Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok hány kilóval...

7 hónapos babátok hány kilóval, s mennyi cm-vel született? S most mennyi (kg, méret)?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 23:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

8:11-es megint

Azért 7 hónaposan 10kg az azért ütős!!!!!!

Kisfiam 1,5 évesen volt annyi.

Kislányom sem egy gyors hízó:)))

2011. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Kislányom anyatejes, pont fél éves korára duplázta meg a súlyát. Bár én 4 hósan már hozzátápláltam (először sinlac, tejpép, majd gyümölcs és így sorban), mert nem volt neki elég tápláló a tej, bár mennyiségre van de folyton éhes volt és 3 hósan már kibújt a foga is.


Ne aggódj, ha a gyerekorvos azt mondja, hogy minden rendben, és eszik-iszik rendesen, nem beteg, nem nyűgös, kiegyensúlyozott és mosolygós, akkor semmi gond, ő ilyen!

2011. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Kiegyensúlyozott, nyugodt baba, rítkán sír, s olyankor mindig van valami baja, pl. hasa fáj, foga jön, álmos. De csak ilyenkor nyűgös.

Gy.orvos szerint már 4,5 hónaposan el kellett volna kezdenünk a hozzátáplálást, de én 6 hónapig szerettem volna szoptatni, végül mikor 5 hónapost betöltötte, s egyáltalán nem hízott, sőt 60 dkg-ot fogyott, így 5 hó 1 hetesen elkezdtem.

A doki mindet siettetni akart, rögtön alma után adjunk neki ebédre főzeléket, s húst. De én mindent szépen sorjában akartam.

Eleinte tízóraira kapott gyümölcsöt, majd 6 hónaposan főzeléket, s most 7 hónaposan ma kapott először háztartási kekszet darálva, almával keverve.

S a tejpépet még most fogom uzsonnára bevezetni neki.


Nekem nem lenne gondom, mert hosszra, ahogy a védőnő is mondta, szépen fejlődik, csak hát a dokink szerint baj, hogy nem hízik, volt h heti szinten kellett járnunk, mert 2 hétig stagnált a súlya. Most hízott 100 grammot, így 2 hét múlva kell visszamennünk.

2011. szept. 7. 16:13
 14/26 A kérdező kommentje:

Mennyiségre nekem is van tejem, mert 5,5 hósan hozzátáplálás helyett inkább tápszert adtunk, de nagyon visszavettünk, mert mértem, s eleinte szépen evett, 80-100 ml este vacsira, s amint pótoltam tápszerrel, csökkent a szopi mennyisége, s amint befejezte, 10 ml-t mértem már csak, s lefejtem, 20 perc alatt 70 ml jött le. Így leálltunk vele. Ha nagyon nyűgi, s nehezen alszik el este, csak akkor kap tápszert.


feltettem itt egy krdést, hogy nem elég tápláló e a tejem, s olyan válaszokat kaptam, hogy olyan nincs.

Hát nem tudom, de anyukám szerint meg ez az oka, hogy nem hízik a babám, mert mennyiségre van elég.

Bár néha össze-vissza tudok enni, apóssal élünk, s elvárje h mi s a baba alkalmazkodjon. A babát ugy értem, ha főznék neki, már kiírtam mikor etetem, s addigra szeretnék kifőzni, s ez idő alatt végig elfoglalja a konyhát. Én meg a múltkor megelégeltem, s áttetem a levesét arra a gázrózsára ami minimumon ég, s atz erőssebre rátettem főni a baba húsát, s nekem állt h mi jogon bakoltam el, alacsony lángon sosem fő meg a leves. Amúgy az erősebb lángú gázrózsán is alacsonyon főtt, s a levest úgy is kell főzni.

Én meg vissza szóltam, a gyereknek lassan ennie kell, s én őt nézem.

Válasza: Akkor én ne egyek? Nekem is enni kell (após mondta) Meg h alkalmazkodjunk mi.

Ennyivel letudta. Ja, s reggel 8-tól délig főzte a levest.

Hát én 2 órán belül meg szoktam lenni vele. Sose főztem még levest 4-5 órán keresztül.

Így mivel ő minden nap nagy adagot főz magának (egyedül van), így én kettőnkre van h 2-3 naponta tudok főzni, s anyám mondta, próbáljak minden nap főzni, s változatosan egyek. Szerinte ez a baj, hogy ritkán tudok a konyhához jutni, több napig 2-3 napig eszem u.azt, s össze-vissza érkezek enni. Mert a gyerekkel kapcsolatos teendőket is lássam el, s mellette apóshoz is alkalmazkodjak.

2011. szept. 7. 16:22
 15/26 anonim ***** válasza:

Kislányom 3250 gr és 50 cm volt születésekor. 6 hónaposan 6580 gr és 68 cm volt. Éppen meglett a súlyduplázás.

13-án lesz 7 hónapos, akkor viszem mérésre. Ráültettem az itthoni digitális mérlegre, 6,9 kg-t mutatott. Úgyhogy szerintem 7 hónaposan 7kg lesz.

5 hónapig csak anyatejes volt, most már eszik gyümiket, de azt is csak egyszer egy nap. Néha előfordul, hogy kétszer.

Amúgy nagyon mozgékony, igazi kis sajtkukac. 5 hónaposan elkezdett kúszni, hamarosan mászni is. Most már bejárja az egész lakást, nagyon gyorsan halad. Kb. 3 hete felállt, most már mindenhol egy pillanat alatt fel tud állni. Próbál lépkedni is.

Nagyon formás kis csajszi, nem sovány, még kis hurkák is vannak a combiján.

2011. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha szépen fejlődik, az enyém 3300a-as és 49 cm-rel született, 6 hónaposan volt 6100 g. Akkor sem dupláztuk meg a születési súlyt, már 18 hónapos elmúlt, mire meghaladtuk a 10 kg-ot. De az orvosom nem aggódott és a védőnő sem. Pedig állítólag 1 éves korára meg szokták 4-szerezni a babák a születési súlyukat. 16 hónapos koráig kapott anyatejet, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet és utána kapott márt is, de csak valami keveset a fő táplálék akkor is az anyatej maradt. Te és a párod milyen alkatúak vagytok? Mert egy vékony, alacsony nőtől ritka a duci gyerek.
2011. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

3600gramm és 54cm született,fiú 7 hósan 10450g volt és 72 cm,Most 9,5 hósan 11300g és 77cm.Anyatejes!

A lányaim 1évesen voltak majdnem 10kg.Minden gyerek Más...

2011. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi még csak 6.5 hónaposak vagyunk. Születési súly 3100, 50 cm, 6 hósan volt 6500 és 65 cm.

Nekem is van (volt) bőven tejem és evett is a lányom, de ő sem hízott. 4. hónaptól kezdve, két hetente stagnál a súlya két hétig. Most is éppen. Nem tudom, mi az oka, de hogy van anyatej és anyatej között különbség, az biztos!

Illetve a babák genetikája is mérvadó, hiszen lehet, hogy gyors az anyagcseréje és ezért hízik kevesebbet. De jobb, mintha, extra nagy súlyú lenne, mert az már egészségtelen hosszú távon. Így meg igazi lánykád lesz, szép, karcsú, törékeny bájos.. :))

szóval a férfiak álma készül felnőni :)

2011. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kisfiam lesz.

Vékony testalkatúak vagyunk, s védőnő is mondta, hogy mivel mi sem vagyunk nagyobb súlyúak, azért vékonyka a babánk. Csak a doki, akinek nem felel meg. Mondani nem mondja, csak a hozzátáplálást akarja gyorsítani egyfolytában.


Én 160 cm vagyok. 57 kg voltam 6 hetesen, akkor voltam először védőnőnél. De előtte sokáig 46-55 között mozgott a súlyom. S 66 kg voltam, mikor szültem.

Szülés után 58 kg.

Párom 178 cm és 78 kg jelenleg.

2011. szept. 8. 22:07
 20/26 A kérdező kommentje:

Utolsónak. Mi is úgy vagyunk vele, a 4. hónaptól kéthetente van, hogy két hétig is stagnál a súlya.

Én örülök is neki, hogy nem duci a babám, jobban szeretem a formás babákat. Nem is lenne gond, csak ahogy a doki hozzááll, hogy mindennel sietni, tömni a babába a kaját.

Én szépen lassan akartam haladni, s próbálok is, de mikor már 20.-jára mondja, hogy adtunk már ezt-azt. Akkor már kezdem lassan bevezetni. Elseje óta kap csirkehúst, de már 5.-én felhozta, hogy vezessük bea májat is az étrendjébe, s a sertést is lassan. Holott mondtam, hogy mióta húst adok neki, még azt a kevés pár kanálnyi főzeléket se eszi meg. Összegyűjti a szájába, s kiköpi. Viszont a gyümölcsöket nagyon eszi, bár azoktól nem fog hízni.

2011. szept. 8. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!