Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tényleg muszáj...

Most akkor tényleg muszáj lesz oviba adni már 2 évesen a szegény kicsikénket?

Figyelt kérdés

Egy mocsok dolog volt ez!!

Vagy még nem szavazták meg hogy ez lesz?

Egyszerüen erre nem találok szavakat!!

ti kismamák ,kisbabások mit szóltok ehez??

Üdv egy 8 hós baba aggódo anyukája


2009. ápr. 20. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van tényleg ocsmány dolog, de még nem szavazták meg. Ha meg is szavazzák akkor is június 1-től lesz hatályos, és csak a hatálybalépés után született kicsikre vonatkozik majd. Mi még akik most vagyunk GYESEN mi még rendesen 3 évig tudunk itthon maradni.

Nekem két gyermekem van de ha behozzák hogy két éves koruk után kötelező lesz bölcsibe adni a kicsiket, én nem fogok több babát vállalni, mert a gyerekek 2 évesen még egyátalán nem érettek a bölcsire.

Az egész nyavalyás Bajnai team rohadjon meg élve elevenen!!!

2009. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A parlament még nem szavazta meg, de valószínűleg meg fogja... de ez ránk még nem fog vonatkozni, csak akiknek ezután születik babája.

Persze ehhez bölcsik is kellenének, meg aztán örüljön az ember. ha egyáltalán visszaveszik dolgozni a munkahelyére...

Így aztán még kevesebb baba fog születni!

Egy 9 hós baba anyukája

2009. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem!Először a bölcsi-projektet kellene beindítani,hogy legyen hova beadni szegénykéket!Aztán nem árt egy munkahely(2 picivel sehova sem vesznek fel!).Szóval még csak találgatózás van!
2009. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon ki vagyok ezen akadva! Nekem most 8 hónapos a lányom, de a férjemmel szeretnénk még egy vagy két gyereket. Teljesen bizonytalan vagyok ezek után. Én úgy vagyok vele, hogy az a 3 év kell a picinek, hogy addig az anyjával legyen. Olyan hamar elmegy az az idő és utána már soha nem lesz ennyi időd a gyerekedre. Tudom, hogy most sokan lepontoznak, de én nem akarom 2 évesen bölcsibe adni. Még azon is gondolkodnék, hogy ha kistestvér mellett megtehetném még oviba is csak félnapokra járatnám a lányomat.


Alíz

2009. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon remélem hogy nem vezetik be! Én most szültem március 24-én az első babám és szeretnénk testvért is! Hány bőrt akarnak még le húzni az emberekről?! Nem hiszem már el!

2009. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
jó lecsuszott magyarország! végünk!!!
2009. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma beszéltem egy ismerőssel erről a dologról.

Ő jártas ezekben a dolgokban, azt mondta, hogy az is tervben van, hogy nem lerövidítik az éveket, hanem maximalizálják.

Vagyis 3 gyerek az átlag Mo.-n és ez lesz a max a3.gyerekig megy rendesen a gyes meg gyed és a 4. gyerektől nem ad támogatást állam.

Ezzel akarják kiszűrni azt a réteget, ami a gyerekek nemzéséből akar megélni.

De persze ez is terv, ki tudja mit fognak elfogadni, ezek csak a saját malmukra hajtanak.

2009. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ma is luxus 3 évig otthon maradni 28 ezer forintból,de a baj az, hogy már a 2. év is ennyiért fog menni.Így a pocsékul élők, hitelesek....vagyis az átlag már 1 évesen kell, hogy beadja a gyerekét vhova.Ez a szemétség.Én így sem tudok 3 évig itthon maradni, pedig a szívem majdnem megszakad, de nem tehetem.
2009. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Én ma olvastam az újságban, hogy elkezdik a bölcsöde és óvoda programot, és csak ezután, a tervek szerint 2012-ben csökkentik le a GYED, GYES időtartamát.

Azt, hogy a 3. gyerek után nem jár támogatás nem hallottam, de első hallásra jónak tűnik az ötlet. De nekem van jobb ötletem: azt a réteget, akiről beszélünk, elkötni. Akkor tuti nem fog szülni többet, akiket az állam nevel a mi adónkból. (feltéve, ha lesz munkahelyünk, és tudunk adózni!!!)

2009. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát!!

Az utolsó válaszadónak üzenem bár csak ugy lenne mert,ha csak 2012-ben vezetik be a _Gyed Gyes idő csökkentését akkor be tudunk vállalni egy kistesót!!

Jaj de szeretném!!!!!!!!

Üdv Niki

2009. ápr. 21. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!