Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Repülőn utazó babásokhoz,...

Repülőn utazó babásokhoz, kérdések?

Figyelt kérdés

1.Holnapután utazunk Szicíliába és nem tudom, hogy az üveges bébiételeket hova tegyem (egyáltalán tehetem-e valahova). Felvihetem az utastérbe a hátizsákomba? Attól félek, hogy a bőröndben összetörik.

2. Ezenkívül hallottam, hogy itatni kell a babákat föl-leszálláskor, de azt nem tudom, hogy akkor ha felviszek 2 doboz ivólevet, abba beleköthetnek-e.

3. Ha vizet és tápot viszek, a vizet megmelegítik, ha kérem?

4. Milyen ruhába érdemes vinni 11 hós babámat? Sapit, cipőt érdemes bekapolni a repüléshez?


2011. szept. 2. 11:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

babakocsihoz a becsekkoláskor kérni kell zsákot, amit a repülőre bemenet a repülő ajtajában kell hagyni (addig benne lehet a baba, szóval nem kell a bőröndökkel együtt csomagként feladni) - külön teszik el a gépre és már kiszálláskor egyből megkapod (nagyon jól jön, ha transzferrel utazol, de egyébként is)

1 babakocsit ingyen fel lehet vinni a gépre

2011. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

egyik válaszolónak:

én raktam a bőröndbe babavizet pár üveggel, mondjuk 4 bőröndünk volt igy fért bele. És vittem forralót, ott vettem bubi mentes vizet és azt forraltam a tápinak. Meg mint irtam már itt, vannak műanyag dobozban is bébikaják, igaz jobban gyümisek. Meg kását is vittem neki, azt is meglehet a forralt vizből aztán csinálni. Hipp bogyós teát.

2011. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Köszi a választ! 4 bőröndöt? Hogyan? A bébinek is lehet külön bőröndöt vinni?
2011. szept. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én a tápszert mindig előre elkészítve viszem cumisüvegtermoszban. A gépre a pelenkázótáskába visszünk a szokásos váltóruhás cuccot, meg a szokott kelleni, és hátizsákban még pár játék. De nem kell túlpakolni magad. A csecsemőnek nem jár külön bőrönd a légitársaságoknál. A víz kérdést vízforraloval oldom meg, a szállodában mindig kérek a szobába vízforralót, és van nálam egy termosz is, abba töltöm bele a vízet, hogy éjjel/reggel is legyen forralt víz.
2011. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
4 bőröndünk azért lehetett mert van még két nagyobb gyerkőcünk és igy már 80 kg-ot vihettünk a gépre. Amúgy én úgy tudom hogy nem fejenként van az 1 bőrönd, hanem a kilóba kell beleférned. És ahogy mi megtömtük a bőröndöt, huhú, és még igyis csak össz vissz kb. 50 kg volt az összes.
2011. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

így van, nem számít hány bőrönd van, csak összességében beleférj a légitársaság által megszabott súlyhatárba

van amelyik légitársaságnál pl a bébijegyhez is adnak 10 kg felvihető súlykeretet, máshol nem

2011. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Köszi! Mi Malévvel megyünk, majd utána nézek az ottani súly határoknak!
2011. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Akinek még aktuális. Ferihegyen és Szicíliában sem kellett semmibe kóstólni. Vittem külön tápot és vizet és ott kértem, hogy melegítsék meg. Amúgy cumimelegítőt vettem (6 ezerért, de már régóta megvan), és abban melegítettem a szállodában a bubimentes vizét, abba tettem a tápot.

Én ivólevet, cumit is tettem be, de nem fájt a füle. Viszont amit hibáztam, hogy műanyagdobozos hippet vittem és kiderült, hogy más ízű, mint az üveges. Szóval kb. 1 hétig nem evett semmit szegénykém kekszen kívül. Inkább több megszokott ízű bébiételt vigyen az ember, mint ahogy én tettem.. Wizzair-nél nem lehet külön bébinek plusz bőrönd..:( Szóval nálunk a babacuccok voltak egy bőröndben, plusz a férjemmel a miénk egy másikban. A repcsire vittem játékokat plusz rágcsálnivalót (kölesgolyó, keksz, buláta, kuki), nagyon jó, hogy volt nálunk, mert azért ezzel némileg lekötötte. De azért iszonyatosan akart menni és mozogni és így volt némi hiszti is. Babahordozó ülést nem engedték fölvinni sajna az utastérbe.

2011. szept. 11. 23:24
 19/21 anonim ***** válasza:
És a fel/leszállásnál nem volt gond? Mert az enyém is örökmozgó, nem bír egy helyben maradni 2 percet, és félek, hogy amikor még nem lehet mászkálni, hanem csak ülni fel-leszálláskor, akkor gondunk lesz! És a babának hogyan kell üli? Szülő ölében? És hogyan kell bekötni? Van külön biztonsági öv neki? Hány órás volt az utatok? Mi jövő héten utazunk, 2 és fél óra lesz, de nagyon félek, hogy nem bír megmaradni egy helyben! Tényleg örökmozgó, főleg így, hogy most tanul járni!
2011. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Sajna egész út alatt nem mozoghat, ölben kell lenni... enyém is most tanul járni, amúgy is mozgékony, szóval ez a része elég gáz. Mi is annyit repültünk, bő 2 órát. Kap bébibiztonsági övet, amit a tiedére ráfűzöl és az öledben ül. Le és felszállásnál nem volt semmi gond (csak akkor kell a biztonsági öv neki is), ő nem érezte meg, csak nekem fájt a fülem.
2011. szept. 13. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!