Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szegény kisfiam 2 éves és...

Szegény kisfiam 2 éves és rosszak elől a fogai, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mostuk neki, mégis elromlottak, már többről lejött a zománc, 4 foga helyett csak csonkok vannak. Nem lehet felépíteni? Bele vagyok betegedve, napok óta nem alszom, csak sírok.
2011. aug. 15. 19:19
 1/4 anonim válasza:
100%
fogorvos! ha ennyire rossz a helyzet akkor csak ő segíthet.
2011. aug. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt, egyszerűen nem tudtak vele mit tenni. Amint abba a korba értem, amikor már ki lehet húzni, kihúzták. A helyén szép egészséges fogak lettek. 18/L
2011. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne sírj!!Ezek tejfogak, az a sorsuk, hogy ki fognak hullani később.Sajnálom, hogy ez történt vele, de előbb-utóbb kipottyant volna az a néhány kis fog.A helyükre majd maradandó fogak jönnek.Elhiszem, hogy sajnálod, de ez lehet genetika is.Nagymamámnak, aki ma már 85 éves, 25 éves kora óta teljes protézise van.Én ezt örököltem sajnos, mert pocsék fogaim vannak.Egy sincs, amivel ne lett volna gond..pedig vigyáztam rájuk.Ezt azért írtam le, hogy lásd, van olyan, hogy hiába vigyázol, örökletesen rossz a fogazat.De ez nem egy végleges állapot nála!
2011. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vidd el fogorvoshoz. Ezeket a fogakat nem érdemes felépíteni, hiszen tejfogak. Viszont a maradandó fogak egészségéért lehet tenni, és ez a fontos.

Nővérem kisfiánál van hasonló probléma. Az orvos a tejfogakat nem piszkálta, de felírt egy tablettát, amit szedni kell, hogy a felnőtt fogak anyagát erősítse. Az eredményt még nem tudom, mert fogváltás előtt van a gyermek, de remélem működik. Azzal biztos nem teszel rosszat, ha megmutatjátok fogorvosnak.

2011. aug. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!