Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós lesz kisfiam, el szeretn...

6 hós lesz kisfiam, el szeretném kezdeni a kostoltatást, "hogyan kell"?

Figyelt kérdés

Almát szeretnék neki először.

Leszedem a héját, leturmikszolom vagy reszeljem és adjak hozzá anyatejet vagy nem kell? Mennyit szabad neki először adni és melyik napszakban? Egy nap egyszer? Aztán legközelebb mást adjak neki? pl barackot? Mindent írjatok Le légyszi!!!

Bocsi, de még tapasztalatlan anyuka vagyok, segítségem meg nincs....


2011. aug. 30. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Két tejcizés között csináld, leginkább délelőtt. Még nincs jelentősége.

Egy darab almát lereszelsz (van kifejezetten műanyag almareszelő, azzal csináld), azt be turmixba, összeturmixolod és kanállal odaadod. Nem olyan sok egy alma, de az sem baj, ha először csak pár kanállal adsz neki és utána napont növeled az adagot.

Őszibarackot megmosod, (ja, almát is:-)), a héját leszeded és belekockázod a turmixba, turmixolás és lehet is a babának adni. Szerintem a barackot jobban fogja szeretni:-)

Sárgabarackot is lehet (bár már lassan nincs), csak annak nem lehet könnyen leszedni a héját. Felforralsz vizet, beleteszed és úgy tudod leszedni, mert ott felpuhul.

Lehet még körte is, picit később mangó!

MIndegyik ugyanaz, pucol, szeletel, turmixol.

Anyatej nem kell mellé, majd külön étkezésre!


9 hónapos ikerbabák anyukája!

2011. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Egyszerre egy gyümit adj neki egy-két hétig. És ha minden rendben, akkor keverheted is.

MOndjuk egy alma egy banánnal (ja, a banánt előzőleg kihagytam), vagy egy mangó egy banánnal, vagy egy körte egy barackkal)

2011. aug. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, az alma mindegy, hogy milyen fajta? A banánt mikortól lehet neki adni, mert úgy tudom attól székrekedése lehet. Köszönöm a segítségedet!!!! :)
2011. aug. 30. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Almából mindenképpen kicsit édesebbet válassz, mert a tejci után először nem fog örülni a savanyúnak.

Én már 4 hónaposan adtam volna banánt, de nem kellett nekik, aztán kb 6 hónapos kortól kezdték megszeretni.

2011. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit:-))))
2011. aug. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!