Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposom még csak hasra...

6 hónaposom még csak hasra forog (? )

Figyelt kérdés
Állandóan hasra fordul,pedig egy idő után nagyon mérges lesz és üvölt,mivel nem tud visszafordulni. Ez már megy hetek óta. Ráadásul egyfolytában "röpcsizik" hason,tehát marhára el is fárad. Mikor fog rájönni,hogy kell visszafordulni a hátára? Én segíthetek neki valamiben? Egyébként ikerbaba,tesója már ide-oda forog,sőt kutyázik is.
2011. aug. 23. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon vannak videok a baba mozgásfejlődésének segítéséről. Szakember csinálta. Remélem segít, de szerintem ne aggódj!

2011. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szabad siettetni, segíteni, "tanítani".Az idegpályák fejlődésével halad előre a mozgásfejlődében. Ha ezt siettetjük, vagy "tanítjuk" a mozdulatot, hosszútávon semmiképpen nem válik a javára, hiszen az idegpályái, izmai még nincsenek felkészülve az adott, "tanított" mozgásformára. Nem szabad összehasonlítani két, még iker babát sem, mert ugyebár nincs két egyforma baba. A lányom nagyon korán hasrafordult, és kb. azt hiszem 1 hónap múlva jött rá hogy vissza is tud( Ő is utált hason lenni, és ordított ), de pl. felülni csak 9, mászni pedig csak most, 11 hónaposan kezdett. De szépen haladunk. Nyugi, és kitartás !
2011. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nem aggódom,csak azt hittem hamarabb rájön hogy kell! Hasra már régóta forog.
2011. aug. 23. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!