Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopja az ujját. Van erre...

Szopja az ujját. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapos.Annyira örültem mindig, hogy nem szereti a cumit a babám..Erre kb 2 hónapja megtalálta az ujját.Inkább csak akkor veszi a szájába ha álmos, vagy ha éhes, és így altatja el magát! :( Erről le lehet szoktatni valahogy?Halottam körömlakkról..hát nem tudom.Nincs valami amivel bekenem és akkor rossz íze lesz?Akinek ujjszopis a babája, sikerült leszoktatnia?Vagy csak jóval később?
2011. aug. 31. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Van egy ismerős kislány. 1 éves kora előtt ő is csak az álmosság jeleként kapta be az ujját. 1,5 évesen az ujjával a szájában integet. A fogait teljesen kinyomja. Kérdeztem az anyukáját, mértnem mondja neki, hogy vegye ki az ujját a szájából. Válasz: úgysem veszi. Az enyém cumizik. NAppal kérem tőle, hogy vigye vissza a kiságyba. Általában beviszi, és csak elalváshoz kéri újból. Biztosan van olyan, az egészségre ártalmatan anyag, amivel ha bekened az ujját, nem ízlik neki.Patikust kérdeztél már esetleg?
2011. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem még nem kérdeztem szakembert.A családban halottam ezt a körömlakkos dolgot, de ez annyira nem tetszik, mert ha meg lejön a lakk akkor meg lenyeli és azt nem szeretném.. :( Most információkat gyűjtök! :) Hát ha valakinek van valami jó módszere, vagy tapasztalata!!!

Köszönöm a válaszod! :)

2011. aug. 31. 12:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

12 éves koromig szoptam az ujjam és semmi baja a fogaimnak.

Nem tudtak és nem is akartak leszoktatni róla, még a hajamat is pödörtem hozzá és emlékszem nagyon jó volt. Ő ezzel nyugtatja magát, jó neki. Ha játszik akkor biztos nem használja mert a kettő nem megy egyszerre, lehet hamar el is fogja hagyni, ha bekened neki, megfosztod az örömtől amit Ő talált magának, mert nyugtatásra vágyott.

2011. aug. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem kenném be körömlakkal.

Cumit nem akarsz neki adni? Nálunk is csak éhség vagy álmosság jele, de ha éhes, akkor kap gyorsan enni, ha álmos, akkor be az ágyba, és adok neki cumit.

Amúgy játék közben, séta közben nem kéri szerencsére.

2011. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem aggódnék, és nem gondolkoznék, hogy hogyan lehet leszoktatni. Teljesen természetes jelenség, és ha lelkileg minden rendben, akkor szépen abba fogja hagyni az ujjszopizást. Ha valaki még nagyobb korában is szopja az ujját, ott valamilyen lelki instabilitás van. A te babád egyelőre csak 8 hónapos, és szerintem a legrosszabb, amit egy szülő tehet, hogy lelkifurdalást kelt a gyerekében, ha az ujját szopja. Úgy csak azt éri el, hogy a gyerek szégyelli majd ezt a szokását, és titokban csinálja, amikor senki sem látja.

Ha gondolod, konzultálj fogorvossal, de érdemes meghallgatni, amit a védőnő és a gyerekorvos mond. Az én lányom 1 éves múlt most, elalvásnál szopizza az ujját. Cumit sosem használt.

2011. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:56

Erre is gondoltam.Mert végül is ez nyugtatja és jó neki, akkor minek fosszam meg tőle.Meg ez is, hogy már mindenre kitalálják, hogy össze vissza áll majd a foga tőle..hát köszi.Mondjuk szerintem az ujj még mindig "természetesebb", mint a műanyag gumi..de nem tudom.Már annyi mindent hall az ember.


Próbálkoztam már a cumival, de ki köpi..nem kell neki! :( Be rakom a cumit, szív rajta kettőt, aztán köp olyat rajta, hogy ívben repül..Aztán jön az ujj szopi.

2011. aug. 31. 13:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
És a lelki instabilitást ne rossz értelemben vedd, hanem számára ez a megnyugtató. Ha megérett rá, el fogja hagyni magától is.
2011. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

2év9hós a lányom, alvás előtt még mindig szopja az ujját. Semmi baja a fogának.

Miért akarod leszoktatni? Ez neki megnyugtató érzés.

Annyi, hogy napközben ne engedd neki, adj játékot a kezébe, foglalkozz vele, hogy ne vegye be.

Ha csak alváskor csinálja, azzal nincs semmi baj.

2011. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:03

Nem veszem sértésnek! :) Lelkileg nincs neki semmi baj, hisz imádva van, és biztonságban érzi magát.Nagyon kiegyensúlyozott.Csak akkor sír ha éhes, álmos, vagy jön a foga.

2011. aug. 31. 13:06
 10/15 A kérdező kommentje:
Végül is igaz..Jobb lesz kordában tartani, mint leszoktatni.Lehet még sérülne a kis lelki világa is.
2011. aug. 31. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!