Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Repülőn utazó babásokhoz,...

Repülőn utazó babásokhoz, kérdések?

Figyelt kérdés

1.Holnapután utazunk Szicíliába és nem tudom, hogy az üveges bébiételeket hova tegyem (egyáltalán tehetem-e valahova). Felvihetem az utastérbe a hátizsákomba? Attól félek, hogy a bőröndben összetörik.

2. Ezenkívül hallottam, hogy itatni kell a babákat föl-leszálláskor, de azt nem tudom, hogy akkor ha felviszek 2 doboz ivólevet, abba beleköthetnek-e.

3. Ha vizet és tápot viszek, a vizet megmelegítik, ha kérem?

4. Milyen ruhába érdemes vinni 11 hós babámat? Sapit, cipőt érdemes bekapolni a repüléshez?


2011. szept. 2. 11:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1, lezárt, eredeti üveges bébiételből csak annyit vihetsz fel kézipoggyászban, amennyit a baba az út során előreláthatólag megeszik, többet nem - a többit a bőröndbe kell tenni (én fém süteményesdobozba tettem, kibélelve konyharuhákkal, nem tört el)

2, cumisüvegben, itatós pohárban vihetsz fel innivalót a kicsinek - a biztonsági vizsgálatnál kérhetik (tőlem kérték), hogy kóstoltassam meg a babával, hogy valóban az van-e benne, nem valami más

3, igen, nagyon készségesek szoktak lenni az utaskísérők kisbabásokkal

4, ugyanúgy készülj, mintha pl buszon, vagy vonaton utaznál - kényelmesen, rétegesen - kicsit a gépen hidegebb szokott lenni, mint kint, de nem vészes


a babának készített italt, ételt a biztonsági vizsgálatnál fel kell mutatni - ne várd meg, hogy ők "találják" meg, mert az gyanús nekik, még akkor is, ha ott a gyerek a kezedben


Egyébként mindenhol nagyon kedvesek szoktak lenni, előrehívnak a sorban állásnál, külön odajönnek a légikísérők is megkérdezni, szükséged van-e valamire stb, szóval nekem jó tapasztalataim vannak. 6-7x utaztunk babával és mindig jól bírta.

2011. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez mind igazán megnyugtató!:)
2011. szept. 2. 11:56
 3/21 anonim ***** válasza:
Én nem üveges kaját vittem neki, hanem olyat ami műanyagban van, zacskóba tettem és igy nem volt gond hogy összetörik.
2011. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az en hatizsakomba a kovetkezo volt: Egy felbontatlan kecskemeti (oszibarack kekszel) uveges babakaja, 2 kiskanal, 3 eldobhato papir elloke, egy csomag popsitorlo, ragcsalni valo keksz, ragcsalni valo kuki, uress nurofenes doboz (lejebb kifejtem, hogy miert), 3 db. pelus, pelus zacsi, 1 textilpelus, ures csoros pohar, egy valto nadrag a kisfiamank, egy valto body a kisfiamnak, 1 mesekonyv, kedvenc pluss allata, ujra huzhato babu, magamnak: telefon, papirzsepi.


Az ures nurofenes doboz azert jo otlet mert ebber dobaltam be 1-2 ragcsalni valo kekszet meg ragcsalni valo kukit. A kisfiamat tobb mint egy oraig lekototte kinyitogatni a dobozt, kihalaszni belolle a finomsagokat meg bezabalni. Meg nagyon bevalt az ujra huzhato babu, a mesekonyv csak 10 percig kototte le igy nem erdemes cipelni habar babaja vallogatja. Az uveges kajat felig ette meg mert a repulon kaptam melegszendvicset es ez jobban erdekelte. Ezenkivul a lecsukhato asztallal jatszott. 2 es fel orat utaztunk. En vizet nem vittem fel neki. Inni kapott mielott el kellett dobni a vizet. En nem itattam felszalalskor es nem volt gond de lehet ez is mindenkinel mas. Nekem csak leszallaskor van gond a fulemmel. Szoval miutan felszalltunk kertem a poharaba vizet igy a repulon tudott inni. Aztan jott a ragcsi evese, kuki, szendvics, babakaja es mire pont szallt le a gep jo szomjad volt igy leszallaskor folyamatosan ivott. :) Igy nem volt gond a fulevel.

Kisfiammal 16 honaposan utaztam meg 17 honaposan vissza.

2011. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha cumizik a babád, akkor az is jó fel- és leszálláskor a itatás helyett.
2011. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Cumizik, csak azt hittem, hogy azzal csak a szájával nyammog, nem "nyel".
2011. szept. 2. 13:36
 7/21 anonim ***** válasza:
Szia! Mi múlt héten jöttünk haza a nyaralásból. Harmadszor repültünk a most 17 hónapos kislányommal. Nálam volt három üveg bébiétel ( 2 db 220 gr és egy üveg gyümölcs) 2 cumisüveg tápszer elkészítve, valamint egy csöröspohárba víz, és még 2 kis üveg jana víz. Ki se kellett venni a táskából Ferihegyen, de régen mindig meg kellett kósolni mindent. Az én lányomnak meg se érezte a repülést, odafele végig aludt, hazafele meg elnézelődött. A fülével se volt gond, pedig kicsit náthás volt hazafele. A gépen rövidujjú bodyn egy vékony felső volt még, meg hosszú nadrág. Ja én tarcsiba vittem ebédre egy-egy üveges bébiételt a bőröndbe konyharuhába becsomagolva, nem lett semmi baja.
2011. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, hogy belekérdezek, de a tápszert előre elkészítve? Nem lehet úgy külön cumisüvegben, hogy egyikben a por, másikban csak a víz? Ha igen, a porba nem kötnek bele?
2011. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekel, mert mi is most készülünk 10 hósommal repülni! Játékokat lehet felvinni? Milyen mennyiségben? Csak hogy valamivel lefoglalja magát! Ti hogy pakoltatok be a babátoknak? A ti bőröndötökbe, vagy külön csomagoltatok neki? Az enyém is tápszeres, ti hogy oldottátok meg nyaralás alatt? Vittetek víz forralót?
2011. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! És a babakocsival mit lehet kezdeni?
2011. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!