Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülnél 2. babát a mai világban?

Szülnél 2. babát a mai világban?

Figyelt kérdés
Most lesz 2 éves a kislányom. Szeretnénk még egy gyerkőcöt, de kicsit úgy érzem magamnak szülném meg, mert a férjem nem sok mindent segít! Mi a véleményetek? Hogy lehet egy anyukának 2 gyerekkel bírni?
2011. aug. 26. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia, én szülnék. Pont a napokban beszéltünk erről mi is a Párommal. A mi kislányunk most 14 hónapos.

A Párod nem segít? Ezt hogy érted? Nem törődik Veled és a gyermekkel vagy esetleg dolgozik egész nap s azért nem segít? És amúgy a Párod mit mond erről a kérdésről? Az biztos, hogy egy baba nagy felelősség, két ember közös döntésének kellene lennie. Azt gondolom azt kellene tisztázni, hogy a Párod hogyan áll a dologhoz?

2011. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is most lesz 2 éves, a jövő hónap végén. Jövőre tervezzük a tesót. Nekem szerencsém van, a párom is szeretné és sokat segített a fiúnknál is első perctől, pedig 3 műszakban dolgozik hétfőtől szombatig.
2011. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: Marha nehezen, ha nincs segítség. Én gyakorlatilag egyedül nevelem a két gyerkőcöt, mert apa látástól vakulásig melózik, elmegy reggel 6-kor és este van, hogy csak 9-10 fele ér haza. De legkorábban is csak 7-8 fele. Rám marad minden, kertes házban lakunk, a fűnyírástól kezdve a főzés mosás takarítás és minden apró dolog amit megtudok csinálni. Néha a hajam égnek áll, de mikor körém gyűlnek a bébik el is felejtem.:))

A nagy 3 éves a kicsi 7 hónapos.

2011. aug. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Én elsőt se.:D

Belegondolok mi lesz 20-30 év múlva.:D

Hát nem vagyok túl optimista.

Azért meg szülni, hogy majd lesz vele vmi, csináljon, amit akar, de én most örülnék neki. Hát ezért nem hozok világra még egy embert...

2011. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én szeretnék kistesót a lányomnak. Én lakótelepen nőttem fel, ahol általában 2 gyerek volt egy családban és mindkét szülő dolgozott. Az apukák úgy érezték, hogy a hétvége csak nekik jár, az anyák munka után ugyanúgy otthon folytatták a melót. Mégis azt mondom, hogy valahogy jó világ volt, boldog volt mindenki, most meg egyre inkább hallom az anyukáktól a panaszáradatot, hogy nem bírják, fáradtak, minden automata, eldobható a pelenka is, millió dolog könnyíti meg a mai anyukák életét, mégsem jó semmi, nem bírnak sokat még egy gyerekkel sem. Szerintem ez hozzáállás kérdése is, persze nem hátrány egy szorgalmas férj, de sajnos elég ritka, de azért az ne legyen már akadálya egy tesónak.
2011. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Minimális dolgokban segít nekem, de pl. éjszaka soha nem kelt fel, ha üvöltött a gyerek. Sokszor úgy érzem, hogy a férfiak (tisztelet a kivételnek) kiszolgáltatják magukat. Én úgy érzem mintha menekülne itthonról. Elmegy horgászni... Most minden erről szól.
2011. aug. 26. 22:38
 7/18 A kérdező kommentje:
Én meg magamnak nem szülök gyereket. Nem vagyok az a kimondottan anyatípus, de azért sokszor eszembe jut. Nagyon szeretem a kislányomat, de olykor azért nagyon nehéz vele. Tulajdonképpen vele szúrok ki, ha nem lesz tesója.
2011. aug. 26. 22:40
 8/18 anonim ***** válasza:

Így van, vele szúrsz ki. Egyébként amiket írsz, annak semmi köze a "mai világ"-hoz, hanem a férjeddel van problémád.

Ezt vele kell megoldanod. Ha nem mondod el neki, hogy Te így nem érzed jól magad, az hosszú távon nem jó dolgokhoz vezet...


Egyébként nekünk kettő van, és tervezzük a harmadikat.

(2 és 4 évesek)

2011. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amúgy két gyerek olyan jól le tudja egymást foglalni, ha nincs nagy korkülönbség simán eljátszanak együtt, figyelnek egymásra, 8-10 év és segíteni fognak ők is a háztartásban :)
2011. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a mai világra kell fogni, hogy a férjed nem foglalkozik annyit a gyerekkel, mint szeretnéd. Ha ez tényleg így van, akkor a férjeddel van a baj, bocsi.
2011. aug. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!