Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart míg egy 4 hónapos...

Meddig tart míg egy 4 hónapos baba teljesen felépül a rota fertőzésből?

Figyelt kérdés

Kislányom megkapta az első rota elleni oltást, de állítólag elkapta a fertőzést. Véres széklettel és enyhe lázzal mentünk a kórházba, ahol pár nap tünetmentes tartózkodás után haza engedtek. A székletéből rotát tenyésztettek ki. Nem volt hányás hasmenés, csak véres széklet. Viszont ez még néha visszajön és ez aggaszt. Az orvos azt mondta nincs mit tenni, ha nincs láz.


Vannak erről tapasztalatok? Hátha tud valaki valamit mondani.


2011. aug. 15. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk is ugyanez volt, amikor a babám 3 és fél hónapos volt. Nálunk 3x fordult elő (3 héten keresztül)az enyhén véres kaki. Kértünk széklétvizsgálatot és kiderült, hogy Rota. De szerencsére semmilyen más tünete nem volt, így nem is kellett kezelni semmivel, magától elmúlt. Amikor harmadjára is véres volt a kakija már én is nagyon megijedtem, de aztán magától elmúlt. Szerintem, hacsak nincsen erős hasmenése, nem aggódj, majd elmúlik. Lehet 3-4 hétbe is beletelik. kitartás. De majd kérj még egy székletvizsgálatot, hogy tudd, tényleg elmúlt e.
2011. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Egy kicsit megnyugtattál, hogy nem egyedi eset vagyunk.


Sok egészséget, üdv.

2011. aug. 19. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!