Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babajoghurtot adtok...

Milyen babajoghurtot adtok babátoknak?

Figyelt kérdés
Én már több helyen is kerestem, de nem találtam. Hol szoktátok venni és mi a neve? Mennyibe kerül? Kérlek azt is írjátok meg, hogy mennyi idős kortól adható!
2011. szept. 10. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

én nem költöttem a pénzt ilyenekre, vettem natúr joghurtot (40.-?) és beleturmixoltam az idénygyümölcsöt, pl. banán, meggy, barack, szőlő, szilva (jó hashajtó ha gond van a kakival :))

7 hónapos korától adtam

2011. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Nestlé Yogo. Nem igényel hűtést, így a babakajáknál szokott lenni. 4es csomagolásban van, eddig eper és banán ízben láttam. Kb. 140-150Ft-ra jön ki darabja (a 4es csomagolás ötszázvalahány Ft a Tescoban). Egyébként vettünk már dm-ben is. Szerintem a legtöbb helyen, ahol babakaját lehet kapni, ezt is lehet. 8 hós kortól adható. Nekünk egyébként azt javasolta a védőnő, hogy kb. 2 csomag ilyen yoghurtot vegyünk, ha nincs tőle semmi baj, akkor jöhet a normál felnőtteknek való natúr yoghurt, amit olyan gyümivel ízesítek, amilyennel akarok. Mi Activiát veszünk és tökéletes! Ízesítettet még nem vettem, elvileg azt is lehetne adni már a natúr után 1-2 héttel.
2011. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
előző válaszoló, aktíviát nem szabad adni 3 éves kortól, a danone honlapján is rajta van!
2011. szept. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Nekünk ezt ajánlották és nincs is tőle semmi baja a Picinek! Linkelnéd, hogy hol van a honlapon? Én nem találom! Nagyon köszönöm!
2011. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megint második! 1 éves kortól ajánlják [link]
2011. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Én is Danone Activiát adok a kislányomnak 8 hónapos kora óta, az orvos és a védőnő is ezt mondta.Szereti, és nincs baja tőle. Mindig natúrt, és én is friss gyümölcsöt teszek bele. Szerintem a Danone honlapján azért írják hogy nem lehet csak 1 éves kor után, mert a "nagy könyvben" általában a tejes dolgokat csak 1 éves kor után ajánlják.

Amúgy érdemes megnézni a babajoghurtok szav.idejét, és mondjuk egy sima Danone joghurt szav. idejét... Szerintetek mi van abban a babajoghurtban, hogy több, mint fél évig eláll, hűtés nélkül...??? Tartósítószer meg ilyesmi "biztos nincs"...

2011. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon rosszul tudjátok. Az activiában lévő bifidusz MENNYISÉGE miatt nem adható 1 éves kor alatt, ugyanis az felnőttek gyomrának, bélrendszerének van kitalálva, nem a babákénak. És két hónappal ezelőtt még 2 éves kor szerepelt az activia honlapján, mint ajánlott időpont, hogy mikortól adható, most meg már 1 éves kor van rajta. Én inkább várnék még vele a helyetekben!
2011. szept. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még valami: amit 6 hónapos kor után már lehet adni, az pl. Humana ill. Nestlé poharas joghurtok, pudingok, ebből több féle létezik, olyan is, amit 8 ill. 10 hónapos kortól lehet adni. Erre gondolok: [link]

Ez pl. 8 hónapos kortól mehet:

[link]


Én ezeken felül Milbona (Lidl), Milfina (Aldi) és Zott jogobella, Zott szívecske joghurtokat adtam kisfiamnak ennyi idősen, ő nem fogadta el a natúr joghurt + gyümi házi keveréket, ezért olyan joghurtokat kerestem, amikben nincs tartósítószer, csak joghurt, glükóz-fruktóz szirup, és gyümölcs. A danone termékei meg tele vannak mindenféle xarral.

2011. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
No de azért azon mégis érdemes lenne elgondolkodni, hogy a sokak által jAVASOLT humana, nestlé...stb. babajoghurtok MITŐL ŐRZIK MEG A SZAVATOSSÁGUKAT FÉL ÉVIG...???!!!
2011. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hőkezelve vannak, ahogy a bébiételek is. Így tartósítják őket.
2011. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!