Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a délutáni alvással?

Mi legyen a délutáni alvással?

Figyelt kérdés

Segítsetek, mert már kezdek elkeseredni! :-( Kislányom sosem volt jó alvó, kb. 9 hónapos korától tudtam minden délután azonos időpontban 1-2 órára elaltatni, babakocsiban tologatva. Mivel örültünk, hogy legalább így elalszik, meg is maradt ez a módszer mostanáig. Mivel októberben már 2 éves lesz, és már egy ideje a szobájában tologatom a babkocsit délutánonként, (ami azért tényleg röhejes),végül 2 hete megpróbáltam ehelyett a kiságyba tenni. Magamhoz öleltem, énekeltem pár dalt, és már mutatta is az ágyat. Hihetetlenül boldog voltam, hogy ilyen simán ment az átállás! Múlt héten nyaralni voltunk, ott is így altattam, nem volt vele semmi gond, de mióta hazajöttünk, mintha nem lenne álmos, nem hajlandó elaludni. Vagy teljesen kiborul, ha beteszem az ágyba, vagy eljátszokat magában, de akkor sem alszik. A szokásos fél 2-es elalvás helyett tegnap 3-kor aludt el végre. Most is hallom, hogy énekelget a szobájában.

Nem hiszem, hogy nem fáradt, egész nap jövünk-megyünk, éjjel 8-9 órákat alszik.

Mit tegyek? Hiba volt a babakocsit lecserélni? Ennél még az is jobb volt. :-(

Mit tehetnék, hogy elaludjon?


2011. aug. 24. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerek egy 2 és fél éves kisfiút,akit babakocsiban altatnak kint.Te miért ne tehetnéd?Ragaszkodnak a megszokott módszerekhez.Enyém 3 éves múlt,cicin altatom délben,másképp nem alszik el.ha majd elhagyjuk a cicit,akkor elmarad az alvás.
2011. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Este én is cicin altatom, de délután már nem akarok rászokni, ha eddig nem úgy volt. De ha már 2 hétig működött babakocsi nélkül, akkor most tegyem bele újra? És hogy fog aludni az oviban, ha addig marad a babakocsis megoldás?
2011. aug. 24. 17:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Még csak annyit tennék hozzá, hogy végül elaludt magától, de csak 4 körül, és még most sem ébredt fel. :-(
2011. aug. 24. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor szüksége van még neki a nappali alvásra!Én már nem szokatnám vissza a babakocsis altatásra!magyarázd el neki,hogy aludni kell,ő már megérti és legyél kitartó!ha énekelget,elmolyolgat a szobájában az jó,egyszer majd csak elálmosodik majd egy idő után rájön,hogyha leteszed az ágyba akkor alvás van!
2011. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a lányom, és nálunk most ugyanez a helyzet. Ezidáig minden nap úgy 1 óra körül elálmosodott, ment is magától az ágyba aludni és aludt 2-3 órát. 1 hete jöttünk haza a nyaralásból és azóta nem hajlandó elaludni. Már a harmadik nap hogy nem aludt napközben egyáltalán, és ma is csak nagy küszködés árán aludt el 4 órakor. Én sem értem miért. Csak arra tudok gondolni, hogy a nyaralás alatt megszokta a felpörgött tempót, mivel ott mindig csak jöttünk-mentünk, sokat pancsolt, jól lefáradt. Ami itthon van, az már nem ugyanaz, nem tud már annyira lefáradni, tehát később lesz álmos.

Szerintem nálatok is ez lehet, és mivel már nagyobb is lett, lehet hogy jobban bírja az ébrenlétet.

Végül is az óvodában is később altatják a gyerekeket, nem dél-1 körül.

A mostani altatást én biztos hagynám és nem térnék vissza a babakocsisra, szerintem nem ez a baj.

2011. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor ,amikor már nem aludt el 3-ig (mi 1-kor kezdtük), már utána nem hagytam. 1 x hagytam és 5-ig aludt és még 10-kor is pörgött.

Amikor nem hagytam este aludt, mint a bunda és reggel is. persze este már szenvedett, akkor mondtam neki, hogy ezért kell délután aludni.

most lesz 4 éves. Ezek a délután i alvások ritkulhatnak. De emlékszem nyáron többször megesik, hogy nme alszik, de már most jól bírja. Biztos a napsütés termeli a "boldogsághormont" és inkább játszik.

2011. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!