Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket és hogyan lehet tanítani...

Miket és hogyan lehet tanítani egy év körüli gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom tapsolni,pápázni,puszit adni már tud...

formabedobós játékokat,mesekönyvbe állatokat sokszor mutatni neki,majd utánoz idővel megtanulja.nálunk ez vált be hogy sokat elmondtam,mutattam neki.

2011. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg kis ének és mondóka van amit már szinte születése óta énekelgetünk mondogatunk a kis unokámnak.

Most tíz hónapos és bizonyos dalokra tudja, hogy csicsika van, másikora próbál már tapsizni.

Ugyanezt csináltam a gyerekeimmel és két évesen rengeteget tudtak kivülről mondani és énekelni. [link] és még [link]

Találsz még a neten dalokat is. Remélem tudtam segíteni.

Sokat beszélj hozzá, mert nagyon okosak mindent megértenek, csak most raktározzák a tudományt.:))

2011. szept. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem sok mindent. Legfeljebb tapsolni,de nem biztos,hogy utánozni is fog.

Figyeld meg,hogy mivel játszik szívesen,mi érdekli és abban erősítsd.

2011. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az én kislányom már nyolc hónapos korában tapsolt,pápázott,aztán leszokott róla.Mostmár csak ritkán csinálja(csak ha kedve van)Puszit adni is tud,általában csak nekem ad:))))

Inkább egyedül szereti felfedzni a dolgokat.Persze játszok vele sokat,de nem igazán tud megülni egyhelybe 2 percnél többet:)

2011. szept. 10. 22:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok mindent?? Dehogynem, rengeteg dolgot lehet nekik tanítani, én úgy veszem észre az 1 éves lányomon, hogy minden érdekli. Nagyon sokat nézegeti a könyveit, mutogatja a képeket, várja, hogy megnevezzük őket.

Minden nap tanul valami újat. Minden játékkal, minden sétával, minden történéssel tanul. Foglalkozz vele sokat, azzal teheted a legtöbbet.

2011. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Külön tanítani, fejleszteni csak akkor kell, ha el van maradva a fejlődésben. A mindennapok dolgaiból nap mint nap rengeteget tanulnak ilyen idős korban, még játékok nélkül is, konyhai eszközökkel akár, ami nem veszélyes be kell vonni, magyarázni neki, többet megért, mint amennyit mutat.
2011. szept. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Deákné Bancsó Katalin: Anya, taníts engem!


Fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig. Nagyon jó könyv!

2011. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!