Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fel tud kapaszkodni járóka...

Fel tud kapaszkodni járóka nélkül is?

Figyelt kérdés
11 hónapos lányom most kezdett mászni, mert picit lazábbak az izmai, így később fog csinálni mindent.Már bánom, hogy nem vettünk járókát, mert tegnap négykézlábból az egyik karját felnyújtotta a kanapé felé, de nem volt,amiben megkapaszkodjon.Sírt, hogy nem bírt felállni.A kiságya rácsos, teljesen lent van a matrac, egyedül ott tudná felhúzni magát.Nyugtassatok meg, hogy ha majd fel akar állni, járóka nélkül is fel tud..
2011. szept. 11. 07:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tud majd járóka nélkül is felállni,bár abban könnyebb. Nappal is beteheted a kiságyába,ha fel akar állni.
2011. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fel tud majd, persze. Viszont egy járóka nélkül én el sem tudtam volna képzelni. Még ha csak néhány percet is volt el benne a gyerek.
2011. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akartunk, de mindenki lebeszélt róla.Még a védőnő is azt mondta, felesleges, bekorlátozza a mozgást..Szerintem nem így van, csak akkor ha egész nap benne van.Viszont kicsi a lakásunk, és így is olyan mint egy játszótér.Utazóágyunk van, de az nem ugyanaz.Köszi!
2011. szept. 11. 08:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt járókánk, egyrészt nem javasolták, másrészt mi is úgy voltunk, hogy inkább szabadon tudjon mozogni. Minden gond nélkül felállt a Lányunk 8 hónapos korában. Azóta mindenhol felkapaszkodik. Ne aggódj, ez Nálatok is így lesz. A sikertelenség miatti sírásból pedig lesz még elég. Nálunk is legörbül a szája, ha nem sikerül valami. Azt mondják, hogy ebben a korban agyban már sokkal ügyesebbek, mint a testük és ezért a frusztráltság. Ők elképzelik, hogy hogyan csinálnak meg dolgokat, de a kivitelezés még nem megy olyan jól, mert a testük még nem elég ügyes hozzá!

Ne aggódj, minden rendben lesz Nálatok. Pár nap és majd csak kapkodod a fejed, hogy milyen helyeken képes felállni a Kisasszony!:o)

2011. szept. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:)))Ez aranyos volt! Igen, sokszor látom rajta, hogy agyal, hogy hogyan kéne valamit megcsinálni.Ha hosszabb időre megyek ki a szobából, viszem magammal pl. a konyhába.Ha csenget valaki, a kiságyba teszem bele, ott is biztonságban van.Köszi!
2011. szept. 11. 08:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt járókánk, és kisfiam 7 hónaposan felállt. Egész pontosan a nappaliban, kihúztam félig az ágy részét, abba kapaszkodva sikerült felállnia. Onnantól nem volt megállás, polcokba, székbe, mindenbe kapaszkodva a felállást gyakorolta, nem kellett hozzá járóka.
2011. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Ezek szerint, ha egy baba fel akar állni, megoldja járóka nélkül is.:) Köszi!
2011. szept. 11. 10:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. :) Unokatesóm kislánya 5 hónaposan állt fel, szintén nem volt járókájuk. Barátnőm kisfia 11 hónaposan, nekik például volt járókájuk. Hidd el, hogy nem ezen múlik. Amelyik baba megérik a felállásra, fel fog állni, bárhol is legyen éppen. Ha a kiságyban, akkor ott, ha éppen egy szék mellett, akkor ott. :)
2011. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
5 hónaposan? Nem korai? Én meglepődtem volna..:)) Nem lacafacázott!
2011. szept. 11. 10:44
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen vékony, picike és törékeny a kiscsaj, de ereje olyan, mint egy bivalynak. :) Mondjuk könnyűek a csontjai, elbírta a testét. És képzeld, 8 hónaposan elindult önállóan, kapaszkodás nélkül. Azt hittem, rosszul látok, mikor nem egész 9 hónaposan a két lábacskáján végigsétált a szobán kapaszkodás nélkül. :)))
2011. szept. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!