyen témákat.picit talán érettség,inteligencia kérdése is ez az egész,mert minden baba más és más,van amelyik ebbe jobb,van amelyik abba,de tökéletes nincs.próbálj terelni, és legyinteni az ilyen témákra.
2009. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

akkor nekem nagy szerencsém van :)

az én barátnőim nem "licitálós" fajták. örömmel mutatjuk meg, ki mit túrt a használt ruhásnál.

és tény, az egyikük fia már kúszik 6 hónaposan, míg az én fiam forogni se akar ennyi idősen. sosem éreztette velem, hogy az én gyerekem béna lenne, az övé meg zseni.

barátok vagyunk.

2009. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Az én babám 3 hónapos és még alig vettem neki új ruhát. Kaptunk sokat a barátnőméktől és szerintem itthonra, mamákhoz teljesen megfelelnek. Természetesen a dokihoz, tanácsadásra újat adok rá. Később sem fogom megvenni a drága holmikat pedig megtehetném. Nem hiszem, hogy attól különb lenne a babám. Inkább abból a pénzből, amit megspórolunk a ruhákon elmegyünk valahová kirándulni. Szerintem a cipő az, amire oda kell figyelni. Nem mindegy, hogy mi van a lábán. Aki a ruhákat, cipőket figyeli csak az nem is igazi barátnő. Jó babázást!
2009. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesít.Főleg,hogy elhatároztam,hogy nem fogok odafigyelni az ilyen dolgokra aztán meg itthon azon gondolkodom hogy lehet hogy le vagyunk maradva meg ilyen hülyeségek.Utálom az ilyen helyzeteket.Sokszor olyan mint a cirkuszban,üljünk össze és nézzük meg kinek tud többet a babája.Persze nem így van de néha tényleg úgy látom.
2009. ápr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ettől a divatolástól vagyok készen. Ha megyek pl. egy bevásárló központban a gyerekkel, vagy a sétáló utcán, na ott lépten nyomon szembe jönnek babakocsival, és azt nézem, hogy az anyukák egymást és engem is tetőtől talpig végigmérnek. Nem is engem, hanem az első amit megnéznek, az a babakocsi, aztán a gyerek ruhái. A legtöbb tényleg nem a gyereket nézi, hanem hogy milyen cuccaink vannak.
2009. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek akkor nem barátnők, csak kellemetlen ismerősök.
2009. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem azok vannak így ráfeszülve a gyerekükre, hogy miket csinál már, meg másoké miket nem, meg azok parádéztatják flancos ruhákban, akiknek semmi más sikerélményük nincs az életben. Amúgy is általában azokból lesznek a hiperanyukák, ki se látnak a gyerekükből, semmi másról nem tudnak beszélni sem. Persze, hogy mindenki a sajátját látja a legszebbnek, meg imádja, de ha bármi másban is eredményt tudna elérni, akkor talán elviselhetőbb személy lenne az ilyen.
2009. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Szia!Én attól vagyok kiakadva,hogy mennyi készségfejlesztő meg hasonló játékokra költenek és még pici a baba,még használni sem tudja.Persze én is veszek a gyerekemnek,de csak mértékkel,annyira el tud játszani egy üres dobozzal vagy flakonnal,a drága játékokra meg rá sem néz.Ismerek olyan anyukákat a környezetemben,akik szinte maguktól vonnak meg mindent,csak mindenféle játék meglegyen a gyereküknek és panaszkodnak,hogy nem használják.De mégis ott legyen a szobában és el tudják mondani,hogy mit vettek.1 évesen annyi játéka van a gyereknek,hogy 5 éves koráig képességének megfelelően be lehetett volna osztani.Mire eléri azt a kort,hogy szüksége lenne rá meg már szét van törve meg tönkrement.Néha rosszul érzem magam,hogy én nem adom meg a gyerekemnek,pedig megtehetnénk,de rájövök,hogy nincs értelme.
2009. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt utalom, amikor a nagymama meséli, más városban vagyunk, de visszahallottam, hogy a mienk már első nap oldalra fordult (ez így van, de sok baba csinál ilyeneket, elfelejtik, nem direkt csinálta), meg így meg úgy, a nagyapa szerint simán gyököt von, stb. nem szeretem, ha erről beszélnek, főleg hogy talán 2x látták 5 percre..


az összehasonlítás akkor jó, ha nem "kinekvanalegjobbgyereke" szinten megy, hanem építő jelleggel.


nekem nincs sok kismama ismerősöm, de hozzájuk hasonlóan sokszor én is "turizok" a gyereknek (van brendonos cucca is, de nem tudnád megmondani,hogy ez most túrt, teszkógazdaságos, vagy brendonos)


amúgy tökéletes anyukának lenni ritka sz*r dolog lehet, én úgy gondolom. én mindig csak elég jó, a lehető legjobb szeretnék lenni, a tökéletlenség minden varázsával és hibájával együtt. és valahogy a nem tökéletes, emberi anyukákat is jobb társaságnak tartom.

2009. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!