Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopja az ujját. Van erre...

Szopja az ujját. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapos.Annyira örültem mindig, hogy nem szereti a cumit a babám..Erre kb 2 hónapja megtalálta az ujját.Inkább csak akkor veszi a szájába ha álmos, vagy ha éhes, és így altatja el magát! :( Erről le lehet szoktatni valahogy?Halottam körömlakkról..hát nem tudom.Nincs valami amivel bekenem és akkor rossz íze lesz?Akinek ujjszopis a babája, sikerült leszoktatnia?Vagy csak jóval később?
2011. aug. 31. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb megoldás, mint a cumi (bár a fiam cumizott fél éves koráig). Számomra szomorú látvány, amikor beszélni tudó gyerekek rohangálnak cumival a szájukkal, játszanak a homokozóban...

Az ujját tényleg csak akkor veszi be, amikor neki kell, nem amikor más gondolja.

2011. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

Én szoptam 12 éves koromig az ujjam. Nem érzem magam lelkileg instabilnak csak elalváshoz használtam, de 4 éves korom után az is csökkent és csak akkor szoptam, ha nagy szükségem volt rá.

Az ujj jobb mint a cumi egyértelmű mert egy kreatív gyerek nem kétséges, hogy mit választ nap közben , de a cumisoknak nem kell választani az lehet játék közben is a szájukban.

2011. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

5,5 hónapos a kisfiam és kb. 1 hónapja nem fogadja el a cumit. Helyette ott az ujja, de csak elalváshoz. Ha elaludt leesik a keze és nem kel fel.

Ja, és ujjával a szájában "énekel" - ez a legújabb, amivel altatja magát :)

2011. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem kell leszoktatni, majd el hagyja ő magától ha nem lesz rá szüksége, előbb vagy utóbb. Fogak miatt meg nem kell aggódni a cumi is képes épp úgy ártani, és a tejfogak amúgy is kihullanak.
2011. aug. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az orvos tiltja az ujjszopit. 2 hetes volt a fiam amikor rám szóltak, hogy mostmár adjak neki cumit.

Nekem és a tesómnak is kapa fogunk van és mind a ketten sokáig szoptuk az ujjunkat.

Ennek ellenére nem szoktatnám le a helyedben. Majd elhagyja magától.

2011. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!