Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a rák jegyben született...

Milyen a rák jegyben született babátok?

Figyelt kérdés
Milyen tulajdonságok jellemzik? Mennyire jó vagy rossz alvók...
2011. szept. 7. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Csecsemő: Csaknem ideális gyermek; ragaszkodó és érzékeny. A családi légkör változása azonnal nyomot hagy a hangulatán, ezért a Rák-baba (sokkal inkább, mint más jegyben született társai) az egyik pillanatban csupa mosoly, a másikban pedig csupa könny lehet. Legszívesebben a családtagokkal játszik. Kényes a kiságyára, amelyet személyes birodalmának tekint, ahol nem tűr meg másokat, legfeljebb a babáit és játékait, melyekkel amúgy is szívesen veszi magát körbe. Hogy kiegyensúlyozott legyen, fontos a kielégítő alvás. Biztosítsunk számára hosszú pihenéseket is. El tudja bűvölni környezetét. Legyünk határozottak, ne engedjünk neki, mert nagyon könnyen hisztis, szeszélyes gyermek válhat belőle. Rendkívül jó étvággyal eszik. A cuppanós puszitól, az éles, határozott hangoktól, a hangos zajoktól viszolyog, könnyen megijed. Szereti a kényelmet, a biztonságot, az ölelést. Rendkívül szeretetre méltó baba, a legkisebb ragaszkodást is meghálálja. Szereti, amikor etetik, s ha ilyenkor semmi sem zavarja.


Gyermek: Álmaiba menekül és a keze ügyébe eső valamennyi könyvet elolvassa. Tartsuk tiszteletben lelkivilágát. Ne legyünk türelmetlenek hosszú hallgatásai miatt. Ahogy növekszik, rendkívüli memóriára tesz szert; néha úgy tűnik, többet tud a múltról, mint a jelenről. Érzékenységgel párosuló óriási képzelőerővel rendelkezik; fantáziája és kreativitása gazdag. Különösen kedveli a meséket és a gyermekdalokat. Szüksége van arra, hogy éjjel legyen egy kis világítás a szobájában, mert így barátságosabbnak találja az éjszakát. Szívbéli jóbarátai a teddymackók, a babák, a zenei hangokat produkáló játékok. Könnyen finnyás és válogatós lesz, e téren ezért elkerülhetetlen bársonykesztyűbe bújtatott vaskéz alkalmazása. A szófogadatlanságra a legjobb válasz: "A mama szomorú, ha ilyet csinálsz." Elegendő, ha a gyermek eredendő érzékenységére apellálunk. Fontos az is, hogy a szülők elvárják Rák-gyermeküktől a rendet. Ez a jegy közismerten rendetlen és gyűjtögető. A játékok szortírozása mindig csatározásokkal jár, mert a gyerek szemében még a legkisebb apróság is értékes, s mert emlékek fűzik hozzá, nehezen válik meg tőle.


Kamasz: A Hold (érzékenység, megérzés) befolyása alatt áll, ezért szereti a választékos környezetet. Beszéljünk vele komolyan, de kedvesen, hogy leszálljon a realitások talajára. De ne faggassuk; tartsuk tiszteletben a világát.


Tanulás: Valószínűleg félénken és bizalmatlanul kezdi el az iskolát. Ebben a korban fejlődik ki védekező páncélja. Alatta azonban bátorság és kitartás rejlik, amely tulajdonságok segítségével előrejut az életben. Sokminden függ az iskolai környezettől és a pedagógus egyéniségétől. Ha a tanár képes felkelteni a Rák-gyermek érdeklődését, akkor kétségkívül csodákra képes. Mivel jó felfogású, nagyon hamar megérti a dolgok lényegét. Ha a fegyelem túl szigorú, zárkózottá válhat.


Pozitív személyiségvonások:


*

Mély érzésű és odaadó

* Intuitív és fantáziadús

*

Éles eszű és megfontolt

*

Védelmező és együttérző

* Elegendő önbizalommal rendelkezik

*

Álmai megvalósítására törekszik

* Nagylelkű


Negatív személyiségvonások:


*

Szeszélyes

* Túlérzékeny és sértődékeny

* Ráerőszakolja magát másokra

* Túlságosan ragaszkodó

* Nehezen szembesül a valósággal

* Érzékenysége érzelgősségbe fordulhat


A Rák jelképvilága:


* Uralkodó bolygó: Hold

* Eleme: víz

* Fém: ezüst

* Drágakő: igazgyöngy

* Kedvenc színei a füstszürke és az ezüstkék

* Virágok: a fehér virágok, különösen a fehér rózsák, az akantusz és a szulák, valamint a tavirózsa és a liliom


Főoldalra


Lap tetejére


Nyomtatóbarát verzió

2011. szept. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem általánosságban hanem a saját fiam írom le neked, ő most már 5 éves. Babának szinte unalmasan jó gyerek volt rendesen aludt úgy fejlődött mint a nagykönyvben meg van írva. Nem volt sírós sem. Az evés a mai napig problémás, elég válogatós. Nem mondhatni hogy anyás lenne, azokkal akiket ismer nagyon közvetlen, ismeretlenektől fél. A meséket nagyon szereti, imádja a hangszereket, és az zenét, nem is kifejezett gyerekeknek valókat hallgat, hanem akár klasszikusokat. a memóriája elképesztő egy éves korában történt dolgokra is emlékszik.Sírni csak akkor sír ha lelki sérülés éri, nem hisztis, ha esik kel akkor se nagyon sír. Könnyen megérti mit miért nem szabad, de ezért feszegeti néha a határokat. Szereti ha babusgatják, és kiszolgálják,de ezt én azért nem hagyom neki, mert akkor a fejemre nőne. Jó a kézügyessége, és pl idén nyáron megtanult úszni és bicajozni is. Nem szeret egyedül játszani is sajnos, nem sokáig van egyféle játékkal.
2011. szept. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tüneményes:

eszik, alszik, játszik -váltogatva. akármit adok neki, boldogan megeszi, nagyokat alszik, egy kis mormota, sokat játszik egyedül is és mással is szívesen.

mindenkivel barátságos, jól alkalmazkodik új helyzethez, jó a tűrőképessége... egy kis napsugár!

2011. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor az én lányom a kivétel!

Nappal szinte semmit nem alszik, igényli az állandó foglalkozást. Egyébként az első naptól kezdve alig aludt nappal. Éjszaka szerencsére alszik, de azért 3 óránként ébred enni.

Nagyon sírós baba, mondjuk hasfájós is... Már most akaratos és addig sír amíg el nem éri amit akar, pedig még csak 2 hónapos. Egyébként szerintem nagyon értelmes, és gyorsan fejlődik, de nyugodt babának nem mondanám...

Én is rák vagyok, anyukám azt mondta, hogy nem sírtam ennyit, mint az én lányom. Meg azt tudom, hogy később csak a joghurtot voltam hajlandó megenni. :)

2011. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én egyéves fiam is rák, nagyon örültem, hogy az lett, mert tudtam, hogy "jó jegy". De aztán inkább a bak aszcendense hat rá, mert borzasztó akaratos, csecsemőként is sokat, nagy hanggal sírt, könnyen átmegy hisztibe, nehéz etetni...Viszont aránylag jól alszik, bárkivel nagyon jól elvan, ha minden rendben, akkor sokat nevet...

Most már horoszkóp helyett jobban hiszek az egyéni temperamentumában, "stílusában"...:-)

2011. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyan olyan mint a "tegnap 15:59"kislánya,szinte szóról szóra!csak nekem már éjjel nem kel fel.nappal szinte semmit nem alszik...és folyamatosan beszélni kell hozzá akkor nagyokat mosolyog:)nem szeret egy pillanatra sem egyedül lenni,mindig úgy kell leraknom,hogy lásson valakit!
2011. szept. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM A VÁLASZAITOKAT
2011. szept. 8. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!