Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Városi anyukák! Akiknek jött...

Városi anyukák! Akiknek jött a kisebbik 3éven belül a nagyot nem vették be az oviba?

Figyelt kérdés
Nincs hely, mondják majd beveszik 5 évesen, úgyis itthon vagyok. Ja és akiknek csak nagyiék laknak itt és úgy van 3 kölyök bejelentkezve anyucival közben meg a város másik végén laknak és azok járhatnak ide oviba jó mi? Cirkuszoljak? Nem fogom engedni, hogy az én kis okoskám 2 év hátránnyal induljon majd az oviba az baromi lemaradás.
2011. szept. 13. 14:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem lesz lemaradve. Nálunk beveszik, de csak 4 órára, vagyis a délelőtti időszakra és ebéd után menni kell érte. Amúgy az óvoda az év szeptemberétől kötelező, amelyik évebn betölti az 5 évet. Vagyis akkor lesz óvodaköteles.
2011. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az enyémet úgy sem akarják,hogy mennék dolgozni!

Én is cirkuszoljak?:)

2011. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az oviban (sem) nézik azt, hogy ténylegesen ott laknak-e ahova be vannak jelentkezve. "Lakott" így nálunk egy kollégám unokája, mert abba az iskolába akart járni, ami melletti utcába anyuka dolgozni járt és csak így tudták megoldani. Én ebben semmi kivetnivalót nem látok, csak azt, hogy elég szomorú, hogy ide-oda kell bejelentgetni a gyerekeket, hogy abba az intézménybe járjanak ami a szülőnek/gyereknek jó.


Cirkuszolni felesleges, max. annyit tehetsz, hogy több ilyen anyukával összefogva jelzitek az önkormányzatnál, hogy kicsi az ovi.


Az, hogy lemarad-e? Nem tudom, én csak azt láttam, hogy az öcsém, aki csak egy évet járt oviba sokkal nehezebben barátkozó, kevésbé toleráns, olyan magánakvaló, mint a húgom vagy én. De ez betudható annak is, hogy mi lányok vagyunk.

2011. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekem bölcsis is volt és most már ovis. Persze a bölcsiben mákunk volt,mert ahová elsőnek előjegyzésben voltunk ott közölték kerek-perec, hogyha megszületett a kicsi , akkor a nagyot "kirakják a bölcsiből".

Nem értek egyet azokkal akik azt harsogják " úgyis otthon vagyok a kicsivel, akkor minek?. Nos a kislányom igényelte a társaságot és 2 évesen már sokszor kevés neki Anya. Rengeteget mindent tanult a bölcsiben (nem azért, mert itthon nem foglalkoztam volna vele) és hatalmas előnnyel indultunk neki az ovinak, semmi gond nem volt a beszoktatásnál sem. Imád ide is járni.

Az már más kérdés, hogy a körzetes igenis élvezzen előnyt, ha van tesó ha nem. Én cirkuszolnék, bár annak meg lehet, hogy a gyerkőc inná meg a levét, ha mégis sikerülne felvetetni.

Másik tény, hogy májusban volt nálunk 1 hétig beiratkozási időszak, akkor eldőlt ki mehet, ki nem. Most már, hogy telített a létszám a körzetest se tudják/tudnák felvenni.

2011. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

100% hogy hátránnyal indul, az oviban egész nap énekelnek mondókáznak rajzolnak stb, de nekem meg kell főznöm ki kell takarítanom stb apróbb nyalánkságok. Arról nem beszélve, hogy azért azt ne mondja senki, hogy aki 3 évesen szocializálódik az ugyanolyan eséllyel indul a suliba mint aki 2 évvel később ugyan már....

Mást meg nem tudok csinálni mint cirkuszolni, ja igen lehetne fizetni is ha lenne felesleges 100ezrem....

2011. szept. 13. 15:38
 6/19 anonim ***** válasza:
Budapest, 3. kerület: IGEN, bevették, gond nélkül, és egész napra. Több kerületi oviban is jártam nyílt napon, mindenhol rákérdeztem, hogy baj-e, ha jön a kistesó, azt mondták, ez őket nem érdekli, és nem is kérdeztek rá sose. Hozzáteszem, itt sem lasszóval fogják a gyerkőcöket az oviba, mert abszolút teltház van mindenhol, de nem utasítják el a kistesós gyerekeket.
2011. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy nem vették be a legközelebbi oviba 4 évesen, hogy egyedül nevelem, és dolgozok. Így messzebbi oviba kellett mennie. Egyébként nem hiszem, hogy akkora lemaradás, az én lányaim is csak 2 évet jártak oviba, és ismerek olyan kisgyereket is aki csak 1-et, ettől függetlenül, könnyen barátkoznak és semmi probléma nem volt az iskolában sem, rögtön "elvoltak".
2011. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Óvónőként írom: nem marad le semmiről azért, mert "csak" később mehet oviba! Az óvodában sem egész napos foglalkoztatásról szól az élet! Kis és középső csoportban eleve nincsenek kötelező foglalkozások (kiv. a tesi), csupán rövid kezdeményezéseket tartunk, amin az a gyerek vesz részt, akinek épp kedve van. Ilyesmit akár te, otthon is csinálhatsz: főzés közben magad mellé veszed a gyereket, kap egy fakanalat és egy műanyag edényt és együtt éneklitek a "borsót főztem..."-et..Vagy séta után adsz neki egy papírt, festéket, hogy a séta alatt festett levelekből csináljon lenyomatot. Szóval nem nagy ügy, csak egy kis kreativitás kell.

Gondolom, játszótérre meg eddig is jártatok, úgyhogy a szocializáció már elkezdődött.

Én saját elhatározásból nem is vittem a gyerekeimet oviba, míg nekem nem kellett visszamennem dolgozni a legkisebb 3 éves korában. A két nagy semmiről nem volt lemaradva amiatt, hogy csak 5 évesen kezdték az ovit... Sőt! Kiegyensúlyozottak voltak, szinte mindent tudtak, amit a többiek, hisz rájuk még ragadnak az információk... Az iskolakezdésnél se láttam semmi különbséget..

2011. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Óvónőként én is ezt írnám már bocs...
2011. szept. 14. 08:11
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor egyáltalán minek kis és középső csoport, kérvényezzétek ti óvónők hogy szüntessék be és akkor majd nem kellesz más 3,4 éves gyerekével küszködnötök.. nem jó ötlet?
2011. szept. 14. 08:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!