Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet szorulása?

Mitől lehet szorulása?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hetes lesz és egész este nem aludtunk, mert szegénykém erőlködött, de nem tudott kakilni. 2x meghőmérőztem, akkor olyan sötét sárga, szagtalan, híg kaki távozott. De nem lett jobb a helyzet. Többször felsírt utána is. Tegnap cigányszeletet ettem, ami elég zsírosra sikerült, ezért hasmenése volt neki. Vacsira viszont hot dogot, meg gyümölcstortát banánnal. Mi foghatta meg a hasát? És mit tudok neki segíteni? Szoptatok és tápszerrel pótlok (kevés tej miatt), tegnap váltottunk (reggel 9:50-kor kapta az első adagot) és hajnali 1-kor kezdődtek a szorulási panaszai. Lehet a tápszertől vagy inkább valami rosszat ettem?
2011. szept. 3. 09:14
 1/3 anonim válasza:
Sok más dologtól is lehet... ha például nem mozog sokat vagy túl sok tésztát eszik - kevés rostot- vagy a nagyik etették meg több csokival mint amennyiről tudtok. Egy kis kamillateát vagy szilvalevet itassatok vele attól be fog indulni a hasát pedig lehet simogatni óra járásával megegyezően hátha segít.
2011. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cigányszelet hagymás nem? Attól is fájhat a hasa. Nem szorulása van, hanem a szelek bántják ilyenkor.

Lehet a tápszertől is, de inkább ne tápszert adj neki, hanem szoptasd meg sűrűbben, több tejed fog ettől termelődni. Igyál Maci kávét (maláta van benne, az is segíti a tejtermelést).

Lehet a banántól is, meg a hot dog-tól is. Egyél sok rostosat, gyümölcsöt, zöldséget.

2011. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálam is,azaz tápszerrel kellett pótolnom, mivel koraszülött volt, és a kórházban nem tudtam szoptatni. Viszont fejtem ezerrel, és kb 3 hónapos korától szopizik ( nagyon nem volt egyszerű, de nem adtam fel). Nálunk is volt szorulás- probléma ( Mildibé Pre tászert kapott eleinte), de tápszer - és orvosváltás után ( Milumil HA 1, majd később Milumil Optima 1) illetve az anyatej mennyiségének fokozódása után eltűntek ezek a problémák. Azzal értek egyet, hogy az anyatejet kellene minél jobban "erőltetni", az a leghatásosabb szorulás ellen a tapasztalataim alapján.
2011. szept. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!