Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet kezdeni a...

Mikortól lehet kezdeni a kóstoltatást?

Figyelt kérdés
Kisfiam tegnap töltötte a 3 hónapot. Sajnos az elejétől fogva tápszeres baba. Lefejt anyatejet kap mellé olykor. Mikortól lehet elkezdeni adni neki egy-két kanállal krumplit vagy ilyesmit?
2011. júl. 15. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Minimum ki kell varni a 4 honapos kort, de inkabb a 6ot.

Kizarolag tapszeres lanyomnal 6 honaposan keztuk a kostoltatast oszibarackkal, mert akkor eppen szezon gyumolcs volt.

2011. júl. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én kislányom is tápszeres volt,3és fél hónapos volt mikor adtam neki lereszelt almát.
2011. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért ezt olvasd el:


[link]


semmiképpen ne kezd még el 2-3 hónapig, azért mert tápszeres, sőt..


ha meg van lefejt teejd, akkor meg pláne ne!!

2011. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam szopizott, 6 hósan kezdtem etetni. De ha tápszeres lett volna, akkor is megvártam volna legalább az 5 hónapot. Nem kell sietni vele, nagyon éretlen még a kis gyomruk.
2011. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Akkor amikor jónak látod úgyis mindenki mást ír! A hivatalosról meg már annyi leírás van, ezt vagy elfogadod és betartod vagy nem...
2011. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Nekünk a pici 2 hónapos korában mondta a védőnő, hogy kezdjük el...bár nem kezdtük, az még nagyon korai. De édesanyám szerint a húgom már kapott 2 hónaposan főzeléket, mert anyu teje kevés volt, a tápszert pedig nem ette meg a húgom, és semmi baja sincs, most 22 éves. :)

Mi a mellett döntöttünk, hogy most lesz 3 hónapos, 3,5 hósan elkezdjük kóstoltatni a gyümölcsféléket, úgyis napok, amíg egyet kipróbálunk, és még csak kóstoltatás szintjén. Aztán 4 hónaposan kezdünk kb. főzelékekkel próbálkozni.

De ahogy fentebb írták, erre szinte mindenki mást mondd, ld. védőnő és orvos szöges ellentétben állnak egymással. De sok anyukát olvastam itt, akik már 3-3,5 hónaposan elkezdték.

2011. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mást mond, de:

4-6 hósan a leginkább érdeklődőek a babák az új ízekre.

Ha nem elég az anyatej, inkább adj könnyen emészthető szilárd ételeket, mint több tápszert, a napi adagtól többet.

2011. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi 3.5 hóssan kezdtük először egy két kis kanál almalével kezd majd naponta emeld az adagot 2 kanállal( ha nincs semmi baja) majd jöhet a barack és ugy a többi!
2011. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16 hetes a lányom, két hete kezdtük almával és őszibarackkal. Két hét alatt eljutottunk odáig, hogy a déli tápjának negyede már a gyümölcs. Először grimaszolt rá, tegnap már tátogatott a kanál után, mint egy kisfecske. A gyerekorvosunk javasolta, hogy kezdjük el nyugodtan, nem lesz semmi baja, és tényleg nincs is. Tök felesleges várni 6 hónapos korig, ráadásul most van már gyümölcs a piacon, lehet neki adni nyugodtan. Mi a tesómmal szintén csak tápszeresek voltunk, 3 hónaposan már almát kaptunk mi is. Inkább a védőnőtől kérdezd meg, ha bizonytalan vagy, itt mindenki mást fog mondani úgyis. :)
2011. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha újra kezdeném, nem várnám meg a 6 hónapot tápszeres babámnál. Azért, mert nagyon lassan halad, új a kanál, új az íz, az egész helyzet, és az orvos, védőnő már a gluténnal meg a hússal nyaggat, pedig a picúrom még 30 g alma-őszibaracknál többet nem hajlandó megenni! Most 6 és fél hós, nézetem szerint kezdhettük volna 5 hósan...
2011. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!