Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan megy a kisbabám...

5 hónaposan megy a kisbabám bölcsibe. Hogyan ment a beszoktatás? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 10:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egy 5 hónapos babánál is kell lennie valamilyen beszoktatási procedúrának. Azért még mert picik ők is felismerik ha idegen helyen idegen emberekkel vannak. Ha megismeri a gondozóját (abban a bölcsiben amit én ismerek ott a babák "el vannak osztva" a dadák között, mindig ugyanaz felügyel a picire), ismerősként elfogadja, amihez ugye idő kell, akkor őt sem viseli meg annyira. Megismeri a helyet, annak az illatát, a hangokat. Ha ezt az anyukával együtt éli át biztos könnyebben alkalmazkodik az új szituhoz. Ha én lennék ebben a nehéz helyzetben, én először több napon át bemennék vele, mintha egy többgyermekes barátnőmhöz, vagy egy játszóházba mennénk. Utána odaadnám a dadának, ott maradnék vele, majd egyre több időt töltenék távol. Szerintem sok türelemmel meg tudják ők is szokni az új helyet. És ha már teljesen ott kell hagyni nem mindegy, hogy sír-e(ha igen mennyit) vagy sem. A gondozónak is könnyebb így, egy nem síró babával hasznosabban lehet eltölteni az időt még akkor is ha közben 5 másikra kell figyelni mint egy bömbölővel. Akkor tényleg nem tud mást tenni mint a kiságyba rakja, mert "mindegy" hol sír, viszont ha őt kell állandóan pátyolgatni akkor tényleg a többire sem tud figyelni. És én még azon "naív" anyukák közé tartozom akik hisznek benne, hogy nem minden bölcsiben hagyják sírni a piciket. Ha nem sír(mert fordítottak időt a beszoktatásra), akkor talán még jól is elsülhet.Sok szerencsét és kitartást!
2011. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok rosszindulatot, esküszöm a Naplóba vihetném a fórum kérdésemet.....Ha az lenne a téma, milyenek a rosszindulatú anyukák. Ezt azoknak zenem akik elítéltek, megítéltek, és korántsem a kérdésre válaszoltak.


Azok akiknek átment a kérdés, az üzenet, azoknak nagyon köszönöm.

És most felfedem az egész történetet, és aki elítélt az bizony gondolkozzon el DE NAGYON !!!!!!


Én egy volt állami gondozott vagyok, 1,5 hónapos voltam, amikor elhagytak a szüleim, az utcáról vitt be egy idegen egy csecsemő otthonba, ott nevelkedtem 16 hónapos koromig,soha nem tudtam meg milyen volt a vérszerinti anyukám, hogy miért nem kellettem neki....

16 hónaposan egy házaspár feladta a gazdagságát és a 2 vérszerinti gyereke mellé befogadott engem ,és még hat államigondozott kisgyereket, és szeretetben nőttünk fel.


Én vagyok 26 éves, a szüleim, akik nem a vérszerintiek, ma 72 évesek...nem tudnak segíteni már nekünk, hanem mi segítünk, és probáljuk azt a sok szeretetet visszaadni amit kaptunk....



A párom édesanyja meghalt rákban 20 évvel ezelőtt....az édesapja agyvérzét kapott....erről ennyit....


Mi a kislányunknak IGENIS indent megakartunk adni, a párom Lakáshitele azonban lassan az utcára visz bennünket....SZÓ szerint, és iogen választhattam, avgy visszamegyek dolgozni, vagy elveszítem a legnagyobb kincsemet a kislányomat....és nem!!!!!!!!aki nem tudja milyen ha elhagyták, ha azért különböztetik meg engatívan amiről nem tehet, mert elhagyták kisbabként, az nem ítéljen meg senkit....


Nekem utálnom kéne az egész emberiséget, annyi fájdalom ért, és nem utálom, hanem segítem őket mai napig, mert azt gondolom a gyűlölet, a rossz indulat, az elítélés nem vezet sehova....


Én a gyermekemet a legnagyobb szeretetben nevelem, és ez így is marad....


És sajnálom azokat akik rossz indulatuak.. mert sajnálom őket!!!!


Köszönöm azokat, akiknek ki sem kellett fejtenem a véleményemet,mert 2 mondatból megértették, nem hogy rossz anya vagyok, hanem egy anya aki küzdd azért, hogy a múlt ne ismételje meg magát.....

Egy anya aki 13 éves kora óta dolgozik......

2011. szept. 14. 10:59
 23/27 anonim ***** válasza:
85%

Sok erőt és kitartást kívánok neked és boldogságot a gyermekedhez! Remélem szerencsétek lesz a bölcsivel és szerető kezek közé kerül a babátok!

tegnap 14.22

2011. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Sok sikert, erőt és kitartást kívánok nektek!!!

2011. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jókívánságokat:-)))Mindent megteszek, hogy minden jól alakuljon...A nehéz és fájdalmas múltam, ami örökké megmarad, sok mindenre megtanított, és nem rosszabb hanem jobb emberré tett....Brácsak mindenki előnyére formálná a rossz történéseket...Én ezért nem ítélek el soha senkit, és nem ítélek meg senkit, akinek tudok annak segítek, és ez így marad örökké....
2011. szept. 14. 13:02
 26/27 A kérdező kommentje:

Az emberi rossz indaulatnak nincsen határa, ezt most megtapasztalhattam.....eléggé sajnálom. ma törlöm is magam innen...

A munkakerülésről pedig annyit, hogy aki nem szeret dolgozni, az nem megy vissza dolgozni....és csak hogy tudd kedves kedves ember, egyetem mellett, nappali egyetem mellett volt 5 munkahelyem.....ennyit arról, hogy nem szeretek dolgozni és azért szültem....

kívánom neked, hogy ne csak rossz indulat vezéreljen az életed során...

2011. szept. 15. 13:19
 27/27 anonim ***** válasza:
35%

Hogy te mekkora egy f@sszopó sz@r szemét gusztustalan vagy KEDVES utolsó válaszoló......PFFFF.


Kitartást kívánok még egyszer, mondom, "lesz ez még így se" ;-)

2011. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!