Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vitted ki először az...

Mikor vitted ki először az újszülött babád levegőzni?

Figyelt kérdés
Gondolom első két hétben még maradjunk a lakásban. Folyamatosan kell szoktatni a kint léthez? Októberben fog érkezni, ha minden igaz.
2011. aug. 14. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szept. végén született a fiam, 2 éve. Akkor még nagyon jó idő volt, 2 hetes korában már 20-30 perceket sétáltunk. Kb. 1 hetesen már kivittem. Muszáj volt hamar menni, mert nem volt semmi segítségem, teljesen idegen faluban laktunk, ha enni akartam, boltba kellett menni... Semmi baja nem lett.
2011. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyári babáim vannak, így mindkettő már egynaposan kinn volt a kertben. :-)

Ha ősszel születne kisbabám, időjárásfüggő lenne a dolog. Szép, napsütéses, enyhe időben simán kivinném őt is egynaposan, ha hűvös, szeles az idő, akkor is kivinném legkésőbb egy hetesen, megfelelően öltöztetve, persze először rövidebb időre és figyelnék, hogy ne érje szél vagy huzat.

2011. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nekem októberi a kislányom és kb. 2 hetesen vittem ki őt, először csak 10 percre, majd egyre többre és többre, fokozatosan.

Nem volt akkor rossz idő, de mondjuk sokszor volt túl párás és ködös a levegő, így olyan nagyon sokáig nem akartam vele kint maradni egyes napokon.

Ha jó az idő, akkor ne aggódj, bátran vidd ki majd őt, jót fog tenni neki a levegőzés. Ha hideg van és szakad az eső, nagyon fúj a szél, akkor vigyázz leginkább.

2011. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Tavaly október végén született, 2 hetesen már mentünk sétálni, mert akkor épp 15-17 fokok voltak 1-2 hétig.

Fokozatosan szoktattam hozzá a levegőhöz, 3 napig csak a szobájában az ablaknál levegőztettem beöltöztetve 5 perc, negyed óra, fél óra időtartamra, majd utána mentünk ki megint 5 perc-negyed óra fél óra-háromnegyedóra-1 óra időtartamra naponként emelve a kinn töltött időt.

Ha hideg volt, akkor csak félórára mentünk, tavaszig 1 óra volt a max., amit kinn töltöttünk, utána már 2 órát is levegőzött a jó időben.

Ha hideg lett volna novemberben az első levegőztetéseknél, akkor olyan 3-4 hetesen vittem volna ki először (attól függ mennyire lett volna hideg).

2011. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Idén februárban született a kislányom. A kórházban a fogadott dokim minden nap bejött meglátogatni minket, és az volt az első, hogy kinyitotta az ablakot. A szobában az összes baba szépen betakarva, csak úgy durmoltak. :)

Aztán hétfőn jöttünk haza, csütörtökön én már kivittem a teraszra. Akkor 5 percre, másnap már 10-re. Aztán kb. másfél hetesen vittük először sétálni. Március 15-én, 2,5 hetesen már 1,5 órát sétáltunk vele.

2011. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Lakásban levegőztetni nem fogom tudni, mert olyan hülyén vannak az ablakok, hogy csak a felső részt lehet kinyomva kinyitni. Nem kertesházban lakunk, és erkélyünk sincs. Illetve két hónaposan már repülőre kell vinnem, hogy hazautazzunk, így szeretném minél jobban hozzászoktatni a kint léthez. Bár decemberben para leszek a fertőzések miatt, de muszáj lesz utazni.

2011. aug. 14. 20:01
 7/16 anonim ***** válasza:

19:38! 1 naposan már kint voltak a gyerekeid a kertben? Hogy? Ti nem voltatok kórházban az első pár napban?


Nekem most 3 hetes a kislányom, 2 hetesen mentünk le először. Szerintem levittem volna hamarabb is, csak pont rossz idő volt napokig. De addig is érte valamennyire a levegő, mert folyamatosan nyitva van az ablak a szobájában.

2011. aug. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Kisfiam szeptemberi, nagyon hideg volt akkoriban az idő, esett, fújt a szél, de 3 hetesen már tanácsadásra kellett mennünk súlymérésre, stb., úgyhogy nagyon féltettem szegényt, olyan picike volt, autónk nincs, jól fel kellett öltöztetnem. Addig meg mindig úgy szellőztettem a szobát, hogy bebugyoláltam és odaálltunk az ablakba, hogy érezze a friss levegőt. Először 5 percet, aztán minden nap kicsit többet. Nekem így tanácsolta a védőnő.

Most könnyebb a helyzet, jó idő van, annyira nem kell félteni a lánykámat.

2011. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10 naposan mentünk ki először 1 órára, verőfényes decemberi napsütésben. Utána minden nap 2-3 órákat aludt a levegőn, jól bebugyolálva.
2011. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10 naposan sétáltunk először. (Tavaly októberben született)
2011. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!