Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és menny ruhát vegyek őszre?

Mit és menny ruhát vegyek őszre?

Figyelt kérdés

Lányom 5 hetes, kezd lehűlni az idő. Szeretnék neki venni meleg ruhát. Mit és mennyit vegyek? Milyen méretet?

54 cm-rel született, most 56 cm és 4,5 kg.


2011. szept. 9. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ősziből 62-est, téliből 68-ast vennék a helyedben. Én általában mindenből5-6 váltást szedek össze, télire még többet, mert nehezebben szárad.

Próbálj réteges ruházatban gondolkodni. Kombidressz, vékonyabb pulcsi, kisnaci zoknival, vagy harisnyával, vastagabb pulcsi, plüssrugi, kiskabát, vagy vékonyabb overál őszre, vastag overál télire, sapka. Érdemes olyan overált venni, amit a kézfejére is rá tudsz hajtani, mert a kesztyű reménytelen vállalkozás.

2011. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kicsit hülyén érzem magam, hogy ilyeneket kérdezek, de tényleg nem tudom hogyan kell öltöztetni egy pici babát. Annyit tudok, hogy egy réteggel több ruhát kell ráadni, mint amennyit én viselnék.

2011. szept. 9. 09:35
 3/8 anonim ***** válasza:

6-7 rugi, body a minimum méretenként (én egyszerre használtam mindig 2 méretet, némelyik kicsit bővebb volt, de nem zavart).

jól jöönek a vastagabb rugik összel, télen.

kell még vastag zokni (kb.3 db), kapucnis pulcsi (2), anorák (1), fülét is védő sapka (2).

más nagyon nem.

2011. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Annyit tudok, hogy egy réteggel több ruhát kell ráadni, mint amennyit én viselnék."


nem feltétlen

baba függő a dolog pl a fiam nagyon izzadós így neki télre mikor kicsi volt is max 3 réteg : body pulcsi overall

figyeld meg h mennyire van melege ha izzad akkor legközelebb kevesebbet adj rá az sem jó ha túl melege van ki kell kisérletezni h hány réteg és mennyire meleg ruhák kellenek neki

legyen nálad egy vékony kis takaró ha úgy érzed fázna


pl ha plusz egy réteget adnék rá a gyerekre mint amennyit én viselek akkor simán tavaszikabátba járna a gyerek mert én még - 4-5 fokban is csak egy pulcsit vesszek fel max :-)))


mennyiségileg legyen legalább:

3 overall az a jó ekkor még ha egyben van a lábrésze olyan zsákszerű éás nem árt ha van kapucnija is

6-8 pulcsi ugyan ennyi nadrág,

hosszú ujjú body 7-8db, de ha egybe részest (rugdalózó-egyébként ekkora babánál az jobb mint a naci+pulcsi nem zavarja a gumi a derekát és melegben van a dereka nem húzódik fel a pulcsi ha ficánkol) adsz rá akkor abból is legalább 6-7 db

sál nem kell még nincs nyaka h rá lehessen tenni no meg zavarja is őket 2-3 vékonyabb sapi 2-3 vastag sapi télre ha nem tudod bebujtatni a kezét az overálba akkor olyan kesztyű ami nem 5 ujjas


méretből: őszre 62-68 méret télre 68-72 méret a kicsilányom is 54cm született fél évesen volt 69cm a fiam fél évesen anno 76cm volt februárban lesz fél éves ha jól számolom a babád de azért még márciusban sem árt a meleg ruha szal addig ki kell tartania ha most vásárolsz be

az soha nem baj ha nagyobb a ruha hamar 1-2 hónap alatt belenő a gyerkőc :-)))


akkor jó nekik ha a testrészeik nincsenek külön hanem egyben vannak csomagolva .-))) sokkal jobban melegen tudják tartani magukat


minden baba jelzi ha fázik vagy melege van csak sajnos nem mindig hiszi el az anyuka h egy babának is lehet melege inkább vékonyabban takard be és vigyél magaddal egy plusz takarót (ha fázna) mint h hazaérsz vele és folyik a víz róla

sokkal könnyebben megfázik ha beizzad a téli ruhába

és ha hideg a keze akkor sem kell melegebb ruha még kell neki 1-1,5 hónap míg tényleg rendes lesz a keringése

alvás közben a babák hajlamosak arra h a végtagjaikból elvonják a meleget ennek evolúciós oka van és nem az h fázik inkább a nyakánál nézd meg a hátát h nem izzad e


3 gyerek van eddig mindig így csináltam és nem voltak betegek babakorban

2011. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ja lemaradt a harisnya 5-6 db és a zokni 8-10 is lehet akár

cipő még nem kell neki :-)))

majd jövőre ilyenkor


ja és még egy ha a body alá adod fel a harisnyát akkor jobban a helyén marad :-))

2011. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi nem használtunk kapucnis pulcsit, nem győztem eladni, amiket előre beszereztem... Sapka kell, fülvédős. És bőven elég volt a kabát/bundazsák kapucnija.


62-esből ne vegyél túl sokat, azt valószínűleg gyorsan kinövi :)

Puha meleg rugdalózók, bodyk persze, bundazsák -esetleg mostanra egy nem kályhameleg, télre meg valami brutálisan meleget. Sapi, pléd.

2011. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Őszere: őszi babakocsi zsák (pamut csák vékonyan bélelt, lecipzározható elejű), őszi kezes-lábas bundazsák (hordozóba) (bélés + egy szélfogó réteg ,ez nem polár belsejű), bodyk, harisnyák, zokni, mamusz, melegítők vagy plüs kezes lábasok. Tavaszra már lehet 74-es zsák kell, úgyhogy érdemes megpróbálni hátha jó már az is rá. Nem baj ha hosszú a kezére és a lábára.

Télre: téli babakocsi zsák (gyapjú vagy polár szélfogó réteggel, ez is lecipzározható elejű) Téli vastag bundazsák. Itt a méret az lehet nagyobb tehát 74-es is mert akkor a keze tuti nem lóg ki. Polár pucsik otthonra, és olyan nadrágot vegyél aminek alul van szűkítés, méretre hajtható rugalmas az alja. Remélem érhető mire gondoltam, mert így elég egy naci is a melegítők mellé.

Van biza télen olyan hideg, hogy a téli babakocsi zsákba és még a bundazsákba is bele kell rakni a gyereket.

Sapkából: kell vékony, polár, kötött plusz polár. Sapkát próbálni kell, és ha elfogadható a nagyobb méret is a fején akkor vedd azt. Hiper gyorsan nőnek. Ezek akkor is kellenek ha kapucnis a bundaszák.

Nálunk a 68-as méretet 2-3 hétig tudta hordani a fiam, és ez sokaknál így van, a hirtelen növekedési ugrás miatt.

2011. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a bundazsákokból elég 1 db-is. Hiszen azt nem fogod állandóan mosni. Ha mégis akarsz egy pótót, akkor legyen plusz egy kabát az is jó a zsákokba, csak akkor adsz rá két nadrágot a harisnya fölé, meg két pulcsit.

És lemaradt a garbó, az nagyon szuper, mivel a sál sokszor kivitelezhetetlen.

2011. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!