Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki enni? Babám...

Mit adjak neki enni? Babám 15hós, már kb.2 hete alig akar enni valamit.

Figyelt kérdés

Hogy jusson valami tápérték a szervezetébe már napi 3x eszik tápszert.

Reggel táp

Délelőtt szőlő (esetleg 2-3 harapás vajaskenyér, vagy egy keksz a szőlő mellé)

Ebédre táp

Délután szőlő

Ete táp

Közben próbálgatom a napi főtkaját, de be sem kapja, vagy max 1-2 kiskanállal, aztán kiköpi.

így néz ki egy napunk. Már nagyon aggódok, de csak a szőlő amit szívesen megeszik, sőt kéri is. Banán, alma, barack nem jön be neki, pedig régen szerette.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tettetek?


2011. szept. 13. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Esetleg főzzél Neki tésztát amit villával tud enni. Talán az tetszik Neki, hogy szurkálhatja. Ha ez tetszik neki akkor a levesből is szurkálja a répát,húst.

Én szoktam a kezébe adni játékot és közbe belopom a falatokat míg játszik.

2011. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebédre ne adj neki tápszert. Tedd elé a rendes kaját, és ah neme szik, akkor ne erőltesd. Hidd el, meg fog éhezni, és enni fog. Mert nagy valószínűséggel azért nem éhes, és nem eszik más, mert délben is tápszert kap...
2011. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Délben nem is adtam neki tápot, csak nem éhezett meg annyira, hogy normál kaját egyen, így ment pár napig, ekkor kezdtem a déli tápot. :(
2011. szept. 13. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló, mindennap megörülök, hogy mit főzzek és hogy fogom belekönyörögni.

az én kislányom is nagyon keveset eszik!

ráadásul magas vékony típus, már egyszer megkérdezték, miért éheztetem?!

csak nálunk a szőlő helyett joghurt a joker kaja:)

egyébként a szőlőben elég sok a cukor, ezáltal az energia, talán ez fedezi a tápszer mellett az igényét.

nekünk azt mondta a védőnő, hogy majd átmegy rajta ez a korszak.

:/

2011. szept. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!