Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most szült anyukák, hogy...

Most szült anyukák, hogy telnek az első napok, hetek? Ki hogy viseli?

Figyelt kérdés
Bevallom engem eléggé megviselnek ezek az első napok, hetek. Kisbabámnak be van gyulladva a szeme, úgy néz ki hasfájós is, szóval összejött minden, és ez engem lelkileg eléggé megvisel, rossz nézni, ahogy szenved szegénykém. Persze vannak jó pillanataink is, de ijesztőek ezek a kezdetni nehézségek. Ti hogy viselitek ezt az időszakot?
2011. szept. 14. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, én már lassan 1 éve szültem, de hasonlóan éltem meg. Nehéz volt az első jó pár hét. Lányom nagyon sokáig volt rettentő hasfájós, tizenórákat üvöltött végig alvás nélkül.

A szemét kamilláznom kellett, mert neki is picit begyulladt!

A hasfájás miatt sokszor együtt sírtam a lányommal. Ő a fájdalom, én a tehetetlenség miatt.

Megannyi dolgot kipróbáltunk hasfájásra, de csak az idő múlása segített.

Most ez egy nehezebb időszak, és tényleg csak az segít, ha türelmes és kitartó vagy! A baba nem fog emlékezni erre a nehéz időszakra, és hamarosan remélem olyan boldog és vidám, kiegyensúlyozott baba lesz, mint az enyém. Ma már egy igazi kis mosolygombóc!

Kitartás, meg lesz a gyümölcse, ha erős maradsz!

2011. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem. És persze olyanok is írhatnak, akik nem most szültek...
2011. szept. 14. 16:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 5 hetes a kisfiam, 1 hétig borzasztó hasfájós volt, sok mindent kipróbáltunk végül a laevolac + gripe water együttesen segített és masszírozás, hason fekvés. Néha a szélcsövet is be kellett vetni, ami gondolom hogy nem kellemes neki, de viszont megkönnyebbült utána és tudott aludni végre. Én is sírtam néhányszor a tehetetlenségtől, ezért azt tudom mondani tarts ki, túl lesztek rajta! Nem könnyű időszak (nekem első baba), rengeteg türelem kell az biztos!

Nagyon jó egészséget kívánok nektek!

2011. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Az én babóm is hasfájós. Hétfő délután 2től este 9 ig sírt, úgy hogy már volt hogy vele zokogtam én is. Álomba sírtuk magunkat, mire apácska hazajött. tegnap mikor rájöttünk, hogy ez hasfájás lesz, mindent elkövettünk. Tornáztatás, meleg borogatás a pocira, mecsektea, hőmérőzés...de legalább én már nem sírtam, mert rájöttem, hogy mennél jobban kiakadok , a pici annál többet sír. Délután ki lett váltva a Espumisan L a védőnő javaslatára. minden szoptatás után pár csepp anyatejjel adok neki 5 cseppet. Ma már egy kis nyüszögés mellett, de nagyon jó napunk volt. Szépen távoznak a gázok, meg a sűrűje és tudott két szoptatás között alukálni

Hidd le szerintem mindenki kikészül az elején, de a fő irányvonal, hogy nem szabad pánikba esni, mert mennél feszültebb a légkör , meg te, azt észre veszi a pici. Inkább szerezz be egy boxzsákot, amibe ütsz egy nagyot mikor kezdesz kiborulni és jön a tehetetlenség érzés. Ja és még valami a hasfájással kapcsolatban. Tényleg figyelj oda mit eszel! Én a babóval a francia tejszínes hagymakrémlevessel b@sztam ki, mert nem vettem komolyan, hogy amit én eszek átkerül az anyatejbe.


13 napos baba anyukája

2011. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj, tudom milyen szar. Én teljesen kész voltam. Most 5 hónapos a lányom, akkor nem hittem el, hogy egyszer lesz nagyobb. Irigyeltem a szomszéd kutyáját, hogy kifeküdhet a napra aludni felelősségek nélkül....Az én lányom is hasfájós volt, és én is a tejszínes hagymalevessel toltam ki vele, akkor sírt először órákig, azóta sem ettem hagymát. Nekünk a Sab Simplex vált be egy kicsit, de igazán az idő segített, igaz már 4 hónapos volt, mire szerintem elmúlt. Most már csak nagyon ritkán vannak gondok, de amúgy is érzékeny a bélrendszere és egy rotán is túl van. Lehet, hogy nektek hamarabb elmúlik.


Kitartást, jobb lesz. Én se hittem el akkor.

2011. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akit nem vág készre az első pár hét, az szerintem nem mond igazat. A babámnél a hasfájás 7 hetes koráig tartott és egyik napról a másikra szünt meg. Hihetetlen volt. Ha nehéz napotok van, gondolj arra, hogy pár év múlva a gyerek majd "le akar koptatni" téged, most tudod kedvedre ölelgetni, puszilgatni. Nemsokára sok-sok mosollyal fogja meghálálni a törődést.
2011. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hali! Most 12 hetes a kislányunk. Az első 8 hét kaotikus. Semmi nem volt jó,hasfájós volt, mellgyulladás, láz, migrén...én is irigyeltem a kutyánkat a teraszon!!! :))) A férjem mondta is,h idegbeteg és türelmetlen vagyok,ő sokkal jobban állt a síráshoz,mint én,pedig hajnalban járt dolgozni,de éjjel felkelt tisztába tenni is! Pedig segítségem is volt,anyukám átjárt,h nappal ne legyek tök egyedül! Azt gondoljuk,h 9 hónap alatt fel lehet készülni,de NEM! 4 hete hihetetlen változás!!! :))) Boldog Anyuka vagyok! :)))
2011. szept. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!