Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha egy 3 - 4 év körüli...

Baj, ha egy 3 - 4 év körüli gyermek nem szolgálhatja ki magát a hűtőből? Nem vehet ki azt, és akkor, amikor megkívánja?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert beszélgettem egy Anyukával, és szóba kerültek a tejtermékek, tejes nasik, hogy azok milyen drágák, de hát ugye nem vonhatjuk meg agyerektől, mert szüksége van rá. Mondtam, hogy ez nálunk úgy működik, hogy nagyobb mennyiségű joghurtot, sajtot, tejet veszk egyszerre, és aztán beosztom - minden napra meglegyen a tejadagjuk. Erre azt mondta, hogy ez náluk nem működik- és valójában furcsállta a dolgot nagyon - , mert a gyerekek kiszolgálják magukat a hűtőből, így minden hamar elfogy. Nálatok hogy van?
2011. aug. 21. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Szép is lenne, ha kiszolgálhatnák magukat. Mást sem ennének csak nasit. Szerintem a szülők dolga beosztani, kontrolálni a gyerekek étkezését. Más, ha már nagyobb és éhes és csinál magának egy szenyót. De 3-4 évesen össze vissza ennének....
2011. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

egy 3-4 éves gyereknek szerintem nem lehet ezt megengedni. nálunk is ugy müködik hogy szol ha kér és adok neki ha jonak látom de nem nyulhat be a hütöbe engedéj nélkül.Megkérdezi hogy ehet vagy sem és ha én rábolintok akkor benyulhat a hütöbe. Engedéj nélkül nem nyul be a hütöbe ő sem és a két éves öccse sem.

Szép is lenne ha egész nap a hütö nyitva és ők csak a nasit eszik aztán csodálkoznék hogy miért nem eszik a gyerek rendesen.

Majd ha lesz akkora hogy tudjon csinálni magának szedvicset vagy tudja mit mikor lehet enni.

Egész nap nasolnának és este panaszkodnának hogy fáj a hasuk mert a sok nasi megfekszi a gyomrukat.

2011. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem megkérdik a gyerekek h vehetne e vagy én mondom h vegyenek ki egyet-egyet de simán benyúlni azért nem szoktak szerintem szoktatás kérdése a dolog

tudják h nem lehet mindent felenni hanem beosztjuk minden napra jusson valami

én is heti 1x megyek megvenni ezeket

2011. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még csak az kellene! Nekem a 12 éves lányom is megkérdezi: "Anya, eszek egy túró rudit, oké?":)))
2012. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na ha hagynám akkor egy nap alatt elfogyna minden és másnap menne a nyavalygás .Persze ,hogy nem hagyom!
2012. máj. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha úgy alakul kiszolgálja magát a fiam, de ha azt látom, hogy pld. ebéd előtt szeretne enni, akkor szólok neki, hogy most nem szabad. De az önállóság megvan, csak korlátozom, amikor éppen nem szabad édességet ennie. Egyébként pedig nálunk max. túró rudit talál, más nasi ott nincsen. Azzal mindig folyik a közelharc. :)
2012. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én 3,5 éves lányomnak eszébe nem jutna benyúlkálni a hűtőbe:) pedig sose tiltottam meg neki. ha kér valamit, akkor szól.
2012. máj. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!