Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülnél 2. babát a mai világban?

Szülnél 2. babát a mai világban?

Figyelt kérdés
Most lesz 2 éves a kislányom. Szeretnénk még egy gyerkőcöt, de kicsit úgy érzem magamnak szülném meg, mert a férjem nem sok mindent segít! Mi a véleményetek? Hogy lehet egy anyukának 2 gyerekkel bírni?
2011. aug. 26. 22:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sztem a mai világ dekát nem rosszabb, mint a 'régi', nem dobnak le bombákat, mint apukám születésekor, lehet külföldre utazni, nem csak ünnepekkor látni banánt mint kisgyerekkoromban... Persze bizonyos dolgok rosszabbak lettek, mások javultak, de összességében a világ azért élhető és tele van lehetőségekkel. Az apukák régen se voltak mások, volt aki többet, volt aki kevesebbet foglalkozott a gyerekével.


Aki egyet se vállal be, mert ilyen a világ, az nem is vágyik rá, és az ne is vállaljon. Élni csak úgy lehet teljes értékűen, ha bevállalja az ember a vágyott dolgokat úgy is, ha vannak kockázatai, és jár lemondásokkal adott esetben. Egy gyerek pedig azzal jár, két gyerek még többel...

2011. aug. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szülnék, remélem fogok is.

Nem érzem kereknek magunkat a kistesó nélkül, bár most már nagyon jó volt a nyaralás hármasban a 20 hónapos fiunkkal, de akkor is.....

A családban, barátoknál mindenhol 2-3 gyerek van, vagy érkezik hamarosan a többedik, valahogy fel sem merül, hogy egyedül maradjanak (természetesen egészségügyi ok, az más). Szerintem a fiam jó 'nagy testvér' lenne.

2011. aug. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy még csak három hónapos lesz a Picikénk, de én már most is vállalnám. :D Persze azért még várni szeretnénk jövő tavaszig, de akkor teljes bedobással (már amennyi lehetőségünk lesz) indul a kis tesó várása. :)))) Remélem olyan hamar és gyorsan számíthatunk rá, mint a lánykánkra. Persze ha véletlen előbb szeretne jönni, sem gördítünk elé akadályt. :D

Butaság, hogy a mai világban... Ha mindenki így gondolkodna kihalna az emberiség. Tesó pedig kell! Természetesen nem egyszerű, de nem is lehetetlen két gyerekkel boldogulni. Csak akarni kell!

2011. aug. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi úgy terveztük, hogy mikor elsős lesz a suliban a nagy, akkor lenne jó egy kistesó. Aztán az élet közbeszólt, olyan betegségem volt, hogy műteni kellett és utána évekig szó sem lehetett testvérről. Aztán azt vettük észre a férjemmel, hogy mikor bútorboltban jártunk, a fiunk odament egy emeletes ágyhoz, hogy vegyük meg, fent alszik ő, alul majd a tesója. 9 év van a két gyerkőc között, de nem bánom. Mikor elmondtuk a fiamnak, hogy lesz kisbabánk, első mondata az volt, hogy "NA VÉGRE NEKEM IS LESZ TESÓM". Szóval mindenképp jó a testvér, a korkülönbség sokat számít. Ha pár év van a gyerekek között, jól el tudnak játszani, ha sok év van köztük, a nagy már tud segíteni. Az én férjem is sokat dolgozik, gyakorlatilag én csinálom majdnem mindent itthon, max kiviszi a szemetet és lenyírja a füvet, de régebben egy gyerekkel még az is az én dolgom volt. Már nem fér bele.

Az első gyereknél még heti egyszer bevállalta az éjszakázást hogy tudjak aludni néha (tápszeres baba volt), a második gyerkőchöz már nem kelt fel. A kicsi 22 hós és még sosem aludta át az éjszakát, gyakorlatilag alvajáróként teszem a dolgom már egy ideje. De akkor is a legjobb dolog, hogy két gyerekem van. Sőt, ha más világ lenne, szülnék még egyet. De így azt hiszem elég a kettő.

2011. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, szerintem más világ van mint régebben.

Akkoriban sokszor több generáció együtt élt, tudtak segíteni egymásnak, sokszor a nagymamák "kéznél" voltak. Volt hova visszamenni dolgozni, a gyerekeket felvették a bölcsibe, oviba.

Én rezgek, hogy mi lesz, ha lejár a GYES, vajon visszavesznek-e, hova tegyem a gyereket, ha az ovi elutasít, nagyszülők még dolgoznak, aki nyugdíja, ő is. Szóval nem könnyű. Régen sem lehetett könnyű, csak más problémákkal kellett megküzdeni.

2011. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szülnék és szülök is! söt még harmadikat és negyediket is, megjegyzem nem vagyunk gazdagok. én nagyon örülök, hogy van tesóm, nem szeretném a gyerekemet ettöl megfosztani önzöségböl.

13 hónapos babám van és 26 hetes várandós vagyok.

2011. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hónapos lesz a fiam,amikor megszületik a tesó.

Ha a férjem nem sokat segítene, megbeszélném vele a dolgokat. Szerintem az a férfi várja el, hogy kiszolgálják, akit kiszolgálnak.

Az én férjemnek nem esik le a gyűrű az ujjáról, ha ketten főzünk ebédet, vagy éjjel felkel a gyerekhez. De ez nem magától alakult ki, ha úgy volt, kinyitottam a számat, kértem szépen, volt, hogy veszekedtem, de meg kell értenie neki is, hogy a háztartás és gyerekezés nem fáklyásmenet, és az ő felelőssége is.

2011. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

22 hónap lesz a gyermekeim között. Nem látom nehezebbnek a mai világot, szerintem elviselhető.

Persze sokmindentől függ az ilyesmi: hol laksz, milyen munkalehetőségek vannak, milyen végzettséged van, mekkora a lakás, és mennyire boldog-harmónikus-kiegyensúlyozott a párkapcsolatod. Nekem az, hogy a férjem mennyit segít, nem mérvadó. Elvégre egész nap dolgozik, bakker, nem várom el tőle, hogy még fel is keljen a kicsihez, elvégre azért nem dolgozok én. Sőt, még én segítek neki céges ügyekben, és ez nem lesz másként akkor sem, ha a pici megszületik. Sok pénzt hoz a házhoz, az a minimum, hogy éjszaka aludjon.

1 gyerekes, 23 hetes km

2011. aug. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!