Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüléstől aranyér több mint 2...

Szüléstől aranyér több mint 2 hónapja?

Figyelt kérdés

Kb 8 hetes volt a babám, mikor először aranyerem lett. Most majd 5 hónapos a kislányom, és kb heti- két heti rendszerességel mindig előjön, akkor végigcsinálom az 5 napos kúpos kúrát, de ez hosszú távon nem megoldás....mert ugye mindig újra előjön.

Mit kéne tennem? Hasonló tapaszatalat valakinek?


2009. ápr. 12. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Fontos hogy gondoskodj a könnyed székletürítésről. (Rostok, sok folyadék, székletlazítók stb.) Intimtorna rendszeres végzése is segít. Ha külső aranyér, akkor használj krémet is, és akkor is folytasd a használatát min. napi egyszer ha már gyógyultnak érzed legalább két hétig. Ha ezek sem segítenek fordulj proctológushoz.

2009. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nehéz a székelés akkor több rostosat egyél és sok folyadék . kúpot és krémet kell egyszerre használni ha nem mulik orvos !!!
2009. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az aranyeret valószínű a szülés során szerezted, elég gyakori. Vannak megfelelő kúpok, ülőfürdők. Utóbbi elég macerás, de az eredmény sajnos nem garantált. Feltétlen menj orvoshoz, aki eldönti, mennyire súlyos a helyzet. Egy dolgot ajánlanék /saját tapasztalat!/. Ha műtét nélküli /ambuláns/ aranyér eltávolítást ajánlanak, nehogy bevállald, mert semmit nem ér és garantáltan ki fog újulni. Csak a radikális műtéti eljárás fogja megoldani a problémádat, ez biztos! Addig is: ne ücsörögj puha párnákon, ne ülj hosszadalmasan a WC-n, ne fázz fel, ne legyen székrekedésed és tartsd mindig tisztán a kényes terükletet. Minden Wc használat után langyos szappanos mosakodás...
2009. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam a kúpot, de amit nem használtam visszajött. Sőt nekem olyan volt, hogy ömlött a vérem ha próbáltam nyomni. 1X meg majdnem olyan volt mint a szülésem órákig szenvedtem, hát nem kívánom senkinek. Aztán itt olvastam a laveolac szirupról, azt elkezdtem kúraszerűen alkalmazni, de nem úgy ahogy a használati utasítás írta, hogy reggel kell. Este bele keveretem 3-4 kanállal rostos őszibaracklébe és megittam. Kb két üveget elhasználtam és mondhatom úgy helyrehozta a székletem, hogy minden reggel tudok már fél éve. Ja és még annyi, hogy este aktíviás joghurttal zárom a napot és azért kerülöm a puffasztó ételeket, meg a pattogatott kukoricát:)
2009. ápr. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!