Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utalhat nyaki hypotomiára?...

Utalhat nyaki hypotomiára? Fiam 3 hónapos múlt, tartja a fejét, de nem stabilan. Ülő helyzetből való felhúzáskor nem emeli a fejét. Már születése óta forgatja a fejét, csak még nem tartja stabilan.

Figyelt kérdés

A doki neurológushoz küldött, ott mit fognak csinálni?

Ez megelőzhető lehetett volna? hasra hiába teszem ordít, nem vesz levegőt inkább így nem is kínoztam. Ha ölbe van emeli, mert felakar ülni, csak akkor hagyja el ha én szeretném, hogy emelje.

Nem lesz semmi baja igaz? Kinőheti?


2009. ápr. 14. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezt így elég nehéz megválaszolni. nálunk nyaki hypotómia van. kb 3 hós volt mikor Dévényre küldött minket a doki. a fejét nem emelte meg hason és ordított. mikor ülésbe húztuk, nem akarta emelni rendesen, csak kicsit. de nálunk a legszembetűnőbb aggodalom az volt, hogy csk egyik irányba fordította el a fejét. nem volt hajlandó másik irányba nézni, vagy fordulni. Alváskor is bárhogy támasztottam, addig szenvedett, míg vissza nem tudta fordítani a fejét. Ha ilyen gondja van is, igen, kinőheti, sőt, ha elviszitek tornára, ki is növi. nálunk nagyon hamar kimozdították a nyaki izmát. azóta is járunk, nagyon sokat segít a mozgásfejlődésében! Ez nem betegség a tornászunk szerint,ez egy állapot, amit kezelni kell és teljes mértékben "gyógyítható", helyreállítható! Ha érdekel erről valami, írj privátba, és részletesebben mesélek a tornáról!
2009. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a probléma a védőnőnk ajánlott egy Dévényis gyógytornász és mi jártunk hozzá kb 2 hónapig hetente egyszer és most már minden rendben van.Forog és most kezd már kúszni is.Szerintem nem lesz baj.Ha Budapesti vagy és érdekel a címe szívesen megadom mert csodálatos szakember.
2009. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy az orvosotokkal beszélj mindenképpen, mert ha ő felírja a tornát beutalóval ingyenes. amúgy elég drága, mert nálunk 3.900 ft egy félórás torna:-( mi ingyen járunk, mert beutalóval mentünk, még üzemanyagköltséget is fizet a tb!
2009. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is nyaki hypotóniával és még ráadásul torticollissal is született.

Nekem már hazajövetel előtt mutatták, hogy hogyan kell tornáztatni, és csináltuk is rendszeresesn. 1 hónaposan ölben már nem kellett a fejét tartani, 2 hós korára már hason is gyönyörűen tartotta a buksiját. 3 hós kontrollon azt mondta a főorvosasszony, hogy tökéletesen rendbe jött.

Azt nem értem, hogy ezt hogyhogy 3 hónaposan vették csak észre nálatok.

2009. ápr. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ezt én vettem észre és úgy szóltam a gyerekorvosnak, ha én nem szólok még mindig nincs beutalóm ja és a tanácsadáson szokta nézni a doki de semmit nem mondott én kérdeztem rá, hogy ez nem gond?

Amúgy tartja a kis fejét csak hamar elfárad.

Remélem nem lesz gond

2009. ápr. 14. 15:33
 6/7 A kérdező kommentje:
A neurológián mit néznek? mit fognak csinálni a picimmel?
2009. ápr. 14. 15:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem már a szülés előtt mondták, hogy lehet, hogy problémás lesz a pici. Kényszertartásban volt szegénykém, mert hosszú volt (60cm) és faros.

(a hipotónián és torticollison kívül még a csípője is kötött volt.)

Lehet, hogy nálunk ezért nézték meg rendesen a kórházban, és mutatták meg a tornáztatást.

Neurológiáról nem tudok semmit, szerencsére oda nem kellett mennünk.

Amúgy én a helyedben elgondolkodnék a gyermekorvos váltásról.

2009. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!